Папа Римський Франциск під час різдвяної служби у Ватикані
Путін вдало використав форум пам'яті жертв Голокосту в «Яд Вашем» для своїх цілей. Тому навряд чи варто засуджувати тих державних лідерів, котрі зрезиґнували зі запрошення на захід.
Єрусалим 24.01.20 антисемітизм
З Білорусі долинули нові невтішні вісті. Після недавніх протестів супроти поглиблення інтеграції з РФ було затримано Някляєва та Арлова.
13.01.20 Білорусь
Ліквідація генерала Сулеймані за наказом Дональда Трампа, у відповідь – ракетні обстріли американських баз в Іраку. Почалася ІІІ Світова? Спойлер: аж ніяк.
Ірак 10.01.20 Атентат
Кібератаки й інформаційне втручання з американського боку очікують Росію, якщо та зважиться повторно встрявати в заокеанські вибори. Кіберкомандування Пентаґону вже розробило цілу стратегію гібридної війни на такий випадок.
Вашінґтон 27.12.19
От, нарешті воно й сталося: демократи в Конґресі запустили процедуру імпічменту. Практично всі експерти переконані, що Сенат захистить Дональда Трампа. Питання лише в тому, як хід імпічменту вплине на рейтинг президента – позитивно чи негативно.
Вашінґтон 20.12.19
Ювілейний саміт НАТО готувався в не надто сприятливих умовах. Злі висловлювання Макрона, погрози Ердоґана могли цілковито зруйнувати урочистість події. Утім, найгостріші проблеми Альянсу вдалося залагодити.
Лондон 06.12.19 НАТО
Нарешті це сталося: Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн. З першого грудня вона береться до праці. Що можна очікувати від нового уряду Європи.
Брюссель/Страсбург 29.11.19 Євроунія
Заява Емманюеля Макрона про «смерть мозку НАТО» спровокувала пристрасні дискусії на багатьох рівнях. Наскільки правий французький президент? Наскільки шкідливою (корисною) була його заява?
Париж/Брюссель 22.11.19 >>>> :
Таких затятих акцій протесту в Чилі експерти не пригадують за останні три десятиліття. Що ж так збурило суспільство країни, котру вважають найбагатшою в Південній Америці? Яка роль Кремля у цих пертурбаціях на межі революції?
Сантьяго 01.11.19
Перепоховання Франсіско Франко викликало неоднозначну реакцію в Іспанії. Акція, якою соціалістичний уряд хотів умиротворити країну, лише розсварила й без того розбурхане суспільство.
Іспанія 25.10.19
Цього тижня Росія змінила свого, здавалося б, незмінного прем’єра. А Путін виступив з ініціативою радикальних конституційних реформ. То що ж там відбувається насправді?
Москва 17.01.20
Замість макіавелівського «розділяй і володарюй» політики, виглядає, вирішили застосувати принцип невизначеності Гайзенберґа
11.12.19 Британія
Молдова знову пережила урядову кризу. Коаліція проєвропейського блоку ACUM з проросійськими соціалістами розпалася через п’ять місяців після створення.
Кишинів 15.11.19
Російська Федерація вирішила реалізувати проєкт, який розпочав, але так і не завершив СРСР, – поширити вплив на цілу Африку. Навіть більше – зробити «Чорний континент» лояльним до Кремля. І ще більше – підконтрольним.
Африка 04.10.19 Російська агресія
Нещодавно в Киргизстані розігрувалася гостросюжетна драма, головним героєм якої виступив експрезидент Алмазбек Атамбаєв. Чи дійсно він є злісним корупціонером, порушником закону? А може, просто чимось розізлив чинну киргизьку владу? Спробуємо розібратися.
Киргизстан 16.08.19
У Сибіру вирують безпрецедентні за своїм масштабом лісові пожежі. Неминуча екологічна катастрофа. Від американської допомоги Кремль відмовився. Можливо, біді зарадять бурятські шамани.
