Акція протесту проти русифікації освіти під ВР. Фото – "Простір свободи"
Кажуть, Володимир Зеленський прислухається до громадськості. Що ж, більш ніж 700 підписів під нашою заявою, що належать потужним громадським діячам, виявилося замало…
Львів 05.08.20
Анаеробні ферментативні процеси можуть трапитися і в черепних коробках, результати такого метаболізму переважно найнесподіваніші. Огляд подій тижня в Україні
Київ 03.08.20
Якщо ви добре розумієте, чим є ваша країна, за що вона бореться, які має цілі, ким ви є, яка історія вашої родини, то це забезпечує вам надійнішу рамку для сприйняття і опрацювання інформації.
Львів 30.07.20
Питання «Що це було?» зараз регулярно виникає у свідомості розумних людей з великим життєвим досвідом. Найчастіше відповідь на нього – за межами цензурної лексики. Огляд подій тижня в Україні.
Київ 27.07.20
Соціологія свідчить: хоча громадяни України й не обростають пієтетом до Совєцького союзу, водночас кількість нетерпимих до радянського терору українців теж не збільшується. СРСР як тоталітарне утворення засуджує лише кожен третій українець.
Київ 24.07.20
Найбільші плани мережі Торгсин, яка збирала дорогоцінності з населення на потреби індустріалізації, задали у 1933 році – 48 млн рублів, і з них 28 млн – це план для Украı̈ни.
Київ 22.07.20
Із грацією сомнамбули країна потрошку переходить зі стану буцім карантину в сезон нібито канікул. У ході цього процесу стаються речі, більш-менш реальну суть яких стане трохи краще видно, коли помідори подешевшають, а бузьки повернуться на береги Нілу.
Київ 20.07.20
Глибина підлості адептів русифікації та злодіїв майбутнього наших дітей не вражає хіба на фоні глибини нашої щодо таких спроб толерантності.
Київ 16.07.20
З вересня може бути ситуація, що уряд буде наступати на ті самі граблі, а діти далі будуть залишатися поза навчальним процесом. 
Київ 14.07.20
Українська версія богині правосуддя не те щоб сильно гнана і голодна, але іноді тій жінці з запеленаними очима і людям різних статей, які на неї працюють, хочеться видавати молоко, а іноді цикуту. Щоб не мучилися. Огляд подій тижня в Україні.
Київ 13.07.20
В Україні вже рік триває дискусія про те, чи Україна мусила скеровувати три свої кораблі в Керченську протоку – просто в пащеку ворога. В тій дискусії ми не зауважили, як уподібнилися до слів ворога і почали шукати ворогів поміж собою.
Львів 20.11.19
Політики у всьому світі – це слабкі люди, які не можуть багатьом спокусам сказати «ні». В політиці якщо можна зловживати, то будуть зловживати.
Львів 13.11.19
Стабільна Україна в принципі не є ціллю для Путіна. Для нього якраз failed state – це найкращий варіант на сьогодні. Цей варіант влаштовує його на всіх рівнях, починаючи із внутрішньої публіки.
Львів 05.11.19
У команди Зеленського немає відчуття війни. Я навіть не бачу людей, які здатні інфікувати цю команду українським розумінням ситуації на Донбасі.
Київ 03.10.19
Ми переживаємо третю кризу демократії – і вона, можливо, найсерйозніша. Всі покоління до нас вірили у декілька простих принципів. Наприклад, у відмінність між правдою і брехнею, між реальністю і вигадкою.
Київ 18.09.19
Нова влада не припускає, що може помилятися. Вона абсолютно впевнена у своїй правоті, тому й діє так, як ми бачимо, – настільки швидко, наскільки це можливо. Вони надто самовпевнені. Такі, знаєте, я би сказав, самозакохані.
Київ 07.09.19
Всі події в Україні останніх п'яти років – це історія про гідність. Війни бувають різні: спрямовані на фізичне винищення та ідеологічні війни. Війна, яка йде зараз, – це війна за ідентичність. Це незвичайна історія.
Київ 03.09.19
Невже ми настільки дурні, що не можемо відрізнити брехню від правди? Чи, можливо, популісти мають ще дещо в своєму арсеналі, окрім солодких обіцянок? Те, що забирає в нас здатність критично мислити і змушує голосувати емоціями?
