Скандалом завершилася спроба Путіна погратися в історика. Його стаття про Другу світову викликала лише обурення як в історичних колах, так і в політикумі західних країн.
Росія 26.06.20 історична політика
У Міннеаполісі в четвер, 4 червня, розпочалася процедура прощання з людиною, ім’я котрої останніми днями промовляють чи не найчастіше на цій планеті, – Джорджем Флойдом. Мученицька смерть від рук поліціянтів перетворила колишнього рецидивіста на ікону демократії.
США 05.06.20 Расизм
​​Росія все глибше влізає у лівійський конфлікт, де фактично стикається у збройному протистоянні з Туреччиною. Навіщо це Кремлю?
Лівія 29.05.20 геополітика
На тлі пандемії падає рівень життя в Росії, а за ним і рейтинг Путіна. Чимраз частіше в інформаційному просторі з’являються спекуляції про скорий кремлівський переворот.
Москва 22.05.20 Путч
Лайтовий варіант карантину, запроваджений Швецією, нахваляли всі адепти вільного життя. Але можна підбити проміжні підсумки й зробити попередні висновки, чи працює шведська модель. І висновки на цей момент не дуже втішні.
Стокгольмі 15.05.20 коронавірус
Фахівці міжнародного рівня, котрі борються з пандемією COVID-19, змушені одночасно протистояти повені дезінформації про цю недугу. Інколи фейки про коронавірус є небезпечніші за нього самого.
08.05.20 коронавірус
Росія, встрявши у війну національних пам’ятей з Польщею, вирішила, що цього замало, й кинула історичну рукавичку ще й Фінляндії. Причому не лише історичну, а ще й юридичну, намагаючись інкримінувати фінам ні багато ні мало – геноцид росіян у часи Другої світової.
Гельсінкі/Москва 24.04.20 політика пам'яті
Угода ОПЕК+ про рекордне скорочення нафтовидобутку, яку Кремль намагався подати як перемогу Росії, насправді завдасть нищівного удару по російській енергетичній галузі. За першу половину весни Москва зуміла скоїти дві фатальні для неї нафтові помилки.
Росія 17.04.20 Нафта
У той час, як рейтинг Трампа падає на тлі пандемії, Анґела Меркель здобуває популярність. Німці, попри масу незручностей, спричинених карантином, цілком задоволені тим, як бундесканцлерка і її уряд дають собі раду з найбільшим із повоєнних часів викликом.
Берлін 03.04.20 коронавірус
Уже за перший квартал цього року ціни нафти впали на 60 відсотків. Щобільше, аналітики ринку очікують, що на тлі поширення коронавірусу і так званої нафтової війни Росії і Саудівської Аравії ціни продовжать падіння.
Росія/Саудівська Аравія 20.03.20 Нафта
Президентська кампанія в Білорусі набирає обертів. Експерти стверджують, що вперше з 1994 року переможець не визначений наперед, тобто не гарантовано Лукашенко залишиться на своїй посаді. Але чи не прийде йому на зміну ще лояльніша до Кремля людина?
Мінськ 19.06.20 вибори президента
Створюється враження, що актуальні антирасистські виступи у США та Європі вже відірвалися від першопричини – смерті Джорджа Флойда під час затримання поліцією – й зажили власним суверенним життям.
США 12.06.20 цензура
Настане час, коли наші мізки поступово переміщатимуться у комп’ютерні системи. Поки це лишень невеликі частини мозку – спогади, планування та навігаційні системи. У нас досі є це свідоме ядро і, можливо,свобода волі. Але з часом навіть вони взаємодіятимуть із нами через зовнішній інтерфейс.
31.05.20 Штучний інтелект
Атентати за кордоном стають уже звичним інструментом в арсеналі російських спецслужб. Безкарність кремлівських кілерів надихає їх на чимраз нові «подвиги». 
Прага 01.05.20 Спецслужби
Ірина Вікирчак: «У час, коли в Польщі панує епідемія, не вистачає тестів, лікарі працюють цілодобово, у Сеймі розглядають закони про допуск дітей до полювання, заборону сексуальної освіти та повну заборону абортів і пренатальної діагностики».
20.04.20 польське
Спільний російсько-американський космічний політ до МКС по-своєму знаменний – останній, коли американського астронавта відправлятиме в космос російська ракета. NASA повертається до вітчизняного виробника.​
США 10.04.20 космос
США вийшли на перше місце за кількістю інфікованих коронавірусом. Італії та Іспанії ніяк не вдається впоратися з поширенням COVID-19. І лише в Росії інфікованих сміхотворно мало. А, може, щось не так з лічбою?
