Америка і Європа готують нові санкції проти Кремля. Росія, своєю чергою, готується до важких часів.
15.02.19
Лідер каталонських самостійників Карлос Пучдемон відверто заявив про свої симпатії до Росії. Досі він намагався цього не артикулювати.
Каталонія 01.02.19 https://zbruc.eu/ :
Чи почалася у Венесуелі революція? Ймовірно. Зрештою, її прихід з кожним роком ставав чимраз неминучішим.
25.01.19
Brexit ризикує стати складним і болісним або не відбутися взагалі. Це стало остаточно зрозумілим після нищівного провалу ратифікації угоди про вихід з ЄУ в британському парламенті.
Лондон 18.01.19
Навколо екс-шефа польської дипломатії Радослава Сікорського знову розгорівся політично-публіцистичний скандал. Причиною стала його книга  «Польща може стати кращою: лаштунки польської дипломатії»
11.01.19
Нехай же Господь, Який народжується, принесе полегшення любій Україні
25.12.18 Франціск
Новий погляд на свідомість: резонанс лежить в основі не лише людської свідомості, а й фізичної реальності у ширшому сенсі.
19.12.18 Нейропсихологія
Тереза Мей вистояла вотум недовіри. Але чи вдасться їй відстояти угоду про Brexit – і що чекає Велику Британію у разі нератифікації угоди?
Лондон 14.12.18 Brexit
Європу осяюють люмінесцентні «жовті камізельки». Наскільки обґрунтованим є приплітання Кремля до французьких бензинових протестів?
Франція 07.12.18 >>>> : протести
Новим президентом Інтерполу став кореєць Кім Чен Янґ. Він переміг у жорсткій боротьбі ставленика Кремля й уродженця України генерала Алєксандра Прокопчука.  
Дубай 23.11.18 Інтерпол
У Західній Європі несподівано з’явилися лінії розколу, які важко було собі уявити ще рік тому. Париж увійшов у конфронтацію з Римом і Берліном. Причини суперечок різні, але в обох випадках Україна вболіває за Францію.
Франція/Німеччина/Італія 09.02.19 дипломатія
Допоки ситуація на сході України перебуває в замороженому стані, Володимир Путін взявся за Білорусь. Чи вдасться Олександрові Лукашенку відстояти суверенітет держави?
28.12.18 Гібридна війна
В Угорщині другий тиждень поспіль відбуваються масштабні протести проти так званого «закону про рабство». Вони стали наймасовішими з часу приходу до влади прем'єра Віктора Орбана і його партії FIDESZ.
Будапешт 21.12.18
27 листопада у Варшаві правоохоронці затримали шефа Комісії з фінансового нагляду Марка Хшановського. Скандал навколо його арешту здатен спровокувати кризу в правлячій партії «Право і справедливість».
Польща 30.11.18 Корупція
Якими можуть бути наслідки вбивства журналіста Джамаля Хашоґі? Чи йдеться про можливість розриву зв’язків Заходу з Ер-Ріядом, а може, про потенційний стрес на світових нафтових біржах?
Саудівська Аравія 24.10.18
«Що чувати, Ману?»: невідомо ще, яку роль в майбутньому Європи, світу судилось зіграти цьому амбітному, впертому, але водночас легкому на підйом і простому у ставленні до життя поколінню постміленіалів.
13.10.18 постміленіали
Новий фільм «Клір» Войцеха Смажовського, де критично змальовано життя польського духовенства, розбурхує пристрасті і б’є рекорди переглядів.
Польща 12.10.18 Церква
В інциденті з Іл-20 Росія могла відбутися втратою літака, загибеллю 15-х офіцерів і підмоченою репутацією щодо військової потуги. Проте Кремль вирішив загнати себе в глухий кут.
Сирія 26.09.18 Близький Схід
Через Тбілісі, Єреван і Баку проліг маршрут німецької бундесканцлерки. У кожної з країн свої проблеми, але всіх об’єднує тиск Кремля.
Кавказ 29.08.18
Заява державного секретаря Майка Помпео. Офіційний переклад
26.07.18 держдепартамент
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія

дисkурси

Мабуть, найгірше в смерті те, що ти ніколи не дізнаєшся, яким є продовження історії – наче при народженні нам вручають незавершений роман
21.02.19 : Хав’єр Маріас
Уряду PiS здавалося, що кийком націоналізму можна безкарно погрожувати. Німці на нападки не відповідали, слабша Україна – також. Тепер Польща натрапила на сильнішого суперника
19.02.19 : Польща-Ізраїль
Хав’єр Маріас: «Не звинувачуйте в тому, чого я не робив і чому не сприяв. Говоріть самі за себе і не вплутуйте мене в свої дурнуваті успадковані каяття»
18.02.19 : Хав’єр Маріас
Політика ідентичності стала основною концепцією, яка пояснює багато чого з того, що відбувається в глобальних справах. Людей мотивує не тільки матеріальний інтерес, але також інші речі, які краще пояснюють поточний момент. Критичним є прагнення до гідності.
13.02.19 : Фукуяма
В очах був не страх,  лиш ображена гідність. Він наче казав мені: Зверніть увагу, що за людці збираються мене убити.
12.02.19 : Перес-Реверте
Двом тисячам фінів виплачували по €560 євро в місяць, щоби дослідити, як це вплине на їхній стиль життя і пошук роботи
09.02.19 : basic income
Разом з Яном Ольшевським відходить видатна постать табору польської демократії.
09.02.19 : in memoriam
Попри те, що точні науки можуть вловити істини трансцендентні та застосовні у будь-який момент і в будь-якому контексті, треба визнати, що вони є частиною культури і завжди відображають цінності й тенденції свого часу
06.02.19 : Фернандес-Арместо
Китайці — принаймні наразі — підтримують системи соціального кредитування, які можуть встановити більшу довіру між людьми та бізнесом.
04.02.19 : дистопія
Не на користь найзнедоленіших, аби до їхньої економічної убогості додалася слабкість непоінформованого політичного дискурсу.
30.01.19 : Сорман
Європа яко ідея, воля і символ беззахисна перед все нахабнішим втручанням хазяїна Кремля і розвалюється на наших очах.
28.01.19 : маніфест
Не досить лише виборів, палат парламенту, партій тощо, важливим є «зрілий вік народу», як повноліття перетворює індивіда на громадянина з усіма правами й обов’язками, відповідального за свої дії
25.01.19 : Хосе Марія Карраскаль
Нариті цим мемом дані можуть бути використані для навчання алгоритмів розпізнавання віку і старіючих облич.
22.01.19 : біґ-дата FB
Мультикультуралізм відступає перед захисними силами ідентичності націй, що боронять особисту свободу, право на власність і свободу слова, яким загрожує ліва гегемонія
21.01.19 : Германн Терч
Чи матеріальна матерія? Найкраще поточне визначення матерії описується термінами квантових полів, але квантові поля все ж не є річчю як такою
16.01.19 : питання року