Київ 20.07.19
Не треба пояснювати злим умислом те, що можна пояснити недолугістю або неосвіченістю. Як на мене, то набагато більший ризик – це ризик неосвіченості, буквально на межі невігластва, властивий певним членам команди Зеленського. Їхня сміливість занадто сильно випереджає їхні знання і спроможності.
Київ 19.07.19
Якщо треба змиритись з тим, що Галичина перестане бути твердинею української культури, то маємо попрощатися з ідеєю української України і української ідентичності, визнати, що ми остаточно відмовились від того шляху, яким пішли Латвія, Литва і Естонія, – єдині успішні країни, які вийшли з СРСР.
Київ 21.06.19
Покарання винних – це не самоціль, це лише маленький елемент в головній цілі – встановленні істини, справедливості, в поверненні нашого суспільства в єдині координати добра і зла.
Київ 26.11.19
Через тридцять років після хвилі змін, спричинених падінням мурів та режимів у Східній Європі, більшість країн тішаться, що все так сталося. Громадяни України натомість у тривозі: ми вже не очікуємо змін для себе і живемо надією на хороше майбутнє своїх дітей.
25.10.19
А тепер уявіть собі, що росіяни – не окупанти, а друзі, які розкаюються в нелюдських діях свого керівництва і кажуть: "Давайте жити разом"
Львів 19.10.19
Де найкраще сховати сухий листок? В купі інших, що впали з дерева. За цією аналогією від суспільства ховають правду, і суспільство втомилося її шукати.
Київ 10.10.19
Що робити, щоби українець врешті перестав фантазувати про себе як про частину “одного великого народу”? Говорять Володимир В'ятрович, Дмитро Крапивенко та Максим Віхров.
Львів 02.10.19
Завжди були шуми, завжди був зойк, крик, тріскіт, вибухи – ззовні, всередині. Люди всіх часів затруднялися у тому, щоб вміти слухати. Але сьогодні ми маємо додаткове навантаження. Годі сподіватися, що почуєш глибокі речі, коли ти є на поверхні.
Львів 14.09.19
Ми розглядаємо гідність з правової точки зору: кожна людина від народження має свою гідність. Але насправді гідність – це процес. Процес, який формується за певних умов. Гідність – це, перш за все, зрілість. Ми маємо задовольняти свої потреби, але цінності повинні домінувати над потребами.
Київ 11.09.19
Прес-служба Київської митрополії УПЦ дала розлоге роз'яснення рішення про ліквідацію юридичних осіб «Київська патріархія УПЦ КП» та «Патріярхія УАПЦ»
Київ 01.08.19
Тільки виконавши всі вимоги цієї нової редакції, зможемо далі рухатись у бік мрії – досконалого «Правопису».
Львів 05.06.19
Аналіз дій комуністичного режиму в Україні з точки зору норм міжнародного права: злочини проти людяності, геноцид і воєнні злочини
Київ 19.05.19
Андрій Бондар:
...в них за спиною – російський мовнокультурний континент, у якому нема місця для українського в будь-якій іпостасі, відмінній від імперського підпорядкування
07.08.20: упослідження
Юрко ПРОХАСЬКО:
Утопія живе не очікуванням, не сподіванням – а власне діяльністю. Чинність Утопії ґрунтується в чині. А чин і є проєкцією майбутнього
06.08.20: майбутнє
Юрій Винничук:
Це тільки українцям не можна українізовуватися примусово, а всім іншим можна робити що завгодно.
05.08.20: гімн
Ілько ЛЕМКО:
Хоча всі ці радянські адміністративні поділи були штучні, та все ж у головах галичан викристалізувалась ідея Галичини як власне сукупності трьох областей
04.08.20: краєзнавство
Юрій Андрухович:
Завдання української політики – веселити навколишній світ власною пародійністю. Щоб Шевченкова фраза «сміються ж з України стороннії люди!» ніколи не втрачала актуальності
03.08.20: зевлада
Василь МАХНО:
доведеться із власного дому перенести як в реченні кому –рукописні початки зими
01.08.20: поезія
Юрко ПРОХАСЬКО:
Підступ полягав у тому, що якраз тоді, коли для нас усе так добре почало складатися, на самому Заході якось все раптом і обвально закінчилося.