Росія 27.03.20 коронавірус
Путін тепер може залишатися главою російської держави майже довічно. Відповідні правки до Конституції вже схвалили дві палати російського парламенту.
Росія 13.03.20 Кремль
Як діяти церквам в умовах феєричного поширення коронавірусу? Багато релігійних громад у світі по-своєму відреагували на епідемію.
Світ 06.03.20
Чи страшить Кремль втрата влади Дональдом Трампом? Напевно так, враховуючи, що Росія знову намагається втрутитися у американські вибори на боці чинного глави Білого дому. У президентові-демократі Москва бачить загрозу, особливо, якщо ним стане Берні Сандерс.
США 21.02.20 вибори президента
Дослідження доводять кореляцію між зростом та ризиком захворіти на деменцію у старшому віці.
27.02.20 медицина
День Пам'яті. Щороку. Як чистити зуби вранці. Lest we forget. «Не забудьмо» повторюють вони самі собі два тижні листопада з року в рік. Вони вивчили свій урок.
12.11.18 1918
Все, що варто знати про громадський і приватний транспорт у столиці Норвегії.
04.08.18 репортаж
3-го квітня російський суд оголосить вирок у справі відомого дослідника сталінських репресій. Втім, наші сучасники стають жертвами політичних репресій не за статтею «шпигунство» чи «тероризм», а, наприклад, «дитяча порнографія».
Карелія 02.04.18 суд
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits

дисkурси

Справжні наслідки цензури: отупити громадян, зробити їх вразливішими до пропаганди, чи то релігійної,  політичної, чи моральної.
30.06.20 : Льйоса
Дослідження показують: до можливості заразитися коронавірусом нарід ставиться з нереалістичним оптимізмом, внаслідок інформаційного бомбардування епідемія стала повсякденністю
22.06.20 : ковід
Чому ж не рекламували більше той ефективний спосіб, в який Уруґвай  бореться з коронавірусом?
16.06.20 : Льйоса
Деякі ситуації високого ризику зараження коронавірусом: висока концентрація вірусу або тривалий час експозиції
09.06.20 : вірусологiя
Кажуть, що вони – “квадратні голови”, роботящі, агресивні, мають геніїв та справжніх монстрів, хоча Гітлер був австрійцем. Але їхні чесноти перевершують їхні вади.
02.06.20 : Хосе Марія Карраскаль
Декан факультету мистецтв та архітектури Технічного університету в Ліберці пояснює: «Ми будемо інакше сприймати міста, в яких живемо»
27.05.20 : прогнози
Бо забуття не є, як дехто думає, схованкою слабких, воно є цілющим, необхідним...
21.05.20 : Кармен Посадас
Для Путіна, як і для Ніколая I, віра в те, що російська цивілізація виходить за межі Росії, є одночасно і символом віри, і принципом держави. Компроміс з Росією, при якому вона поважає засадничі західні принципи, – це ілюзія
19.05.20 : засадниче
Треба вийти з карантину, причому без вагань. А це означає довіряти людям. Рішельє говорив: "Не треба всього боятися, але треба бути готовими до всього"
13.05.20 : французьке
Вчорашній світ Стефана Цвайґа не є насправді кінцем світу. Це кінець його світу. Зворушливий, попри все, заповіт людини, яка померла без боротьби, тоді як інші боролись. На щастя, в нас залишилися його книжки
11.05.20 : Артуро Перес-Реверте
Увага та уважність завдяки імперативу критичного мислення та плекання особистої точки зору – найкращі інструменти великої війни з торговцями увагою. Якщо відречемося від них, то цю війну ми програли.
03.05.20 : тренди
Правила життя треба приймати спокійно: і тоді, коли виграєш, і тоді, коли програєш, коли починаєш чи коли завершуєш
27.04.20 : Артуро Перес-Реверте
Волію ігнорувати химери. Аби, запавши у зимову сплячку на роки, не прокинутися тільки для того, аби виявити, що безсмертя і самотність – це одне і те саме.
21.04.20 : Кармен Посадас
Людство забуло, що до праці невід’ємно належить і протилежний полюс, на якому зосереджені спокій, перепочинок і піднесення душі – тепер він настав якось вимушено
15.04.20 : Станіслав Комарек
Можна сказати, що хто пожертвує життями заради економічного зростання не отримає ні того, ні іншого
13.04.20 : Ґурієв