Європу осяюють люмінесцентні «жовті камізельки». Наскільки обґрунтованим є приплітання Кремля до французьких бензинових протестів?
Франція 07.12.18 >>>> : протести
Новим президентом Інтерполу став кореєць Кім Чен Янґ. Він переміг у жорсткій боротьбі ставленика Кремля й уродженця України генерала Алєксандра Прокопчука.  
Дубай 23.11.18 Інтерпол
У відносинах між Віднем і Москвою неочікувано вибухнув шпигунський скандал. В Австрії викрили двох російських шпигунів. Скандал цей є знаковим з кількох точок зору.
Австрія 15.11.18 Шпигуни
Чи можна однозначно стверджувати, що Анґела Меркель вже й негайно відходить з великої політики? Може, втомилася сама, може, відчула, що виборці втомилися від неї. Німцям би подивитися на ситуацію збоку, наприклад, українськими очима.
Німеччина 05.11.18
На виборах до ляндтаґу Баварії ХСС продемонстрував вкрай поганий результат, а СДПН – взагалі катастрофічний. Це, своєю чергою, може негативно вплинути на стійкість «великої коаліції» у Берліні. 
Мюнхен 17.10.18 >>>> :
За півроку Велика Британія мала б полишити ЄУ. Чи таки ні? Бо якщо таки так, то розлучення, скоріш за все, пройде нецивілізовано.
Лондон 05.10.18
Тиха-мирна Швейцарія, котра ніколи, не дай Боже, не робила гучних політичних заяв, зненацька звинуватила Кремль у шпигунських атаках.
Швейцарія 19.09.18 Шпигуни
У Каталонії після майже річного затишшя піднімається хвиля масової незалежнецької активності. Чи може вона бути небезпечнішою для соборности іспанської держави, ніж протести 2017 року?
Каталонія 14.09.18 сецесія
9 вересня у Швеції пройдуть парламентські вибори. Російські тролі стали чи не найактивнішими учасниками кампанії.
Стокгольм 06.09.18 Гібридна війна
Наприкінці минулого тижня перед Володимиром Путіним відкрився німецькомовний світ. Шеф Кремля відвідав Австрію і Німеччину. Чи значить це, що господар Кремля перестав бути світовою парією?
Австрія/Німеччина 23.08.18
27 листопада у Варшаві правоохоронці затримали шефа Комісії з фінансового нагляду Марка Хшановського. Скандал навколо його арешту здатен спровокувати кризу в правлячій партії «Право і справедливість».
Польща 30.11.18 Корупція
Якими можуть бути наслідки вбивства журналіста Джамаля Хашоґі? Чи йдеться про можливість розриву зв’язків Заходу з Ер-Ріядом, а може, про потенційний стрес на світових нафтових біржах?
Саудівська Аравія 24.10.18
«Що чувати, Ману?»: невідомо ще, яку роль в майбутньому Європи, світу судилось зіграти цьому амбітному, впертому, але водночас легкому на підйом і простому у ставленні до життя поколінню постміленіалів.
13.10.18 постміленіали
Новий фільм «Клір» Войцеха Смажовського, де критично змальовано життя польського духовенства, розбурхує пристрасті і б’є рекорди переглядів.
Польща 12.10.18 Церква
В інциденті з Іл-20 Росія могла відбутися втратою літака, загибеллю 15-х офіцерів і підмоченою репутацією щодо військової потуги. Проте Кремль вирішив загнати себе в глухий кут.
Сирія 26.09.18 Близький Схід
Через Тбілісі, Єреван і Баку проліг маршрут німецької бундесканцлерки. У кожної з країн свої проблеми, але всіх об’єднує тиск Кремля.
Кавказ 29.08.18
Заява державного секретаря Майка Помпео. Офіційний переклад
26.07.18 держдепартамент
Російська збірна несподівано для всіх демонструє дивовижні звитяги на мундіалі. Успіхи російського футболу волею-неволею посилюють ефект кремлівської пропагандистської машини.
Росія 05.07.18
Чи кількість місць, які ми відвідуємо, обмежена когнітивно, як, наприклад, соціальні контакти людини? Нещодавнє дослідження засвідчило: так.
24.06.18 Соціологія
Грузинський прем'єр Георгій Квірікашвілі подав до демісії. Стало це наслідком масових акцій протесту в країні чи антагоністичним протистоянням між головою уряду та сірим кардиналом грузинської політики мільярдером  Бідзіною Іванішвілі?
Тбілісі 15.06.18
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія

дисkурси

Головний редактор близького до Вселенського патріархату сайту висловлює тривогу з приводу недавніх заяв УПЦ КП
11.12.18 : автокефалія
Як не згадати цей французький смак до бунту, що його ідеалізують як прогресивний і неодмінно позитивний, коли саме нині революціонери підпалюють Єлисейські поля
10.12.18 : Сорман
Гуру Кремнієвої долини, батько віртуальної реальності: "Не кажу, що соцмережі вирішують результати виборів, але вони негативно впливають на тональність дискурсу".
06.12.18 : соцмережi
Деколи інтелектуально обдаровані люди не досягають бажаного, бо самі собі шкодять. Коли ви зрозумієте ці недоліки, то можете їх усунути.
04.12.18 : Harvard Business Review
Замість давати комусь поради, набагато краще дати їм можливість давати поради: ​даючи пораду, ми нагадуємо собі свої знання, що вселяє довіру, яка мотивує дію
29.11.18 : поради
Сота річниця погрому у Львові. Інтерв'ю Ярослава Курського з автором ще не надрукованої книги «Львів non fiction» та її уривок.
24.11.18 : 1918
Нинішня культура вирізняється самовіктимізацією. Історія редагується, аби підтвердити неприємності тих груп, які відкидають толерантне ставлення до всіх решта.
23.11.18 : Фернандес-Арместо
Відповідає сам Стівен Гокінґ, легендарний астрофізик, у своїй найновішій посмертно виданій книжці "Короткі відповіді на великі питання".
20.11.18 : Стівен Гокінґ
Правда вже не є правдою, тепер достовірність чогось оцінюється кількістю лайків, які йому ставлять.
19.11.18 : Кармен Посадас
Кирилиця — це азбука не тільки слов'янської писемності, але і всього російського світоустрою. Читаючи кирилицею, де б ти не був, все одно залишаєшся в Росії
15.11.18 : Епштейн
Генрі Марш, один з найбільших світил у світі нейрохірургії: «Найгірше – це помирати, а не сама смерть. Чи знати, що помираєш. Я боюся втратити самостійність, гідність, лежати в ліжку з нетриманням сечі… втратити самого себе».
14.11.18 : Генрі Марш
Журналістика, мабуть, не є найгарнішою на світі професією, але є однією з найнеобхідніших через оту властивість спільного блага, середовища свободи. Її ж намагалися перетворити на простий товар
12.11.18 : Мануель Рівас
У той час, як сто років тому польські мрії матеріалізувалися у відродженій Польській державі, надії українців на власну державу танули під навалою більшовиків і під натиском відродженої Польщі. Ці події визначали польсько-українські відносини у ХХ столітті
09.11.18 : 1918
Маґнус Карлсен нині починає матч за титул чемпіона світу з шахів проти Фабіано Каруана – протистояння двох стилей гри: спонтанність і розрахунок
09.11.18 : шахи
Цікаво, що було би, якби... Якбикання — а науково "контрфактичне мислення" — це дуже людське і, як виявляється, зовсім не марне.
08.11.18 : контрфактичність