А тепер уявіть собі, що росіяни – не окупанти, а друзі, які розкаюються в нелюдських діях свого керівництва і кажуть: "Давайте жити разом"
Львів 19.10.19
Українці опановують далекосхідне мистецтво домінування форми над змістом. Огляд подій тижня в Україні
Київ 14.10.19
Де найкраще сховати сухий листок? В купі інших, що впали з дерева. За цією аналогією від суспільства ховають правду, і суспільство втомилося її шукати.
Київ 10.10.19
"Коли ви говорите, що вибори на Донбасі пройдуть тільки після того, як Україна отримає контроль над кордоном, ви не розумієте, що не вам це вирішувати", – сказали Зеленському з Донбасу. Може, Зеленський врешті задумається?..
Київ 07.10.19
Політизувати історію і маніпулювати суспільством можна лише там, де стерта національна пам'ять. Але її можна відновити й повернути – і народ знову стане сильним.
Київ 07.10.19
У команди Зеленського немає відчуття війни. Я навіть не бачу людей, які здатні інфікувати цю команду українським розумінням ситуації на Донбасі.
Київ 03.10.19
Що робити, щоби українець врешті перестав фантазувати про себе як про частину “одного великого народу”? Говорять Володимир В'ятрович, Дмитро Крапивенко та Максим Віхров.
Львів 02.10.19
«Я гравець, я не бовдур», – казав кіноперсонаж з доісторичної епохи. Зараз спостерігаємо, як граємо ми, грають нами і грають нас. Огляд подій тижня в Україні
Київ 30.09.19
Є дуже багато людей, які вважатимуть здачу національних інтересів запереченням власного внеску в підтримку української незалежності. Це їм буде боляче особисто – і вони будуть готові діяти радикально.
Львів 24.09.19
У сучасності «ефект метелика» трапляється на кожному кроці, і страшно уявити, в яких монстрів ті метелики перетворяться в майбутньому. Огляд подій тижня в Україні.
Київ 23.09.19
Чимало виборців навіть не здогадується про те, яким шляхом пропонують іти їхні кандидати у Президенти: позиція електорату в дуже багатьох випадках не збігається з поглядами уподобаних політиків, – вислід із результатів соціологічного дослідження.
Київ 28.03.19
«…Хто дав право визначати, хто правдиво загинув, хто неправдиво загинув? Розумієте? Один Бог, хто знає. Я вас прошу, не чіпайте того питання. Нас воно болить!»... Держава в своїй політиці історичної пам’яті досі не відповіла на питання, хто саме є для нас Небесною сотнею. В той же час, здійснення верифікації є не просто потребою, а обов’язком.
Київ 20.03.19
Це не була просто зміна влади. Відбулася справжня соціально-економічна і політична революція, котра змінила дуже багато речей у суспільстві. Такого типу революції – це не події, це процеси. Через 12 років тут буде Земля обітована.
Київ 21.02.19
Від нас із вами в принципі не залежить, чи буде Україна такою, якою ми хочемо її бачити. Тому що я вас переконую: буде! Але від нас залежить, чи побачимо ми це самі, чи час загальмується настільки, що це побачать тільки наші діти й онуки.
Львів 19.02.19
Радник президента Росії Владіслав Сурков опублікував статтю, в котрій проголосив, що Росії набридло вдавати зі себе демократію – історичне призначення вимагає від неї інакшого політичного устрою.
Київ 15.02.19
Рейтинг Зеленського – це є вирок політичному класові. Якщо весь час красти і брехати, показувати безпомічність і безпорадність, то врешті прийдемо до точки, в якій опинилися. Архаїчне суспільство обирає кіноакторів.
Київ 02.02.19
Велика частина суспільства голосує бездумно, під впливом медій, не замислюючись над тим, що можна зробити для суспільства. Те, чого ми потребуємо, – це руху, заснованого на спільних цінностях, руху, де є багато персоналій. Ми потребуємо сильних міністрів, сильних чиновників, які можуть бути ініціативними, а не тільки слухняними.
Львів 16.01.19
Якщо їм потрібна широкомасштабна війна, то casus belli – це лише справа матеріалу. Якщо вони наважилися, то нема жодного значення, що буде приводом, бо кожен привід все одно буде «фейковим».
