Суспільне протистояння у Молдові загострюється. Ось уже тиждень республіка живе в умовах фактичного двовладдя. Знову каменем спотикання став так званий «володар Молдови» – місцевий олігарх Влад Плахотнюк.
Кишинів 14.06.19 протистояння
Два тижні поспіль в Чехії проходять акції протесту проти прем’єра Андрея Бабіша. Вони стають усе велелюднішими, чим щоразу більше нагадують часи Оксамитової революції.
Прага 07.06.19 протести
Цього тижня Сербія і Косово опинилися за крок від масштабної збройної сутички. Причиною стала поліційна операція косовських силовиків, яку в Белграді потрактували як «антисербську».
Косово 31.05.19 Балкани
Польсько-ізраїльські стосунки останнім часом стають чимраз гіршими. Головним каменем спотикання стала реституція.
Єрусалим/Варшава 24.05.19
За три тижні відбудуться вибори до Європарламенту. Причому доволі непрості, означенні карбом Brexit і зростанням популярності євроскептиків на континенті.
Страсбург 03.05.19 Європарламент
Венесуела ризикує перетворитися на «латиноамериканську Сирію». Якщо ситуація дійде до воєнного загострення, то американцям і росіянам не уникнути безпосередньої збройної сутички.
Венесуела 19.04.19
На початку квітня тліючий громадянський конфлікт у Лівії набув гарячих форм, фактично перерісши в громадянську війну. Багато експертів впевнені, що тут не обійшлося без втручання Кремля.
Лівія 12.04.19 громадянська війна
Сирії ще буде потрібно років сто, щоби відійти від війни. Ліван відійшов від війни швидко, тому що ніхто не чекав турботи та захисту від уряду
Львів 06.04.19
Є надія, що обрання президенткою Словаччини Зузани Чапутової зламає загальний європейський тренд до лівого й правого популізмів. Буде відновлено рух до ліберальної демократії.
Словаччина 05.04.19
Чи варто остерігатися, що Кремль використає визнання Вашінґтоном анексії Ізраїлем Ґоланських висот для виправдання загарбання Криму?
Ізраїль 28.03.19 анексія
Тбілісі знову завирував акціями протесту. Цього разу їх спровокував депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов, коли всівся у крісло спікера грузинського парламенту й почав «вєщать» російською мовою.
Тбілісі 21.06.19 православ'я
Анґела Меркель остаточно спростувала чутки про нібито наміри обійняти високу посаду в ЄУ. Тим часом Дональд Туск має реальний шанс стати президентом Польщі.
Брюссель/Берлін 17.05.19 зірки політики
Нинішня весна принесла багато загрозливих звісток для мегапроекту Газпрому «Північний потік – 2». Чи існує реальна перспектива його блокування?
Брюссель 26.04.19 газогін
Чи варто остерігатися, що Кремль використає визнання Вашінґтоном анексії Ізраїлем Ґоланських висот для виправдання загарбання Криму?
Ізраїль 28.03.19 анексія
Зузана Чапутова, 45-літня розлучена ліберальна юристка, активістка з прав людини та захисту довкілля, ще рік тому була зовсім невідома. Тепер вона має всі шанси стати президентом Словаччини
18.03.19 сильветка
ЄУ конче необхідне єдине відомство для боротьби з відмиванням коштів. Скандал із російською  «пральнею брудних грошей» продемонстрував, наскільки проблема поважна й запущена.
08.03.19
Путін знову залякує Європу й Америку ракетами. У самій же Росії рейтинг президента невпинно падає.
Москва 22.02.19
У Західній Європі несподівано з’явилися лінії розколу, які важко було собі уявити ще рік тому. Париж увійшов у конфронтацію з Римом і Берліном. Причини суперечок різні, але в обох випадках Україна вболіває за Францію.
Франція/Німеччина/Італія 09.02.19 дипломатія
Допоки ситуація на сході України перебуває в замороженому стані, Володимир Путін взявся за Білорусь. Чи вдасться Олександрові Лукашенку відстояти суверенітет держави?
28.12.18 Гібридна війна
В Угорщині другий тиждень поспіль відбуваються масштабні протести проти так званого «закону про рабство». Вони стали наймасовішими з часу приходу до влади прем'єра Віктора Орбана і його партії FIDESZ.
Будапешт 21.12.18
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія

дисkурси

Щодня сотні тисяч людей ризикують в Польщі життям, яке для польських роботодавців коштує менше, ніж штраф.
25.06.19 : резонанс
Фемінізм наражається на ризик розбеститися, якщо обере фанатичну і нетерпиму лінію, що підміняє прагнення справедливості образою і фрустрацією.
20.06.19 : Льйоса
Вказувати на зв'язок між рівнем освіти і політичним вибором не є проявом презирства стосовно "простого народу". Те, що ми поважаємо кожного виборця як особу, не означає, що не можна оцінювати його рішення.
17.06.19 : пост-електоральне
Секулярного суспільства не існує. Твердження брутальне і водночас парадоксальне: дві з половиною тези на його доведення
14.06.19 : Ремі Браґ
Ми живемо в облозі інших людей і водночас самотні як ніколи. Додамо до цього «імператив щастя», що змушує нас бути найщасливішими, – і маємо всі складники найдосконалішого нещастя.
13.06.19 : Кармен Посадас
Тридцять років масакрі площі Тяньаньмень, тридцять років знимці, що стала іконою протесту, фото Невідомому Бунтівникові, що блокує танки в Пекіні. І ми досі не знаємо, ким він був і що з ним сталося.
04.06.19 : 1989
Було б чудово, якби потяг до подорожей  був результатом бажання бачити і пізнавати. Але натовп обсервує через свої мобільники, фотографує і викреслює зі списку
31.05.19 : Хав’єр Маріас
Ці вибори досягли успіху в сенсі стримування євроскептицизму, але реальна проблема не зникла – це європесимізм: більшість європейців вважають, що блок розвалиться за 20 років
29.05.19
Незважаючи на всі розмови про "епідемію самотності', товариства може бути забагато. І це може шкодити успіху. Хоча якщо ти добре вписуєшся у світ, то нащо його завойовувати
28.05.19 : Джанан Ґанеш
Варшава перестала бути адвокатом Києва в Євросоюзі. Від цього втрачають обидві сторони. Новий президент України може означати початок нового етапу у відносинах. Але не мусить.
21.05.19 : резиґнація
"Чи існують політики об'єктивно?"– питає Яцек Дукай у книзі "Після письма". Він ще не знав, що конкретного змісту їм нададуть українці, які вибрали на пост президента актора, що грав президента.
20.05.19 : Яцек Дукай
Перше за два роки інтерв'ю Анґели Меркель: Деякі аксіоми, що виникли в реаліях післявоєнного порядку, нині вже не актуальні. Європа повинна наново визначити своє місце в зміненому світі.
16.05.19 : Анґела Меркель
Парадокс нашого часу: університети в цілому світі переживають золотий вік. І ще ніколи вони не були такими некорисними та корумпованими
15.05.19 : Фернандес-Арместо
Визначний європейський теолог попереджає: сучасна ситуація церкви в Європі дуже серйозна, великий корабель  вчорашнього традиційного християнства йде на дно; поляризація всередині церкви нагадує період перед реформацією.
14.05.19 : Томаш Галік
Лектура допомагає нам зрозуміти інших людей, оскільки активує області мозку, пов'язані з розумінням чужої свідомості
13.05.19 : лектура