Вчитель повинен цікавитися трьома речами – учнем, своїм предметом і самим собою. Педагогіка виходить з того, що ми здатні виховувати доти, доки відчуваємо потребу виховувати самих себе.
Харків 25.06.19
Сучасники надто близько до серця взяли тезу «Шоу мусить тривати». Звичайно, те, що довкола нас відбувається, подекуди викликає посмішку, але закінчитися спектакль може, в кращому випадку, істерикою. Огляд подій тижня в Україні.
Київ 24.06.19
Якщо треба змиритись з тим, що Галичина перестане бути твердинею української культури, то маємо попрощатися з ідеєю української України і української ідентичності, визнати, що ми остаточно відмовились від того шляху, яким пішли Латвія, Литва і Естонія, – єдині успішні країни, які вийшли з СРСР.
Київ 21.06.19
Рішення Конституційного Суду буде чинним за будь-яких умов, і його слід буде виконувати. Для суспільства пріоритетним інтересом є інституції і правила, а не абстракне виконання волі народу. Воля народу – вона завжди за справедливість. Верховенство права – це і є справедливість. І справедливість у демократіях – це, перш за все, процедура.
Київ 18.06.19
В уяві більшості українців переважає навіть не ліва теорія, а радянська практика. Ми й досі не перейняли «західні цінності» —  ініціативність та відповідальність.  
Львів 15.06.19
Вибране із дебатів Конституційного Суду щодо законності указу Зеленського про розпуск ВРУ та призначення дочасних виборів
Київ 13.06.19
Поки різноманітні партії мірялися передвиборчими списками, в країні ставалися далеко не такі смішні речі. Огляд подій тижня в Україні
Київ 10.06.19
Мова є посередником між нашою свідомістю, нашим власним досвідом та світом. Але який це посередник: прозорий чи заангажований? Чи може горизонт нашого пізнання бути затуманеним засобами самої мови? Мова є інструментом в наших руках чи може ми її підлеглі?
Львів 10.06.19
Бажання Зеленського щось зробити було цілком передбачуваним. Ключове питання зараз – чи здатний він зупинитися? А якщо здатний, то на якому саме етапі прийде прозріння?
Київ 08.06.19
Популізм — це не ідеологія, а те, що її підкошує, роблячи або креативнішою, або підмиваючи її основу.
Львів 06.06.19
Чимало виборців навіть не здогадується про те, яким шляхом пропонують іти їхні кандидати у Президенти: позиція електорату в дуже багатьох випадках не збігається з поглядами уподобаних політиків, – вислід із результатів соціологічного дослідження.
Київ 28.03.19
«…Хто дав право визначати, хто правдиво загинув, хто неправдиво загинув? Розумієте? Один Бог, хто знає. Я вас прошу, не чіпайте того питання. Нас воно болить!»... Держава в своїй політиці історичної пам’яті досі не відповіла на питання, хто саме є для нас Небесною сотнею. В той же час, здійснення верифікації є не просто потребою, а обов’язком.
Київ 20.03.19
Це не була просто зміна влади. Відбулася справжня соціально-економічна і політична революція, котра змінила дуже багато речей у суспільстві. Такого типу революції – це не події, це процеси. Через 12 років тут буде Земля обітована.
Київ 21.02.19
Від нас із вами в принципі не залежить, чи буде Україна такою, якою ми хочемо її бачити. Тому що я вас переконую: буде! Але від нас залежить, чи побачимо ми це самі, чи час загальмується настільки, що це побачать тільки наші діти й онуки.
Львів 19.02.19
Радник президента Росії Владіслав Сурков опублікував статтю, в котрій проголосив, що Росії набридло вдавати зі себе демократію – історичне призначення вимагає від неї інакшого політичного устрою.
Київ 15.02.19
Рейтинг Зеленського – це є вирок політичному класові. Якщо весь час красти і брехати, показувати безпомічність і безпорадність, то врешті прийдемо до точки, в якій опинилися. Архаїчне суспільство обирає кіноакторів.
Київ 02.02.19
Велика частина суспільства голосує бездумно, під впливом медій, не замислюючись над тим, що можна зробити для суспільства. Те, чого ми потребуємо, – це руху, заснованого на спільних цінностях, руху, де є багато персоналій. Ми потребуємо сильних міністрів, сильних чиновників, які можуть бути ініціативними, а не тільки слухняними.