Львів 06.12.18
Ви не є такі слабкі, як вам здається. Хоча якщо ви не робитимете нічого, то точно станете слабшими. Вам треба більше кораблів, більше устаткування, більше ресурсів. Це не означає, що треба витрачати всі кошти на флот. Але мусите міняти пріоритети.  
Львів 14.11.18
Корені корупції не там, де беруться хабарі, а там, куди вони інвестуються. Корупція в Україні не працювала б, якби не мала спільників на Заході. Якби ці корумповані спільники не приймали гроші у тих, хто їх краде в українців, якби ці гроші не знаходили собі місця у західних банках і не підраховувались західними бухгалтерами.
Львів 26.10.18
Завжди були шуми, завжди був зойк, крик, тріскіт, вибухи – ззовні, всередині. Люди всіх часів затруднялися у тому, щоб вміти слухати. Але сьогодні ми маємо додаткове навантаження. Годі сподіватися, що почуєш глибокі речі, коли ти є на поверхні.
Львів 14.09.19
Прес-служба Київської митрополії УПЦ дала розлоге роз'яснення рішення про ліквідацію юридичних осіб «Київська патріархія УПЦ КП» та «Патріярхія УАПЦ»
Київ 01.08.19
Шевченко – дитя часу, дитя доби, яка потребувала романтичних геніїв. Але не всім так повезло. Німцям на Ґьоте повезло, полякам на Міцкевича повезло, нам на Шевченка повезло, але комусь не повезло. Але Шевченко сьогодні нам важливий вже не тільки і не стільки як геній доби романтичного націоналізму, він є для нас набагато більшим.
Київ 10.03.19
Ви ростите своїх дітей для майбутнього. Ви не ростите їх для минулого. Отож, помилкою, яка може спіткати вас як націю, є втрата балансу поміж минулим і майбутнім. Втім, станом на 2019 рік, майбутнє зникло – про нього ніхто не говорить
Давос 07.02.19
Сто років тому, забезпечуючи "вільне самовизначення" України грубою військовою силою, більшовицькі вожді всіляко заперечували факт агресії з боку червоної Росії, а саму війну, яка йшла повним ходом, представляли винятково як внутрішньоукраїнську справу. Нині Путін говорить те саме. Гібридну війну проти України північний сусід провадить уже втретє...
Київ 31.01.19
Причиною поразки стало те, що кожен дбав лише про свою частину України. Об’єднавшись, ставши спільно на захист країни, учасники тодішніх подій могли б втримати державу і зберегти її для наступних поколінь
Київ 22.01.19
Варфоломій не хоче повторення Київського патріархату. Він не бачить помісну Церкву в контурах УПЦ КП і закладає зовсім іншу модель. Даючи нам Томос, Константинополь хоче створити Церкву, яка не буде пострадянською за своїми формами і баченням.
Київ 28.12.18
"Єдиної траєкторії розвитку України з 1991 року не було. Це в жодному разі не була пряма лінія в одному напрямку — це циклічний рух... " — професор Лукан Вей в ексклюзивному інтерв'ю для Z
Львів 29.05.18
Релігієзнавці Андрій ЮРАШ і Анатолій БАБИНСЬКИЙ – про те, наскільки українська православна Церква дійсно є близькою до отримання автокефалії, і про те, в який спосіб нашій помісній Церкві може нашкодити російська патріархія
Київ 19.04.18
Чого і як навчають окупанти кримських школярів: аналіз підручників з історії для старших класів.
Київ 12.04.18
Андрій Бондар:
Щось не так із цим світом – це очевидно. У ньому завжди було мало місця для нас. Але чи ми самотні у цій своїй самотності?
21.10.19: кордон
Марк Зархін:
Залишається зрозуміти, що розвиток креативного інтелекту українців – найціннішого в актуальному періоді історії капіталу – є єдиним шансом для країни.
20.10.19: футуристичне
Василь МАХНО:
А як в павутиннях стежок і провулків іти – на читання псалмів та віршів в слова в яких дух і спокуса їжі й тижневе життя горличих звуків?
