У той час, як рейтинг Трампа падає на тлі пандемії, Анґела Меркель здобуває популярність. Німці, попри масу незручностей, спричинених карантином, цілком задоволені тим, як бундесканцлерка і її уряд дають собі раду з найбільшим із повоєнних часів викликом.
Берлін 03.04.20 коронавірус
Уже за перший квартал цього року ціни нафти впали на 60 відсотків. Щобільше, аналітики ринку очікують, що на тлі поширення коронавірусу і так званої нафтової війни Росії і Саудівської Аравії ціни продовжать падіння.
Росія/Саудівська Аравія 20.03.20 Нафта
Десятки турецьких вояків загинули під час повітряної атаки в провінції Ідліб. Москва заявляє про свою непричетність. Туреччина прагне помсти й кличе НАТО у підмогу.
Сирія 28.02.20 конфлікт
У лавах німецьких християнських демократів – чергова криза. Аннеґрет Крамп-Карренбауер оголосила про намір зрезиґнувати з посади голови партії. Хто після неї очолить ХДС – одну з найпотужніших партій Європи? Як це вплине на політику ЄУ? Чи варто переживати Україні?
Берлін 14.02.20
Після тривалого зволікання Brexit таки стався, розлучивши Велику Британію з рештою Європи. А що це означає для України, для санкційної політики ЄУ щодо Росії? Спробуємо розібратися.
Лондон/Брюссель 07.02.20
«Оборудкою століття» назвав Дональд Трамп ним же запропонований план мирного врегулювання на Близькому Сході. Чи дійсно він такий знаменний? Яка роль у його реалізації належить іншим державам, зокрема Росії?
Єрусалим/Вашінґтон 31.01.20 Близький Схід
Путін вдало використав форум пам'яті жертв Голокосту в «Яд Вашем» для своїх цілей. Тому навряд чи варто засуджувати тих державних лідерів, котрі зрезиґнували зі запрошення на захід.
Єрусалим 24.01.20 антисемітизм
З Білорусі долинули нові невтішні вісті. Після недавніх протестів супроти поглиблення інтеграції з РФ було затримано Някляєва та Арлова.
13.01.20 Білорусь
Ліквідація генерала Сулеймані за наказом Дональда Трампа, у відповідь – ракетні обстріли американських баз в Іраку. Почалася ІІІ Світова? Спойлер: аж ніяк.
Ірак 10.01.20 Атентат
Кібератаки й інформаційне втручання з американського боку очікують Росію, якщо та зважиться повторно встрявати в заокеанські вибори. Кіберкомандування Пентаґону вже розробило цілу стратегію гібридної війни на такий випадок.
Вашінґтон 27.12.19
США вийшли на перше місце за кількістю інфікованих коронавірусом. Італії та Іспанії ніяк не вдається впоратися з поширенням COVID-19. І лише в Росії інфікованих сміхотворно мало. А, може, щось не так з лічбою?
Росія 27.03.20 коронавірус
Путін тепер може залишатися главою російської держави майже довічно. Відповідні правки до Конституції вже схвалили дві палати російського парламенту.
Росія 13.03.20 Кремль
Як діяти церквам в умовах феєричного поширення коронавірусу? Багато релігійних громад у світі по-своєму відреагували на епідемію.
Світ 06.03.20
Чи страшить Кремль втрата влади Дональдом Трампом? Напевно так, враховуючи, що Росія знову намагається втрутитися у американські вибори на боці чинного глави Білого дому. У президентові-демократі Москва бачить загрозу, особливо, якщо ним стане Берні Сандерс.
США 21.02.20 вибори президента
Цього тижня Росія змінила свого, здавалося б, незмінного прем’єра. А Путін виступив з ініціативою радикальних конституційних реформ. То що ж там відбувається насправді?
Москва 17.01.20
Замість макіавелівського «розділяй і володарюй» політики, виглядає, вирішили застосувати принцип невизначеності Гайзенберґа
11.12.19 Британія
Молдова знову пережила урядову кризу. Коаліція проєвропейського блоку ACUM з проросійськими соціалістами розпалася через п’ять місяців після створення.
