Друга хвиля коронавірусу змушує відновлювати карантинні обмеження. Чи дійсно це потрібно? Чи не завдасть карантин більшої шкоди суспільству, ніж сама пандемія? Науковці аналізують коронавірусний досвід.
Швеція 18.09.20 карантин
Міло Джуканович, котрий безроздільно керував Чорногорією три десятиліття, тепер, очевидно, втратить владу. Але не спішімо тішитися за чорногорців, бо на зміну йому можуть прийти просербські й проросійські сили.
Подгориця 04.09.20
Між Грецією та Туреччиною ледь не дійшло до збройної сутички. На кону велетенські поклади нафти й газу в Середземному морі.
Середземне море 28.08.20 Газ
Цього тижня Демократична партія США благословила Джо Байдена стати на прю з Дональдом Трампом. Чи в разі своєї перемоги він буде для України кориснішим главою найсильнішої держави світу? Радше так, аніж ні.
США 21.08.20 вибори президента
Що краще: продовження перебування при владі диктатора Лукашенка чи прихід нового лідера, котрий може бути засланим російським козачком? Сподіваємося, це питання втратить сенс на тлі білоруського відродження, спровокованого протестами.
Мінськ 13.08.20 протести
Америка виводить велику частину свого військового контингенту з Німеччини. Чи потраплять вивільнені американські вояки до Польщі, як це обіцяв Трамп? Дуже сумнівно.
Німеччина 31.07.20 НАТО
Консервативні цінності для поляків виявилися таки ближчими за ліберальні. Так, зокрема, можна потрактувати перемогу чинного президента Польщі Анджея Дуди над репрезентантом Громадянської коаліції Рафалом Тшасковським.
Польща 17.07.20 вибори президента
США запустили процес виходу з ВООЗ. Що це – Трамп погарячкував? Чи таки мав рацію? Не поспішаймо з висновками, спробуймо з’ясувати.
Женева 10.07.20 СOVID-19
Скандалом завершилася спроба Путіна погратися в історика. Його стаття про Другу світову викликала лише обурення як в історичних колах, так і в політикумі західних країн.
Росія 26.06.20 історична політика
У Міннеаполісі в четвер, 4 червня, розпочалася процедура прощання з людиною, ім’я котрої останніми днями промовляють чи не найчастіше на цій планеті, – Джорджем Флойдом. Мученицька смерть від рук поліціянтів перетворила колишнього рецидивіста на ікону демократії.
США 05.06.20 Расизм
Між Росією й Сербією спалахнув дипломатичний скандал. Його спровокував образливий пост екстраординарної речниці МЗС Росії Марії Захарової. Якими можуть бути наслідки?
Белград/Москва 11.09.20
Сотня колишніх американських високопосадовців закликає Білий дім вдатися до політики умиротворення Росії. Таке враження, що вони живуть в іншому світі, що події останніх років пройшли поза їхньою увагою.  
США 07.08.20 геополітика
Президентська кампанія в Білорусі набирає обертів. Експерти стверджують, що вперше з 1994 року переможець не визначений наперед, тобто не гарантовано Лукашенко залишиться на своїй посаді. Але чи не прийде йому на зміну ще лояльніша до Кремля людина?
Мінськ 19.06.20 вибори президента
Створюється враження, що актуальні антирасистські виступи у США та Європі вже відірвалися від першопричини – смерті Джорджа Флойда під час затримання поліцією – й зажили власним суверенним життям.
США 12.06.20 цензура
Настане час, коли наші мізки поступово переміщатимуться у комп’ютерні системи. Поки це лишень невеликі частини мозку – спогади, планування та навігаційні системи. У нас досі є це свідоме ядро і, можливо,свобода волі. Але з часом навіть вони взаємодіятимуть із нами через зовнішній інтерфейс.
31.05.20 Штучний інтелект
Атентати за кордоном стають уже звичним інструментом в арсеналі російських спецслужб. Безкарність кремлівських кілерів надихає їх на чимраз нові «подвиги». 
