Венесуела ризикує перетворитися на «латиноамериканську Сирію». Якщо ситуація дійде до воєнного загострення, то американцям і росіянам не уникнути безпосередньої збройної сутички.
Венесуела 19.04.19
На початку квітня тліючий громадянський конфлікт у Лівії набув гарячих форм, фактично перерісши в громадянську війну. Багато експертів впевнені, що тут не обійшлося без втручання Кремля.
Лівія 12.04.19 громадянська війна
Сирії ще буде потрібно років сто, щоби відійти від війни. Ліван відійшов від війни швидко, тому що ніхто не чекав турботи та захисту від уряду
Львів 06.04.19
Є надія, що обрання президенткою Словаччини Зузани Чапутової зламає загальний європейський тренд до лівого й правого популізмів. Буде відновлено рух до ліберальної демократії.
Словаччина 05.04.19
Чи варто остерігатися, що Кремль використає визнання Вашінґтоном анексії Ізраїлем Ґоланських висот для виправдання загарбання Криму?
Ізраїль 28.03.19 анексія
Цього тижня НАТО святкувало річницю доволі епохальної події. 20 років тому до Альянсу долучилися три країни, які входили до комуністичного блоку.
15.03.19 НАТО
Університет – це не про екзамени та семінари. Це про середовище та комунікацію. Університет – це передусім простір для обміну ідеями та думками. Середовище, в якому стираються відмінності між професорами та студентами, адже ви всі – колеги
Оксфорд 07.03.19
Збільшуючи військову присутність у Чорному й Азовському морях, Росія спровокувала НАТО на дії у відповідь. Таким чином протистояння у акваторії набуло глобального значення.
Чорне море 01.03.19 Російська агресія
Америка і Європа готують нові санкції проти Кремля. Росія, своєю чергою, готується до важких часів.
15.02.19
Лідер каталонських самостійників Карлос Пучдемон відверто заявив про свої симпатії до Росії. Досі він намагався цього не артикулювати.
Каталонія 01.02.19 https://zbruc.eu/ :
Чи варто остерігатися, що Кремль використає визнання Вашінґтоном анексії Ізраїлем Ґоланських висот для виправдання загарбання Криму?
Ізраїль 28.03.19 анексія
Зузана Чапутова, 45-літня розлучена ліберальна юристка, активістка з прав людини та захисту довкілля, ще рік тому була зовсім невідома. Тепер вона має всі шанси стати президентом Словаччини
18.03.19 сильветка
ЄУ конче необхідне єдине відомство для боротьби з відмиванням коштів. Скандал із російською  «пральнею брудних грошей» продемонстрував, наскільки проблема поважна й запущена.
08.03.19
Путін знову залякує Європу й Америку ракетами. У самій же Росії рейтинг президента невпинно падає.
Москва 22.02.19
У Західній Європі несподівано з’явилися лінії розколу, які важко було собі уявити ще рік тому. Париж увійшов у конфронтацію з Римом і Берліном. Причини суперечок різні, але в обох випадках Україна вболіває за Францію.
Франція/Німеччина/Італія 09.02.19 дипломатія
Допоки ситуація на сході України перебуває в замороженому стані, Володимир Путін взявся за Білорусь. Чи вдасться Олександрові Лукашенку відстояти суверенітет держави?
28.12.18 Гібридна війна
В Угорщині другий тиждень поспіль відбуваються масштабні протести проти так званого «закону про рабство». Вони стали наймасовішими з часу приходу до влади прем'єра Віктора Орбана і його партії FIDESZ.
Будапешт 21.12.18
27 листопада у Варшаві правоохоронці затримали шефа Комісії з фінансового нагляду Марка Хшановського. Скандал навколо його арешту здатен спровокувати кризу в правлячій партії «Право і справедливість».
Польща 30.11.18 Корупція
Якими можуть бути наслідки вбивства журналіста Джамаля Хашоґі? Чи йдеться про можливість розриву зв’язків Заходу з Ер-Ріядом, а може, про потенційний стрес на світових нафтових біржах?
Саудівська Аравія 24.10.18
«Що чувати, Ману?»: невідомо ще, яку роль в майбутньому Європи, світу судилось зіграти цьому амбітному, впертому, але водночас легкому на підйом і простому у ставленні до життя поколінню постміленіалів.
13.10.18 постміленіали
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія

дисkурси

Коли робимо місце для думки, що все погано, що для гіршого ніколи не буде кінця, і, змирившись з цим, починаємо вірити, що смерть сильніша від життя – стаємо цинічними та глузливими, носіями шкідливого знеохочення. Нарікаючи на життя, робимо життя залежним від нарікання та духовно хворим
21.04.19 : папа Франціск
Світ без Бога може бути тільки світом без сенсу. Тоді немає стандартів добра чи зла. Тоді сила – єдиний принцип
16.04.19 : Папа-емерит
Важливим у демократії є не те, як нею управляють, а інституції, які її формують. Коли вони міцні, коли закон панує над людьми, а не навпаки, якість лідера не визначає майбутнього нації.
10.04.19 : Сорман
Перемога Зеленського в другому турі зовсім не є очевидною – особливо якщо його суперник, чинний президент Петро Порошенко, правильно розіграє свої карти
05.04.19 : Олександр Мотиль
Є вибори чи референдуми, результати яких змінюють хід історії. Й у них є схожі риси, що вказують на серйозні токсини, які підривають демократії
04.04.19 : Мойсес Нaїм
Здатність молодого мозку сприймати "на льоту" дозволяє нам в молодості обробляти більше інформації, створюючи враження, що раніше в житті дні були довшими.
28.03.19 : час
Ми хочемо все, і до того ж зараз. А це неможливо. Бо політика є «мистецтвом можливого». Всі вимагають від держави максимуму, а їй дають мінімум – це гарантована формула краху.
27.03.19 : Хосе Марія Карраскаль
Лоуренсу Ферлінґетті завтра виповниться сто років, і йому є що сказати. І він сказав у своїй новій, тільки-но написаній книзі
23.03.19 : рецензія
Можна бути добре поінформованим – і водночас повним хамом. Натомість можна бути не надто освіченим, але дуже вихованим. Це щось, що полягає в тому, аби навчитися поважати ближнього
20.03.19 : Кармен Посадас
Аж 17 хвилин терорист із Крайстчерча транслював у фейсбуці напад на мечеть. У прямому ефірі можна було дивитися, як він анонсує свій злочин, як стріляє в людей...
19.03.19 : соцмережi
Експерти попереджають, що навушники AirPods Apple можуть посилати електромагнітне поле через ваш мозок: 250 вчених підписали петицію про контроль за модними технологіями.
15.03.19 : технології
Правосуддя не може бути правосуддям, якщо воно не є егалітарним. Якщо визнається правосуддя для жертв, але не є дозволеним для звинувачених, воно перестає бути правосуддям. Ми мусимо враховувати ймовірність того, що рацію має інший.
14.03.19 : Фернандес-Арместо
В день 30-річчя Всесвітньої павутини її винахідник сер Тім Бернерс-Лі, засновник Web Foundation, розмірковує про те, як ця павутина змінила наш світ і що ми повинні зробити, щоб побудувати кращу.
12.03.19 : web
Читати книжку Енн Епплбом про голодомор не є приємністю – це офіра. Обов’язкова офіра, якщо хочеш дізнатися, до яких крайнощів може довести ідеологічний фанатизм
08.03.19 : Льйоса
Твердять, що Зеленський — єдиний шанс країни на реформи і що він може зламати стару систему. Отож, проф. О.Мотиль пояснює, чи може він бути реформатором
07.03.19 : Олександр Мотиль