Чи очікує Токіо слушного часу, аби нарешті відібрати в Росії Південні Курили, які раніше належали Японії? Принаймні японці не втрачають такої надії й поступово готуються до рішучих дій.
Токіо/Москва 08.08.19
24 липня Велика Британія отримала нового прем’єра – абсолютного євроскептика Бориса Джонсона. Хто він: русофіл чи русофоб? Чи корисний він для України? Спробуємо розібратися.
Лондон 26.07.19 Brexit
Тепер уже неспростовно доведено, що Джуліан Ассанж разом зі своїм WikiLeaks у співпраці з Москвою (а скоріш за все, на її замовлення і під її наглядом) втручався у президентську кампанію в США 2016 року.
Лондон 19.07.19 WikiLeaks
Після бурхливих дебатів європейські лідери згрубша визначилися з кандидатурами тих, хто обійме керівні посади в ЄУ. Спробуємо розібратися, наскільки нові призначення можуть бути корисними для України.
Брюссель/Страсбург 05.07.19 Євроунія
Цього тижня Україна зазнала чи не найприкрішої зовнішньополітичної поразки за свою 28-літню новітню історію. Росії, яка не пішла на жодні поступки, повернули всі права в ПАРЄ. Якими ж резонами керувалися європейці, ухвалюючи це ганебне рішення?
Страсбург 27.06.19
Суспільне протистояння у Молдові загострюється. Ось уже тиждень республіка живе в умовах фактичного двовладдя. Знову каменем спотикання став так званий «володар Молдови» – місцевий олігарх Влад Плахотнюк.
Кишинів 14.06.19 протистояння
Два тижні поспіль в Чехії проходять акції протесту проти прем’єра Андрея Бабіша. Вони стають усе велелюднішими, чим щоразу більше нагадують часи Оксамитової революції.
Прага 07.06.19 протести
Цього тижня Сербія і Косово опинилися за крок від масштабної збройної сутички. Причиною стала поліційна операція косовських силовиків, яку в Белграді потрактували як «антисербську».
Косово 31.05.19 Балкани
Польсько-ізраїльські стосунки останнім часом стають чимраз гіршими. Головним каменем спотикання стала реституція.
Єрусалим/Варшава 24.05.19
За три тижні відбудуться вибори до Європарламенту. Причому доволі непрості, означенні карбом Brexit і зростанням популярності євроскептиків на континенті.
Страсбург 03.05.19 Європарламент
Нещодавно в Киргизстані розігрувалася гостросюжетна драма, головним героєм якої виступив експрезидент Алмазбек Атамбаєв. Чи дійсно він є злісним корупціонером, порушником закону? А може, просто чимось розізлив чинну киргизьку владу? Спробуємо розібратися.
Киргизстан 16.08.19
У Сибіру вирують безпрецедентні за своїм масштабом лісові пожежі. Неминуча екологічна катастрофа. Від американської допомоги Кремль відмовився. Можливо, біді зарадять бурятські шамани.
Сибір 02.08.19
Тбілісі знову завирував акціями протесту. Цього разу їх спровокував депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов, коли всівся у крісло спікера грузинського парламенту й почав «вєщать» російською мовою.
Тбілісі 21.06.19 православ'я
Анґела Меркель остаточно спростувала чутки про нібито наміри обійняти високу посаду в ЄУ. Тим часом Дональд Туск має реальний шанс стати президентом Польщі.
Брюссель/Берлін 17.05.19 зірки політики
Нинішня весна принесла багато загрозливих звісток для мегапроекту Газпрому «Північний потік – 2». Чи існує реальна перспектива його блокування?
Брюссель 26.04.19 газогін
Чи варто остерігатися, що Кремль використає визнання Вашінґтоном анексії Ізраїлем Ґоланських висот для виправдання загарбання Криму?
Ізраїль 28.03.19 анексія
Зузана Чапутова, 45-літня розлучена ліберальна юристка, активістка з прав людини та захисту довкілля, ще рік тому була зовсім невідома. Тепер вона має всі шанси стати президентом Словаччини
18.03.19 сильветка
ЄУ конче необхідне єдине відомство для боротьби з відмиванням коштів. Скандал із російською  «пральнею брудних грошей» продемонстрував, наскільки проблема поважна й запущена.
08.03.19
Путін знову залякує Європу й Америку ракетами. У самій же Росії рейтинг президента невпинно падає.
Москва 22.02.19
У Західній Європі несподівано з’явилися лінії розколу, які важко було собі уявити ще рік тому. Париж увійшов у конфронтацію з Римом і Берліном. Причини суперечок різні, але в обох випадках Україна вболіває за Францію.
Франція/Німеччина/Італія 09.02.19 дипломатія
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія

дисkурси

Якби тільки ми могли відповідним чином прочитати геном, це був би певного роду фотонегатив стародавніх світів, опис середовища предків видів.
21.08.19 : питання року
«Те, про що думаєш, що буде жахливо, виявляється цілком стерпним чи навіть незлим». Професор з Гарвардського університету про те, що насправді робить людей щасливими.
16.08.19 : щасливість
Битву за приватність вже програно, і суспільству треба вкотре переглянути свій підхід до того, що є сенс захищати
13.08.19 : тренд
Марія-Антуанетта ніколи не казала: "Якщо у них нема хліба, то нехай їдять тістечка", — але існує тягар історії, яка навічно ототожнила відому фразу, нехай помилково, з певним автором
09.08.19 : Клаудіо Маґріс
Все, що Захід може зробити для Росії – і повинен зробити — це допомогти Україні
05.08.19 : Акунін
Припускають, що мозок стає свідомим лише завдяки взаємодії з тілом. Але якщо ми виростимо мозок, то що нам завадить спробувати пересадити його в тіло?
02.08.19 : поступ
Привітність може мати комерційні переваги. В атмосфері, коли ми носимо наші серця (і логотипи) на своїх рукавах, бренд, який виступає за "доброту" або "збалансованість", має більшу силу.
01.08.19 : тренди
Поет і мисливець за літературними талантами відкрив світові Джеймса Джойса. А під час Другої світової війни переповідав брехні наці про єврейські злочини
31.07.19 : Льйоса
Покажи мені, яким ти є водієм, а я скажу, хто ти. Дві ситуації, які можна розглядати яко критерії рівня людської культури водіїв, а навіть суспільства.
25.07.19 : о.Бонецький
Кожне покоління ставиться до попереднього з презирством, а до наступного – з нерозумінням.
24.07.19 : 2069
Компанія Ілона Маска Neuralink розробила імплантат, що безпосередньо з'єднує мозок людини з комп'ютером
18.07.19 : Elon Musk
Належав до найвидатніших гуманістів XX століття. Заповідав нам: жодна перемога не є остаточною, але і жодна поразка не є дефінітивною
17.07.19 : Колаковський
Лібералізм – не утопічний проєкт, це безперервна праця. Це спосіб жити разом, який виходить з пріоритету людського чинника.
12.07.19 : Мартін Вулф
Кардинал Андре Вен-Труа: «Християни стали свідомішими, але їх набагато менше. Отже, приймаючи своє рішення, вони повинні прийняти цю меншість як місіонерське завдання».
11.07.19 : служіння
Резолюція ПАРЄ про безумовне визнання повноважень російської делегації замість кроку до декларованої деескалації конфліктів за допомогою діалогу стала чинником їхнього подальшого поглиблення.
10.07.19 : Антон Олійник