31.07.20: майбутнє
Тарас Прохасько:
Радянське, совєтське ні тоді, ні тепер не здавалося мені якоюсь особливою позанаціональною формацією. Радянське було російським
30.07.20: манія
Юрій Винничук:
Про Полтву та смертельний перстень, про вбивство капраля та куликівських шевців, а також про львівського комісара поліції Германа Фінкельштейна та пачкаря і конфідента.
29.07.20: львівське
Андрій ЛЮБКА:
Ая-Софія переживе і нас, і Ердогана, і цю нову хвилю імперської ісламізації, і, я впевнений, перетворення знову в музей, а потім і в християнський храм
28.07.20: тренди
Олександр Ірванець:
Патріотично налаштовані скандують на мітингах “Верым! Можам! Пераможам!», а самі мітинги проходять російською.
27.07.20: сусідське
Василь МАХНО:
зволоженим за ніч папером із зеленим ножем трави підходять хвилі під двері синусоїдами кривих
25.07.20: поезія
Юрко ПРОХАСЬКО:
Утопія закінчення утопій сама є найбільшою утопією! Що майбутнє закрилося від нас не тому, що вивершилося, а тому, що приголомшливо було уявляти собі його завершеним
24.07.20: майбутнє
Тарас Прохасько:
Важливо – на світі не так багато важливих речей – не дозволити собі робити те, з чим незгідний. І не чекати, коли все запрацює
23.07.20: безсліддя
Юрій Винничук:
Поет колись сказав, що в нас "самовбивць замало як на велику літературу". Не дамо принижувати нашу літературу! Було у нас тих самогубць доволі
22.07.20: суїцидальне
Назарій Заноз:
Нічний сад манить до себе. Затягує тебе тими звуками, що долинають десь з глибини, всі ці шурхоти та скрадання, котрі виганяють на шпацер твоїм тілом мурашок...
21.07.20: літо
Андрій Бондар:
Cтоліття просвітництва прокотилися транзитом і залишили людину знову наодинці з самою собою – розгублену, маніпульовану і зневірену
20.07.20: середньовіччя
Василь МАХНО:
чути звук клепсидри із піском тиша замикається на чаплі – одноногій венеційській чарці до країв залитій молоком –
18.07.20: поезія
Юрій Андрухович:
Радіо транслювало (хто б нині повірив?!) засідання Верховної Ради УРСР. Це тривало днями й тижнями. Радіосеріал, політична мильна опера, аудіороман із завжди непередбачуваним сюжетом.
17.07.20: 1990
Тарас Прохасько:
Утопію ні оборонити, ні відвоювати, ні передати у спадок неможливо. Просто було добре. А тепер погано.
16.07.20: утопія
Юрій Винничук:
Антологія то пухне, то худне, бо комусь вдалося таки вижити в той страшний демонічний час, за яким все ще багато людей ностальгує.
15.07.20: Розіп'ята Муза
Андрій ЛЮБКА:
Невже це нормально, якщо наша місія зводиться до збереження чи бодай не-руйнування того, що збудували інші?
14.07.20: quo vadis
Олександр Ірванець:
У нас тут хто щось умів, то виїхав на заробітки. А в селі тепер залишилися, можна сказати, самі патріоти...
13.07.20: безвіз
Дмитро Єльніков:
Якби пекло наших пристрастей тривало тисячоліттями, ми народжувалися б святими. Або вже й не народжувались.
12.07.20: археологічне
Василь МАХНО:
прихід–повернення із проблиском надії із галицьких містечок – із річок зі срібних карасів й моєї мови
11.07.20: поезія
Юрій Андрухович:
У країні дедалі розкутіше запроваджується «смесь английского с криворожским»
10.07.20: совок
Тарас Прохасько:
У певний момент боїшся відвідувати нові місця, бо розумієш, що не можеш опанувати мозаїчні криптограми вражень від попередніх...