Львів 16.01.19
Якщо їм потрібна широкомасштабна війна, то casus belli – це лише справа матеріалу. Якщо вони наважилися, то нема жодного значення, що буде приводом, бо кожен привід все одно буде «фейковим».
Львів 06.12.18
Ви не є такі слабкі, як вам здається. Хоча якщо ви не робитимете нічого, то точно станете слабшими. Вам треба більше кораблів, більше устаткування, більше ресурсів. Це не означає, що треба витрачати всі кошти на флот. Але мусите міняти пріоритети.  
Львів 14.11.18
Корені корупції не там, де беруться хабарі, а там, куди вони інвестуються. Корупція в Україні не працювала б, якби не мала спільників на Заході. Якби ці корумповані спільники не приймали гроші у тих, хто їх краде в українців, якби ці гроші не знаходили собі місця у західних банках і не підраховувались західними бухгалтерами.
Львів 26.10.18
Шевченко – дитя часу, дитя доби, яка потребувала романтичних геніїв. Але не всім так повезло. Німцям на Ґьоте повезло, полякам на Міцкевича повезло, нам на Шевченка повезло, але комусь не повезло. Але Шевченко сьогодні нам важливий вже не тільки і не стільки як геній доби романтичного націоналізму, він є для нас набагато більшим.
Київ 10.03.19
Ви ростите своїх дітей для майбутнього. Ви не ростите їх для минулого. Отож, помилкою, яка може спіткати вас як націю, є втрата балансу поміж минулим і майбутнім. Втім, станом на 2019 рік, майбутнє зникло – про нього ніхто не говорить
Давос 07.02.19
Сто років тому, забезпечуючи "вільне самовизначення" України грубою військовою силою, більшовицькі вожді всіляко заперечували факт агресії з боку червоної Росії, а саму війну, яка йшла повним ходом, представляли винятково як внутрішньоукраїнську справу. Нині Путін говорить те саме. Гібридну війну проти України північний сусід провадить уже втретє...
Київ 31.01.19
Причиною поразки стало те, що кожен дбав лише про свою частину України. Об’єднавшись, ставши спільно на захист країни, учасники тодішніх подій могли б втримати державу і зберегти її для наступних поколінь
Київ 22.01.19
Варфоломій не хоче повторення Київського патріархату. Він не бачить помісну Церкву в контурах УПЦ КП і закладає зовсім іншу модель. Даючи нам Томос, Константинополь хоче створити Церкву, яка не буде пострадянською за своїми формами і баченням.
Київ 28.12.18
"Єдиної траєкторії розвитку України з 1991 року не було. Це в жодному разі не була пряма лінія в одному напрямку — це циклічний рух... " — професор Лукан Вей в ексклюзивному інтерв'ю для Z
Львів 29.05.18
Релігієзнавці Андрій ЮРАШ і Анатолій БАБИНСЬКИЙ – про те, наскільки українська православна Церква дійсно є близькою до отримання автокефалії, і про те, в який спосіб нашій помісній Церкві може нашкодити російська патріархія
Київ 19.04.18
Чого і як навчають окупанти кримських школярів: аналіз підручників з історії для старших класів.
Київ 12.04.18
"Вся олігархічно-совєтська, патримоніальна система залишилася без змін. Її не змогла змінити ні Помаранчева революція, ані Євромайдан. Змінився трохи спосіб здійснення влади, система ж залишилася та сама".
Варшава 14.03.18
Письменник – це найбільший дарунок, який Бог міг дати світу. Коли ви маєте перед собою порожній листок паперу, маєте свій досвід, уяву і починаєте писати, тоді перед очима настає новий світ. Хіба це не рівно Богу?
Новий Сад 06.03.18
Андрій ЛЮБКА:
Девіз держави Ліберланд, що абсолютною цінністю проголошує свободу й відкриті кордони: живи сам і дай жити іншим...
25.06.19: лібертаріанство
Мирослав МАРИНОВИЧ:
Свої знамена реваншисти розгорнуть після виборів, щоб не сполохати довірливих. Але чи складно розпізнати грозу, як піднявся вітер і потемніли хмари?
24.06.19: імператив
Драґо Янчар:
Через ці розмови, наскільки Україна є європейською, я забув, що не можу туди в’їхати з внутрішнім паспортом...
