Протест проти влиття Білорусі в Росію у Мінську. Фото – "Радіо Свобода"
Ювілейний саміт НАТО готувався в не надто сприятливих умовах. Злі висловлювання Макрона, погрози Ердоґана могли цілковито зруйнувати урочистість події. Утім, найгостріші проблеми Альянсу вдалося залагодити.
Лондон 06.12.19 НАТО
Нарешті це сталося: Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн. З першого грудня вона береться до праці. Що можна очікувати від нового уряду Європи.
Брюссель/Страсбург 29.11.19 Євроунія
Заява Емманюеля Макрона про «смерть мозку НАТО» спровокувала пристрасні дискусії на багатьох рівнях. Наскільки правий французький президент? Наскільки шкідливою (корисною) була його заява?
Париж/Брюссель 22.11.19 >>>> :
Таких затятих акцій протесту в Чилі експерти не пригадують за останні три десятиліття. Що ж так збурило суспільство країни, котру вважають найбагатшою в Південній Америці? Яка роль Кремля у цих пертурбаціях на межі революції?
Сантьяго 01.11.19
Перепоховання Франсіско Франко викликало неоднозначну реакцію в Іспанії. Акція, якою соціалістичний уряд хотів умиротворити країну, лише розсварила й без того розбурхане суспільство.
Іспанія 25.10.19
Вперше від Другої світової війни правій консервативній партії в Польщі вдалося, перебуваючи при владі, зберегти симпатію громадян, впевнено виграти чергові парламентські вибори й навіть поліпшити результат. Відтак «Право і справедливість» зможе самостійно сформувати новий уряд.
Польща 18.10.19
Туреччина розпочала воєнну операцію проти курдів на півночі Сирії. Європа обурена й стурбована. Адже воєнні дії турків можуть спровокувати повторну міґраційну кризу.
Сирія/Туреччина 11.10.19 офензива
Україна набуває неабиякої ваги на міжнародній арені. От уже через неї може втратити посаду найвладніша людина на цій планеті – президент США.
Вашінґтон/Київ 27.09.19 імпічмент
Останні вибори в Ізраїлі можуть покласти край понад десятилітньому врядуванню Біньяміна Нетаньягу. Хоча попри втрату електоральних пунктів він усе ж не бажає здавати позицій, бо конче потребує прем’єрського імунітету.
Єрусалим 20.09.19 Кнесет
Перемога поляків над «Газпромом» у Європейському суді дуже важлива для України, оскільки допомагає їй зберегти статус газотранзитної держави.
Люксембург 13.09.19
Замість макіавелівського «розділяй і володарюй» політики, виглядає, вирішили застосувати принцип невизначеності Гайзенберґа
11.12.19 Британія
Молдова знову пережила урядову кризу. Коаліція проєвропейського блоку ACUM з проросійськими соціалістами розпалася через п’ять місяців після створення.
Кишинів 15.11.19
Російська Федерація вирішила реалізувати проєкт, який розпочав, але так і не завершив СРСР, – поширити вплив на цілу Африку. Навіть більше – зробити «Чорний континент» лояльним до Кремля. І ще більше – підконтрольним.
Африка 04.10.19 Російська агресія
Нещодавно в Киргизстані розігрувалася гостросюжетна драма, головним героєм якої виступив експрезидент Алмазбек Атамбаєв. Чи дійсно він є злісним корупціонером, порушником закону? А може, просто чимось розізлив чинну киргизьку владу? Спробуємо розібратися.
Киргизстан 16.08.19
У Сибіру вирують безпрецедентні за своїм масштабом лісові пожежі. Неминуча екологічна катастрофа. Від американської допомоги Кремль відмовився. Можливо, біді зарадять бурятські шамани.
Сибір 02.08.19
Тбілісі знову завирував акціями протесту. Цього разу їх спровокував депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов, коли всівся у крісло спікера грузинського парламенту й почав «вєщать» російською мовою.
Тбілісі 21.06.19 православ'я
Анґела Меркель остаточно спростувала чутки про нібито наміри обійняти високу посаду в ЄУ. Тим часом Дональд Туск має реальний шанс стати президентом Польщі.
Брюссель/Берлін 17.05.19 зірки політики
Нинішня весна принесла багато загрозливих звісток для мегапроекту Газпрому «Північний потік – 2». Чи існує реальна перспектива його блокування?
Брюссель 26.04.19 газогін
Чи варто остерігатися, що Кремль використає визнання Вашінґтоном анексії Ізраїлем Ґоланських висот для виправдання загарбання Криму?
Ізраїль 28.03.19 анексія
Зузана Чапутова, 45-літня розлучена ліберальна юристка, активістка з прав людини та захисту довкілля, ще рік тому була зовсім невідома. Тепер вона має всі шанси стати президентом Словаччини
18.03.19 сильветка
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія

дисkурси

Я пишу зі свободою, яку мені дають мої читачі. А якщо комусь не подобається, то хай читає Пауло Коельйо.
06.12.19 : Артуро Перес-Реверте
Перетасовувати його біографію сенсу не має. Бо ж не про факти тут йдеться. Вулиця була стерта з мапи міста, бо він був українцем.
29.11.19 : перемиське
Що це до біса таке, що якийсь невідомий принц, який проїздив мимо, розбудив Білосніжку поцілунком? Хіба це не є абсолютно ясний приклад сексу без згоди?
28.11.19 : Кармен Посадас
Так само як цукор, тютюн чи опіум, пальне є наркотиком: що більше його споживаєш, то дужче його прагнеш.
26.11.19
Вибачатися за те, у чому немає твоєї вини, — це відсутність моральної відповідальності.
21.11.19 : Фернандес-Арместо
Радянська імперія була зруйнована єдиним з її керівників, який вірив, що реальний соціалізм може існувати без страху. Фатальна помилка.
14.11.19 : Сорман
З чим порівняти чилійський вибух? Радше з французьким рухом жовтих камізельок та існуючим в Європі невдоволенням, що глобалізація різко посилила нерівність.
06.11.19 : Льйоса
Переконання, що Кремлю досить того, що має нині, може бути дуже короткозорим. Віра, що апетити Москви сягають тільки України, — це хотіння, а не аксіома.
03.11.19 : інформвійна
Щодо Нобелівської премії миру мало що можна заперечити, якщо розуміти її природу; вона схожа на резолюції ООН, які не мають наслідків, але демонструють шляхетні наміри.
31.10.19 : Сорман
В часи глобальних криз індивідуального порятунку нема, вони, як цунамі, змітають все. В такі моменти ми порятуємося всі або потонемо усі,треба шукати те, що нас об'єднує
25.10.19 : Хосе Марія Карраскаль
Льйоса: "Після Брекзиту Англія розсипалась в моїй пам'яті, і я почувся глибоко розчарованим. Проте зараз, можливо, тому що я старий, я з ностальгією згадую проведені тут роки".
23.10.19 : Льйоса
Націоналізм як відчуття приналежності є чимось нормальним, якщо він означає прив'язаність до пейзажів, звичаїв, ритуалів суспільного чи політичного життя, культури, мови
16.10.19 : сучасність
Демократія полягає не лише в тому, що є незалежність гілок влади і політичне розмаїття, але й у тому, аби мати чесних політиків.
08.10.19 : Льйоса
Цифрова революція має принести ренесанс професії шкільного вчителя
06.10.19 : освіта
Не вважаю себе екологістом і не виступаю проти прогресу, в який вірю, бо жив у ньому майже 90 років. Та мало прогресу в тому, аби зруйнувати свій дім
01.10.19 : Хосе Марія Карраскаль