19.10.19: поезія
Юрій Андрухович:
Ми завмираємо в очікуванні «наколотых апельсин» другого покоління
18.10.19: déjà vu
Тарас Прохасько:
Щоби зрозуміти і прийняти тих, хто з нас виріс, треба наважитися зрозуміти себе без знижки на великий сезон глобальних змін
17.10.19: ґенерацiя
Оксана Забужко:
Публічна політика стає формою розваг, шоу-бізнесу. Це і є той новий тоталітаризм, який вже більше гаксліанський, аніж орвелівський
16.10.19: перехід1984
Назарій Заноз:
Це і є те саме втілення ідеї держави в смартфоні. Держави пуш-повідомлень, котра задовбе вас своїм спамом
15.10.19: push
Олександр БОЙЧЕНКО:
А потім прокинувся біль, бо виявилося, що той попередній, від якого постійно відволікало все, – то ще був не біль...
14.10.19: in memoriam
Олександр ФІЛЬЦ:
Якщо Україна є у пубертатному періоді, то чи не впаде вона через покоління у колективне забуття щодо агресії з боку Росії?
13.10.19: à propos
Ілько ЛЕМКО:
Росія, як той вампір, без крові жити не може. Для неї надзвичайно важливо, аби щодня проливалася кров українців.
12.10.19:
Юрій Андрухович:
Деморалізувати й розколоти – от і вся тактика, універсальність якої аж волає до неба: невже з нашою пам’яттю можна аж так примітивно гратися?
11.10.19: déjà vu
Тарас Прохасько:
...і кожен запалений ними вогник, який дарує нещасним тепло життєдайне, - це кавальчик світового тепла, до якого вони причетні безпосередньо.
10.10.19: досвід
Юрій Винничук:
Замислився я днями над дилемою: що саме мене зробило свідомим українцем, може, навіть націоналістом...
09.10.19: націоналізм
Андрій Бондар:
Вартості міської культури зневажуються не "селюками", а особливим типом людської свідомості, яка зависла між селом і містом.
07.10.19: слобода
Юстина Добуш:
Якими словами і якою мовою вам пояснити, що російські переклади – це ще одна частинка “матриці”, де все російське краще, ніж українське?
06.10.19: чуже
Юрій Андрухович:
Monica Zelensky. Боже, яка честь для українського народу: вперше в історії поганяло нашому презу визначили не ми –  американці!
04.10.19: Зе!
Тарас Прохасько:
Російське “давай” скероване насамперед на віддавання власної волі. Воно означає тільки одне: зроби для мене то, що я хочу, повіривши, що так буде найкраще тобі
03.10.19: семантика
Тимофій Гаврилів:
Формули Штайнмаєра не існує в природі. Існує лише формула Путіна: не дати Україні вийти з кремлівської орбіти.
02.10.19: суверенітет
Юрій Винничук:
Після успішної імплементації ФШ донбаські бандити, що збагатилися на грабунках, попруть в Галичину скуповувати нерухомість зі ще більшим розмахом
02.10.19: déjà vu
Олександр Ірванець:
Отож, є ми і є вони – ті, котрі “зробили”. Щити вздовж траси нагадують про це усім, хто проїздить, хто має очі і вміє  читати
01.10.19: репліка
Євген ЛАНЮК:
Які  ще «червоні лінії» потрібно перетнути, щоб зрозуміти, що мир ціною ганьби веде і до ганьби, і до війни?
29.09.19: 1938
Василь МАХНО:
Повернення в ту аґнонівську Галичину пов’язане з пошуком справжності. Якої справжності? – запитаєте, а я почну шукати відповіді по кривих бучацьких вуличках.
28.09.19: Аґнон
Юрій Андрухович:
Так багато свободи, як оце нині, просто на очах у них ще не крали – а українцям це чомусь у кайф.
27.09.19: монобільшість
Тарас Прохасько:
Вони такі різні, такі пахучі, такі притульні, такі тихі і гучні, рідкі і густі, мілкі і глибокі, бистрі і делікатні, тверді і проникні, студені і розніжені, терпкі, солодкі, квасні, солені...
26.09.19: гідропоніка
Юрій Винничук:
Ризикованим є розвінчувати безлічі історичних фейків, які сніговою кулею котяться згори, набираючи все більшого об’єму.
25.09.19: фейки
Андрій ЛЮБКА:
«Формула Штайнмаєра»: звучить загадково й авторитетно – і цього цілком досить для того, щоб готувати новий «договорняк» з Росією.
24.09.19: лайфхак
Андрій Бондар:
І всюди – хвилі й вібрації вседоступної української еротики, цієї la grande bellezza, її найвища концентрація у світі.
23.09.19: настроєве
Тимофій Гаврилів:
Свіжа табличка на дверях: «Кабинет русского языка». Пустеля поглинула оазу.