23.06.19: люде
Юрій Андрухович:
Елтон Джон може спати спокійно, у нас президент теж із таких – попсових, корпоративних
21.06.19: попса
Тарас Прохасько:
Тоді, влітку 1990 року, Україна була прекрасна. Ми були одержимі всеохопним наміром викликати любов до України...
20.06.19: студії
Юрій Винничук:
Історія ще однієї літературної містифікації «відомого авантюриста»: міфічна Анна Любовичівна
19.06.19: містифікації
Роман Сольчаник:
Чи розкол між "проросійськими" східними і південними реґіонами країни і "проєвропейським" заходом нарешті подолано?
18.06.19: пост-електоральне
Євген ЛАНЮК:
Популізм і технократія нагадують “інь” та “янь” — протилежності, які породжують та підсилюють одна одну.
17.06.19: тренди
Василь МАХНО:
Грузія розпочинається зі спротиву. Він непомітний, бо на кінчику язика. Навіть у слові «Тбілісі» – спротив заховався у двох спресованих приголосних «Тб»...
15.06.19: Тбілісі
Юрій Винничук:
Історія міфа про кельто-київські зв’язки від самого міфотворця: монах Ріанґабар існував, але не як поет і не в Києві
14.06.19: міф
Тарас Прохасько:
Керований хаос виконує роль димової завіси, важко відчути епіцентр хвилювання, те, що має відбутися під прикриттям ширми хаотичних повідомлень
13.06.19: фенологія
Олександр Ірванець:
Де несмак стає загально прийнятою нормою, там далі все йде за Орвелом. Війна – це мир, нам вже повідомили про це. А далі що?
12.06.19: реалії
Андрій ЛЮБКА:
Програма кожної партії мусить починатися: ми йдемо у коаліцію з Зеленським чи в опозицію. Третього не дано
11.06.19: електоральне
Андрій Бондар:
Література сьогодні – по суті, амбулаторний пацієнт, у якого віртуальний світ краде актуальність, серіали – епічність, нові медія – впливовість
10.06.19: сучліт
Дмитро Єльніков:
...це буде твір про дисгармонію, але насправді про гармонію, яку ще не пізно усвідомити.
09.06.19: есей
Юрій Андрухович:
Країна, мов у смартфоні, в їхній кишені. Палаців набудували – тільки живи. Телевізори їх показують, охорона охороняє. Чого ще хотіти?
07.06.19: возвращенці
Тарас Прохасько:
Переважно про таке не те що говорити, а й думати лячно. Але якщо Росії захочеться зробити Західну Україну сепаратистами, то вона це зробить.
06.06.19: без страху
Юрій Винничук:
Жити в паралельній реальності – це вже скидається на комфортний спосіб вегетування для більшості українців: їхні голови цілком забиті міфами й фейками
05.06.19: фейки
Дмитро Єльніков:
...усе ще сподіваюся: наше Яйце, у нашій Казці іще не розбите. Сподіваюсь діждати курчат. Сподіваюсь на іскру Божу, що її закладено Творцем у кожній миші
01.06.19: яйко
Юрій Андрухович:
Красиве все-таки словосполучення: електоральні симпатії. Будь симпатичний – і виграєш. Варто додати: від симпатії до ідіократії – один крок
31.05.19: тренди
Тарас Прохасько:
Усе людське було українським, ми вірили у можливість любові і надіялися на неуникненність свободи. І ми їх мали
30.05.19: сентиментально
Юрій Винничук:
Мовний закон і новий правопис почали вже тіпати різними матолками, які, не розібравшись, легко піддаються фейкам
29.05.19: мова
Андрій ЛЮБКА:
Аж до виборів Зеленський робитиме все, щоб якомога довше не асоціюватися з посадою й обов’язками президента держави. Йому потрібні лайки
28.05.19: шоу
Ілько ЛЕМКО:
В сучасній Україні у президента, ким би він не був, є лише два варіанти вибору: стати або проукраїнським, або проросійським
27.05.19: альтернативи
Юрій Винничук:
Парадокс із парадоксів: українці щиро й люто ненавидять олігархів, але дивляться в першу чергу саме їхні телеканали.
26.05.19: лектура
Василь МАХНО:
яке століття? – я себе питаю коли птахи нічні перелітають а листя виростає із трави
25.05.19: поезія
Микола Рябчук:
Зеленський засигналізував, що не лише український проект може бути проєвропейським, – незалежно від того, наскільки той сигнал щирий.