Кишинів 15.11.19
Російська Федерація вирішила реалізувати проєкт, який розпочав, але так і не завершив СРСР, – поширити вплив на цілу Африку. Навіть більше – зробити «Чорний континент» лояльним до Кремля. І ще більше – підконтрольним.
Африка 04.10.19 Російська агресія
Нещодавно в Киргизстані розігрувалася гостросюжетна драма, головним героєм якої виступив експрезидент Алмазбек Атамбаєв. Чи дійсно він є злісним корупціонером, порушником закону? А може, просто чимось розізлив чинну киргизьку владу? Спробуємо розібратися.
Киргизстан 16.08.19
У Сибіру вирують безпрецедентні за своїм масштабом лісові пожежі. Неминуча екологічна катастрофа. Від американської допомоги Кремль відмовився. Можливо, біді зарадять бурятські шамани.
Сибір 02.08.19
Дослідження доводять кореляцію між зростом та ризиком захворіти на деменцію у старшому віці.
27.02.20 медицина
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits

дисkурси

Можливо, нинішні важкі часи стануть нам наукою – хоча не впевнений. Людина бажає, щоб кошмар закінчився, аби знову взятися за те, що часто-густо було його причиною. Так було і так буде.
02.04.20 : Артуро Перес-Реверте
Більшість наших мобільних активностей ми проводимо на платформах, сконструйованих за зразком одноруких бандитів. У 2004 році Facebook був крутим; у 2016 році він став наркотиком.
29.03.20 : номофобія
«Ми, незворушні, прямували вперед, вважаючи, що будемо завжди здоровими в хворому світі. Тепер, коли перебуваємо серед розбурханого моря, благаємо Тебе». Проповідь під час молитовного чування в наміренні припинення пандемії у світі.
27.03.20 : чування
Страх перед чумою попросту є страхом перед смертю, який завжди йде за нами, наче тінь
19.03.20 : Льйоса
Найсильніше атаковані коронавірусом реґіони в змозі робити тести тільки серйозно хворим, найбільше жертв серед літніх людей, яких в Італії чимало.
15.03.20 : ковід-19
Був невисоким, дрібоньким, великого серця. Був Лемком
05.03.20 : in memoriam
Досить мені прибути в аеропорт чи на вокзал, і я відразу ж знаю, приймає мене місто чи відштовхує. З Берліном я з першої миті знав, що міг би прожити там усе життя.
03.03.20 : Льйоса
Вогнище спалахнуло у Вухані, а інші місця – це лиш іскри з нього. Там, де їх вдасться опанувати, вони швидко згаснуть.
26.02.20 : covin-19
Раніше мовлені бздури не виходили за межі вузького кола тих, хто їх висловлював. Тепер соціальні мережі піднесли сільського дурника до рівня носія істини.
24.02.20 : Кармен Посадас
Нелегко тим, хто пише промову, але найважче для режисерів вистави, в якій промова є елементом зникомим. Політик – це актор.
20.02.20 : Маґдалена Сьрода
Кожні романтичні стосунки починаються з пристрасних поцілунків, але з часом їх стає все менше. Часто вони взагалі зникають, ми втрачаємо до них охоту. Чому?
14.02.20 : поцілунок
Відсутність почуття смертності суттєво обмежує розвиток штучного інтелекту. З іншого боку, прилаштувати йому таку рису може бути небезпечним. Для нас
13.02.20 : AI
Коли я зрозумів, що ніколи не прочитаю усіх книжок, які прагнув почитати, і прийняв цю дійсність із сумною покорою, моє читацьке життя змінилося. Воно стало повнішим і зрілішим.
11.02.20 : Артуро Перес-Реверте
Мільярди людей, відчуваючи себе щораз невпевненіше в реалі, чують щораз важчий страх і все панічніше шукають будь-яку причину, щоби незрозумілий заспокій замінити на конкретний страх.
07.02.20 : WARS
Світові можновладці з'їжджаються в Давос на чотири дні, аби їх ображали і гудили войовничі екологісти і соціалісти.
04.02.20 : Сорман