Сибір 02.08.19
Тбілісі знову завирував акціями протесту. Цього разу їх спровокував депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов, коли всівся у крісло спікера грузинського парламенту й почав «вєщать» російською мовою.
Тбілісі 21.06.19 православ'я
Анґела Меркель остаточно спростувала чутки про нібито наміри обійняти високу посаду в ЄУ. Тим часом Дональд Туск має реальний шанс стати президентом Польщі.
Брюссель/Берлін 17.05.19 зірки політики
Нинішня весна принесла багато загрозливих звісток для мегапроекту Газпрому «Північний потік – 2». Чи існує реальна перспектива його блокування?
Брюссель 26.04.19 газогін
Чи варто остерігатися, що Кремль використає визнання Вашінґтоном анексії Ізраїлем Ґоланських висот для виправдання загарбання Криму?
Ізраїль 28.03.19 анексія
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія

дисkурси

«Після Нобеля в мені нічого не змінилося, тільки світ змінився. Це досвід психозу, бо люди в такому стані вважають, що з ними все в порядку, а світ збожеволів».
23.01.20 : нобель
Замолоду я ненавиділа свої вади: крайні лінощі і хронічна невпевненість. Тепер, коли ви знаєте про мене найгірше, я розкажу вам, яким чином ці вади придалися мені в житті.
14.01.20 : Кармен Посадас
«Вон за Дон» – відкритий лист польських активістів міністрові оборони Росії Серґєю Кужугет оглу Шойгу
10.01.20 : апель
Не прискорюється, а стискається. Мій час. Стискався з самого початку, але в молодості я жив так, ніби перед собою часу мав нескінченно багато. А потім виявляється, що вже ні.
09.01.20 : о.Бонецький
Ми чуємо, що на місце комуністичного терору приходить диктатура гомосексуалізму, який є чумою наших часів. Насправді такою чумою є популізм і ксенофобія.
05.01.20 : Томаш Галік
В рекламі контекст є важливішим, ніж меседж, і люди керуються радше ірраціональними ідеями, ніж раціональними.
01.01.20 : Кармен Посадас
Американська демократія більше не продукує консенсусну політику з передбачуваною зовнішньою політикою. Зміна президента означає не тільки нову фігуру в Білому домі, але і, по суті, новий режим.
30.12.19 : Іван Крастєв
Депресія не є примхою знуджених і лінивих людей: хто на неї страждає, не є ані слабаком, ні лузером. Це хвороба, і її, як будь-яку іншу, треба лікувати.
27.12.19 : Кармен Посадас
Божа благодать, «що приносить спасіння всім людям», цієї ночі огорнула світ. Бог приходить безкоштовно. Його любов не є предметом торгів: ми нічого не зробили, щоб заслужити на неї. Історія змінюється тоді, коли ми починаємо бажати змінити не інших, але себе самих, вчиняючи дар із свого життя.
25.12.19 : Ватикан
Цей редакційний коментар Вермонт Ройстер написав 1949-го, і відтоді The Wall Street Journal його щороку публікує в переддень Різдва
24.12.19 : різдвяне
Сполучені Штати вже не є вартовим світового порядку, і передбачається, що більше ніколи ним не будуть.
17.12.19 : Сорман
Стратегічно найреалістичніший сценарій переговорів з Путіним – тягнути час. І це його денервує.
13.12.19 : стратегія
Я пишу зі свободою, яку мені дають мої читачі. А якщо комусь не подобається, то хай читає Пауло Коельйо.
06.12.19 : Артуро Перес-Реверте
Перетасовувати його біографію сенсу не має. Бо ж не про факти тут йдеться. Вулиця була стерта з мапи міста, бо він був українцем.
29.11.19 : перемиське
Що це до біса таке, що якийсь невідомий принц, який проїздив мимо, розбудив Білосніжку поцілунком? Хіба це не є абсолютно ясний приклад сексу без згоди?
28.11.19 : Кармен Посадас