25.05.19: поелекторальне
Юрій Андрухович:
«Януковощ все равно лучший, он пробил дно и опустился еще ниже». Ви чуєте, Володимире? Вам наразі є куди падати, і дно попереду.
24.05.19: дно
Олександр Ірванець:
Часом, щоправда, жартував гиденько і противно, але Жінка так хотіла змін, що пускала це повз вуха і воліла не зважати. І врешті Жінка зважилася...
21.05.19: казочка
Роман Кісь:
Ані людська свобода, ані людська дія є неможливі без вільного пориву до граничних смислів та без осмислености людських дій та вчинків.
20.05.19: свобода
Соломія КРИВЕНКО:
Від виборів до виборів в Україні піднімали теми жертв, ця ж кампанія стала першим прикладом ефективного використання комічного
19.05.19: Зе
Олександр БОЙЧЕНКО:
Бути вдячним Росії — тобто кому? Нахабній владі чи „скотоподобно“ відданому їй народу, який, хоч би й мав вибір, все одно масово голосує за гебістські мундири?
18.05.19: есей
Юрій Андрухович:
Чому Москва наводнює свої колишні колонії власною музикою? Може, річ у тому, що ті колонії ще аж ніяк не колишні?
17.05.19: StreetMusicDay
Тарас Прохасько:
Шкодуєш не так тих, хто відійшов туди, де поняття жалю не спрацьовує, а себе, який лишився самотнішим
16.05.19: рефлексія
Юрій Винничук:
Твердження, що мова, яку треба захищати, «вже мертва», само по собі мертве, бо іврит – живе заперечення цієї тези
15.05.19: фобія
Андрій ЛЮБКА:
«Іспанський сором», відчуття, коли хтось інший робить щось негоже, а соромно від цього тобі
14.05.19: Зе
Андрій Бондар:
Все українське ототожнюють з архаїкою – російський націоналістичний дискурс перетворюється на ідеологічну доктрину країни
13.05.19: совдепія
Олександр ФІЛЬЦ:
Віримо ми лише у ідеї, а довіряємо лише тому, як чинять люди: довіра управляє стосунками між людьми, віра ж — нашим відношенням до ідей.
12.05.19: діалоги Сократа
Юрій Андрухович:
У «безсмертних полках» щороку прибуває безславних виродків, а кількість катів нітрохи не поступається кількості жертв.
10.05.19: победоБЕСие
Тарас Прохасько:
Важливо, що міст був доволі далеко, але надто близько. Його конфігурація або силует завжди були перед очима. Чудесна візія, яка дисциплінує розбурханий простір.
09.05.19: метафора
Юрій Винничук:
Час від часу світ збуджується в передчутті приходу Антихриста і кінця світу. Яким він буде, цей син Сатани?
08.05.19: конспірологія
Назарій Заноз:
В казках люди ходили викричатися в ліс або в ямку, котру потім закопували. Тепер ж для цього є соцмережі.
07.05.19: соцмережне
Орест Друль:
Про етимологічну семантику, про аналогію між довірою та гідністю і про замкнене коло фрустрації.
06.05.19: спекуляції
Євген ЛАНЮК:
Здавна демократію і диктатуру вважали антагоністами, але “діджитал ейдж” може поставити крапку в їхньому протиборстві
05.05.19: ентропія
Сузанн Геенен-Вольфф:
«Мова — це не тільки причина добра і зла, мова й робить людину людиною». Третя Фройдівська лекція у Львові
04.05.19: Фройдівська лекція
Тарас Прохасько:
Невідомість і цікавість свого шляху і призначення досі здається мені достатньою аргументацією всього, що відбувається
02.05.19: коан
Мирослав МАРИНОВИЧ:
Небезпека в тому, що соціальна ідея в нинішній Україні приходить не в чистому вигляді, а в російській обгортці
30.04.19: поствиборче
Олександр Фільц-Павенцький:
Недавно у Недільній з’явилося поле чудес. Тут усі розраховують позбавитися власної глупоти
30.04.19: розвіслючування
Андрій Бондар:
Отже, одна зі сторін перемогла попередню "злочинну владу" й заволоділа правом наглядати та карати на ввіреній їй території
29.04.19: влада
Назарій Заноз:
Так розгортається галицька весна, що пахне не квітом, а вудженою шинкою та печеною паскою, яйками та хроном, горішками та салятами від вуйця Влодзя.
27.04.19: свята