09.07.20: фотографія
Юрій Винничук:
В журбі живу в журбі сконаю В опалім листі мій кінець Сльоза тече по небокраю У чашу сплющених сердець
08.07.20: мемуари
Назарій Заноз:
Одним із ключових козирів Зеленського видавалася його несистемність, себто можливість робити нестандартні ходи. І найнесподіванішим ходом виявивилось його вторування Порошенкові
07.07.20: маски
Андрій Бондар:
"Отримали", то не тому, що "СССР всё дал", а тому, що все це "не прошене" дісталося аж ніяк не безплатно. Ми переплатили за все, чого не просили
06.07.20: совдеп
Василь МАХНО:
за те що бував щасливий і часто бував бухий -що навіть пси шолудиві добріші за ворогів
04.07.20: поезія
Юрій Андрухович:
День смерті Браяна Джонса і Джима Моррісона. Хоч є версії, що як перший, так і другий насправді не померли. Ніби Станіслав Перфецький в одному романі.
03.07.20: in memoriam
Тарас Прохасько:
Поглинання умняку зовсім не може дати тої насолоди, що продукування умняка.
02.07.20: контемпорарі
Юрій Винничук:
Львів сколихнула неабияка вість. У ресторації «Гунґарія» напроти Політехніки застрелено було капітана.
01.07.20: історія
Андрій ЛЮБКА:
Круто було б мати парламентську партію, яка зробила б англійську другою офіційною.
30.06.20: проєкт
МАЙКЛ:
Вони не просять… Хіба Бога. Легкої смерті собі, дітям щастя, здоров’я, внуків діждатись. Життя.
29.06.20: старість
Дмитро Єльніков:
Складно не те щоби усвідомити, але навіть згадати про усвідомлення, коли чиясь глупота й наполегливість агресивно втручаються у твій життєвий простір… 
28.06.20: згадування
Василь МАХНО:
вантажити чужі абетки й мови і розтирати в пучках пальців слово втомитися – й спертись об стіну чужого міста і чужих стосунків
27.06.20: поезія
Юрій Андрухович:
Ленінопад у нас не завершився й донині, і це недовиконане домашнє завдання ще неодноразово вилізе боком усій країні.
26.06.20: ленінопад
Тарас Прохасько:
Дивлюся на дерева, корчі, хабази і розумію, яка та Галичина красна. Як мій дикий виноград, що досяг поверха і  робить мене щасливим. Дає мені батьківщину
25.06.20: дендрологія
Юрій Винничук:
Граф, чиє все життя було присвячене Україні і здобуттю їй волі.
24.06.20: лицарі
Олександр Ірванець:
В Європі пацифісти віддавна фарбували радянські пам'ятники в кольори веселки. Українські неформали особливої активності поки не проявляють
23.06.20: меморіал
Андрій Бондар:
Читацтво – маленька модель суспільства, яка вимагає від літератури перетворення – ні, навіть не на дзеркало – на селфі-паличку, де закріплено смартфон читача
22.06.20: лектура
Василь МАХНО:
може тому що вдягати їм крила не дозволяв їх пресвітер-кит і тепер вони берег накрили розчепіривши плавники
20.06.20: поезія
Юрій Андрухович:
І як можна мріяти про звільнення від «русского мира», коли Катерина II і далі демонстративно й монументально височіє над нашими знову пригальмованими антиколоніальними поривами?   
19.06.20: символи
Юрій Винничук:
«У нас, українців, відібрано все», – підсумовує Зеленський. І вирішує боротися за волю України...
17.06.20: люде
Андрій ЛЮБКА:
Я читаю не для того, щоб знати. Читаю, щоб забувати. І забуваю, щоб жити.
16.06.20: книги
Назарій Заноз:
Вітчизняні керманичі чомусь послідовно лізуть до мовної щитової, на якій чорним по білому пише: «Не влізай – уб’є!»
15.06.20: граблі
Дмитро Єльніков:
Це село у Буджаку, Новомихайлівка за паспортом. Двадцятеро люду – які там вже новини? Але тут оце назбиралося
14.06.20: буджацьке
Василь МАХНО:
джміль відлетів у джмелиний дім                     –залишивши мене під деревом          при письмі–                     так як я хотів                    
13.06.20: поезія