Прага 01.05.20 Спецслужби
Ірина Вікирчак: «У час, коли в Польщі панує епідемія, не вистачає тестів, лікарі працюють цілодобово, у Сеймі розглядають закони про допуск дітей до полювання, заборону сексуальної освіти та повну заборону абортів і пренатальної діагностики».
20.04.20 польське
Спільний російсько-американський космічний політ до МКС по-своєму знаменний – останній, коли американського астронавта відправлятиме в космос російська ракета. NASA повертається до вітчизняного виробника.​
США 10.04.20 космос
США вийшли на перше місце за кількістю інфікованих коронавірусом. Італії та Іспанії ніяк не вдається впоратися з поширенням COVID-19. І лише в Росії інфікованих сміхотворно мало. А, може, щось не так з лічбою?
Росія 27.03.20 коронавірус
Путін тепер може залишатися главою російської держави майже довічно. Відповідні правки до Конституції вже схвалили дві палати російського парламенту.
Росія 13.03.20 Кремль
Дослідження доводять кореляцію між зростом та ризиком захворіти на деменцію у старшому віці.
27.02.20 медицина
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits

дисkурси

Суть розмови Лукашенка з Путіним тримається в таємниці, але можу уявити, про що вона була. Робота письменника – бачити сцену і уявляти поведінку характерних героїв на ній
16.09.20 : Білорусь
Розмова з фронтменом Jauns Mēness, культової латвійської групи 90-х – про Латвію, музику, свободу і ментальність
15.09.20 : латвійське
Хоч про «євгеніку» не можна навіть заговорити вголос, вона знову масово застосовується – і у своїй «негативній» формі.
12.09.20 : Станіслав Комарек
Треба змінити стратегію: діагностувати хай неточно, але швидко і часто, а отже, дешево.
08.09.20 : ковід
Добра література завжди є підривною. Романи завжди виражають невдоволення, ілюзію іншої реальності – з добрих чи злих мотивів.
01.09.20 : Льйоса
Якщо дивитися на ситуацію збоку, стає легше зрозуміти, чому Захід пішов на нову холодну війну з Росією з такою охотою.
30.08.20 : Станіслав Комарек
Віктар Мартинович: Знаєте, що принципово змінилося? Білоруси перестали боятися одне одного. Погляд зсередини.
25.08.20 : Білорусь
Притча про війну з носорогами з останньої прижиттєвої збірки білоруського класика напрочуд актуальна нині, через два десятиліття після створення
23.08.20 : Васіль Быкаў
Чи це королівство посередностей, бува, не прийшло для того, аби залишитися? Бо коли думка інфлюенсера має ширший резонанс, ніж думка Нобелівського лауреата, коли добре і погане оцінюється тільки за кількістю лайків і піднятих догори великих пальців, — трудно, аби хтось ставив на доброчесність.
20.08.20 : Кармен Посадас
Відійшов Генрік Вуєц, один з найяскравіших діячів підпільної «Солідарності». Ніколи не прагнув помсти – прагнув тільки правди. Рисою його характеру була мудрість без гніву
17.08.20 : in memoriam
Це все – за межами вже не тільки закону і етики, але людяності. Чим би не закінчився серпень 2020-го року, ці крики болю через стіни залишаться з вами назавжди.
14.08.20 : Білорусь
Віктар Мартінович: У вересні 2020-го почне будуватися нова держава, яка буде розмовляти зі своїми громадянами сучасною мовою і відповідати їхнім очікуванням. Не дуже навіть цікаво, хто саме цю державу очолить
04.08.20 : Марціновіч
Знав, що без примирення поляків і українців обидві країни не будуть в безпеці. Взявся за його реалізацію, коли ні одні, ні другі навіть не сподівалися на незалежність
01.08.20 : in memoriam
Коли вони вмирають, починаємо вмирати ми; поволі зникати зі світу, в якому жили, – немов стара світлина, яка втрачає обриси...
31.07.20 : Артуро Перес-Реверте
Політичний і комерційний тиск змусив американських журналістів переглянути цінність і значення об'єктивності
24.07.20 : тренди