Брак глибшого віддиху напевно мав, має і буде мати відємний вплив на ширший горизонт і глибшу думку мешканця нашого міста. Дихаючи чверткою легенів, помпує громадянин за мало крови до серця, за мало її відсвіжує і тим самим замало посилає її в голову. А наслідки... заскорузлість, байдужість, панікерство, а це все получене зі столичною зарозумілістю.
— Ми, бачите, у Львові..
Або:
— Львів, прошу вас, має зовсім іншу думку...
Або:
— В нас, у Львові, це неможливе...
І тому свого часу Іван Боберський з такою флєґмою вислухував докорів, коли вперто бив на купно Українського Городу, а радник Стеблецький спокійно осмішував себе, коли мантив на викупно цього Городу.
Один і другий знали і розуміли, що громадянинові заповітреної столиці треба дати змогу дихнути бодай пів легенями. Тоді той громадянин дістане швидший і повніший обіг крови, байдуже: політик він, директор, професор, чи інший редактор.
І треба признати, що багато з того часу змінилося в нас на ліпше, хто зна чи не під впливом глибшого дихання на Українськім Городі. І хто зна, коли в нас, у Львові, ще є так богато злого, чи не спричинюють його люди, які дихають тільки темнокімнатним, пороховуличним чи димнокаварняним повітрям, а Український Город знають тільки з оповісток і останніх траґічних чуток!..
Цікаво, що булоб, якби прийшов такий національний закон: кожний львовянин має обовязково чотири рази в місяць вийти на Український Город і сто разів глибоко дихнути?! Нарікання булиб напевно, але наслідки можуть бути чудові.
— ...Був я нині на Українськім Городі і думаю собі: Пощо властиво ми сваримося!?..
Або:
— Глянув я на чудове небо, синява-синява... Хмарки біжать-біжатъ і думки. От і прийшло мені на думку...
Або:
— На Українськім Городі прийшла мені така ідея...
Сокільський гимн не має надзвичайних слів, але має дві великі думки: "В здоровому тілі здорова душа" і "Де сила, там воля"... Тому Сокільство перше і найлекше зрозуміло вагу Українського Городу у Львові і тому щороку злітається на нього показати волю сили і силу волі та пропаґувати глибший віддих серед усіх верств української суспільности.
В пятницю і в суботу відбудеться у Львові така сокільська пропаґанда, четверта з ряду.
Краєві Сокільські Спортові Змагання!
Та це лиш засіб. Бо властива ціль: як найглибший віддих!
08.09.1938