Вперше від Другої світової війни правій консервативній партії в Польщі вдалося, перебуваючи при владі, зберегти симпатію громадян, впевнено виграти чергові парламентські вибори й навіть поліпшити результат. Відтак «Право і справедливість» зможе самостійно сформувати новий уряд.
Польща 18.10.19
Туреччина розпочала воєнну операцію проти курдів на півночі Сирії. Європа обурена й стурбована. Адже воєнні дії турків можуть спровокувати повторну міґраційну кризу.
Сирія/Туреччина 11.10.19 офензива
Україна набуває неабиякої ваги на міжнародній арені. От уже через неї може втратити посаду найвладніша людина на цій планеті – президент США.
Вашінґтон/Київ 27.09.19 імпічмент
Останні вибори в Ізраїлі можуть покласти край понад десятилітньому врядуванню Біньяміна Нетаньягу. Хоча попри втрату електоральних пунктів він усе ж не бажає здавати позицій, бо конче потребує прем’єрського імунітету.
Єрусалим 20.09.19 Кнесет
Перемога поляків над «Газпромом» у Європейському суді дуже важлива для України, оскільки допомагає їй зберегти статус газотранзитної держави.
Люксембург 13.09.19
Brexit у Великій Британії остаточно зайшов у глухий кут. Останні баталії між парламентом і Борисом Джонсоном продемонстрували, що обрання нового лідера торі й прем’єр-міністра жодним чином не наблизило ситуацію до розв’язку, а ще більше її заплутало.
Лондон 06.09.19
Росія стала одним з яблук розбрату на саміті «Великої сімки» у Франції. Таких яблук було чимало, та й сам захід в Біарріці продемонстрував брак єдності в лавах провідних держав. Сподіваємося, це тимчасова недуга.
Біарріц 30.08.19 Велика сімка
Чи очікує Токіо слушного часу, аби нарешті відібрати в Росії Південні Курили, які раніше належали Японії? Принаймні японці не втрачають такої надії й поступово готуються до рішучих дій.
Токіо/Москва 08.08.19
24 липня Велика Британія отримала нового прем’єра – абсолютного євроскептика Бориса Джонсона. Хто він: русофіл чи русофоб? Чи корисний він для України? Спробуємо розібратися.
Лондон 26.07.19 Brexit
Тепер уже неспростовно доведено, що Джуліан Ассанж разом зі своїм WikiLeaks у співпраці з Москвою (а скоріш за все, на її замовлення і під її наглядом) втручався у президентську кампанію в США 2016 року.
Лондон 19.07.19 WikiLeaks
Російська Федерація вирішила реалізувати проєкт, який розпочав, але так і не завершив СРСР, – поширити вплив на цілу Африку. Навіть більше – зробити «Чорний континент» лояльним до Кремля. І ще більше – підконтрольним.
Африка 04.10.19 Російська агресія
Нещодавно в Киргизстані розігрувалася гостросюжетна драма, головним героєм якої виступив експрезидент Алмазбек Атамбаєв. Чи дійсно він є злісним корупціонером, порушником закону? А може, просто чимось розізлив чинну киргизьку владу? Спробуємо розібратися.
Киргизстан 16.08.19
У Сибіру вирують безпрецедентні за своїм масштабом лісові пожежі. Неминуча екологічна катастрофа. Від американської допомоги Кремль відмовився. Можливо, біді зарадять бурятські шамани.
Сибір 02.08.19
Тбілісі знову завирував акціями протесту. Цього разу їх спровокував депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов, коли всівся у крісло спікера грузинського парламенту й почав «вєщать» російською мовою.
Тбілісі 21.06.19 православ'я
Анґела Меркель остаточно спростувала чутки про нібито наміри обійняти високу посаду в ЄУ. Тим часом Дональд Туск має реальний шанс стати президентом Польщі.
Брюссель/Берлін 17.05.19 зірки політики
Нинішня весна принесла багато загрозливих звісток для мегапроекту Газпрому «Північний потік – 2». Чи існує реальна перспектива його блокування?
Брюссель 26.04.19 газогін
Чи варто остерігатися, що Кремль використає визнання Вашінґтоном анексії Ізраїлем Ґоланських висот для виправдання загарбання Криму?
Ізраїль 28.03.19 анексія
Зузана Чапутова, 45-літня розлучена ліберальна юристка, активістка з прав людини та захисту довкілля, ще рік тому була зовсім невідома. Тепер вона має всі шанси стати президентом Словаччини
18.03.19 сильветка
ЄУ конче необхідне єдине відомство для боротьби з відмиванням коштів. Скандал із російською  «пральнею брудних грошей» продемонстрував, наскільки проблема поважна й запущена.
08.03.19
Путін знову залякує Європу й Америку ракетами. У самій же Росії рейтинг президента невпинно падає.
Москва 22.02.19
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія

дисkурси

Націоналізм як відчуття приналежності є чимось нормальним, якщо він означає прив'язаність до пейзажів, звичаїв, ритуалів суспільного чи політичного життя, культури, мови
16.10.19 : сучасність
Демократія полягає не лише в тому, що є незалежність гілок влади і політичне розмаїття, але й у тому, аби мати чесних політиків.
08.10.19 : Льйоса
Цифрова революція має принести ренесанс професії шкільного вчителя
06.10.19 : освіта
Не вважаю себе екологістом і не виступаю проти прогресу, в який вірю, бо жив у ньому майже 90 років. Та мало прогресу в тому, аби зруйнувати свій дім
01.10.19 : Хосе Марія Карраскаль
Адміністрація президента США опублікувала стенограму розмови президентів США і України Дональда Трампа і Володимира Зеленського, що відбулася 25 липня. Подаємо її текст і переклад.
25.09.19 : зеленськийґейт
Цифрові валюти, підтримувані центральними банками, прокладуть шлях до революційних змін у фінансовій сфері.
23.09.19 : цифрова валюта
Великою помилкою є думати, що вийти з варварства і прийти до цивілізації — це неминучий процес.
17.09.19 : Льйоса
Старші працівники можуть бути дорогими, але перевершують молодих майже за всіма показниками. І старіння це єдине, що відбувається з усіма. Якщо пощастить
10.09.19 : міти
Помер фотограф Пітер Ліндберг, що ставив собі за мету визволити людство від терору молодості і досконалості
05.09.19 : in memoriam
Вивішувати в інстаграмі фото, на яких вдаєш, що запихаєш голову в піч крематорію, дозволяє співпереживати чужому болю? Робити селфі на тлі руїн міста, спустошеного ядерною аварією, робить нас чутливішими, людянішими, солідарнішими? Сумніваюся.
04.09.19 : Кармен Посадас
Майже кожна економічна транзакція має в собі елемент довіри. Вибачення можуть втрачену довіру повернути. Але не все так просто.
03.09.19 : довіра
Текст виступу президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, виголошеного у 80-ту річницю вибуху II Світової війни.
02.09.19 : президент
Помилка може бути відчиненими дверима у те, чого ми не передбачали. Питання лише в тому, аби мати добре розплющені очі.
28.08.19 : Кармен Посадас
Про те, чи хоробрі герої війни, яка ведеться згубним або злочинним режимом, залишаються героями чи перестають ними бути.
25.08.19 : Артуро Перес-Реверте
Якби тільки ми могли відповідним чином прочитати геном, це був би певного роду фотонегатив стародавніх світів, опис середовища предків видів.
21.08.19 : питання року