22.09.19: cпогад
Юрій Андрухович:
Невже знову: пісні, танці, музика, віночки, а потім труни і «Пливе кача»? І скільки разів ми ще будемо входити в одну й ту ж річку...
20.09.19: ЧервонаРута
Тарас Прохасько:
Нині, через вісімдесят років совєтчини, маючи свою мрію-мрій, свою незалежну державу, оцінювати однозначно трагедію золотого вересня набагато складніше.
19.09.19:
Юрій Винничук:
Графоманія – хвороба, яка не лікується. Грецьке слово «ґрафо» означає «пишу», а манія – і так зрозуміло.
18.09.19: історія
Микола Рябчук:
Дискурсивне іншування Галичини було частиною совєтської стратегії. Парадоксально (чи закономірно?) ці дискурси не розвіялись зі смертю СССР
17.09.19: галицькість
Олександр БОЙЧЕНКО:
Чи діждемося ми Вашинґтона з настільки праведним законом, щоб людина не сміла сказати недостатньо шанобливого слова про себе?
16.09.19: політкоректність
Назарій Заноз:
Зеленський – це народний протест. Колективна дитяча безвідповідальність, коли мале не розуміє, що своєю дурістю карає саме себе.
15.09.19: епоха
Юрій Андрухович:
Як же цій, питає десь Янукович, заледве блощиці, що в мене надривалася на корпоративах, вдається те, про що я тільки мріяв: нагнути таку країну?
13.09.19: ботство
Тарас Прохасько:
Нема чого дивуватися, коли стається щось зле, бо це є природним. Дивуватися треба, коли стається щось добре
12.09.19: доблесть
Андрій ЛЮБКА:
Фракція «Слуга народу» ‒ це і є ті самі кнопкодави. Їхня функція – сидіти й кнопкодавити, без права на свою думку
11.09.19: нардепія
Олександр Фільц-Павенцький:
Приходить час порозумітися з необхідністю відступу у минуле. Бастіони сучасності опанувало зовсім інше покоління, і такою є неухильність еволюції культури.
10.09.19: модерність
Андрій Бондар:
Люди будь-що прагнуть точности повідомлення, вважаючи, що з нею отримуємо самоцінну й незалежну від контекстів правду.
09.09.19: ірраціональність
Юрій Винничук:
За повістю, яку помилково сприйняли як автентичне свідчення Шоа, зняли фільм про антисемітизм поляків
08.09.19: cкандал
Василь МАХНО:
у серпні пустіють облежані пляжі з павучої слини надточимо пряжі візьмемо дощу трохи зливи і віршів печальних і тих що сумні та сумніші
07.09.19: поезія
Юрій Андрухович:
Першу частину кінофільму завершено. З акторів залишається рівно половина, тобто один, і його завдання – не змазати кінцівку...
06.09.19: in memoriam
Тарас Прохасько:
Робиш своє марудство, перебуваєш спокуси і мусиш робити, щоби не звар'ювати, сам собі цікавість
05.09.19: інтерес
Олександр Ірванець:
З папірця щось зачитати іще так-сяк вдається, але вже при прямому мовленні штучна українська вискакує з рота, неначе вставна щелепа
04.09.19: спіч
Олександр БОЙЧЕНКО:
Цей фільм, «Одного разу в Голівуді», просто не мав шансів мені не сподобатися
02.09.19: тарантіно
Юрій Винничук:
Не знаю, як хто, а я люблю читати ще й примітки. І ось ті примітки до творів Каменяра викликають глибокий смуток.
01.09.19: халтура
Мирослав Трофимук:
Ґлобальні історично значні речі починаються з півостровів. Проте тоді ще ніхто не знає, що буде потім.
01.09.19: 1939
Тарас Прохасько:
Моє прощення полягає у тому, що я  можу терпіти усі ті фанаберії інших, яких я не розумію, маючи свої фанаберії.
30.08.19: любов
Микола Рябчук:
Отак і лишаємося з дедалі більшою кількістю добрих намірів у нашому житті і дедалі меншою кількістю друзів.
29.08.19: in memoriam
Євген ЛАНЮК:
На зміну поділу по лінії “Захід-Схід” прийде новий поділ на чотири електоральні групи – за описаними Шлемкевичем антропологічними типами.
28.08.19: типологія