слово

Богдан Пастух
незабутні: Його проза вкрай трагічна, це оповідь стиснутого рукою Долі серця, що не витримує, чує свій кінець і бодай перед ним хоче виговоритися, наче на сповіді ― тихо, дібраними словами, короткими реченнями, щоби тільки суть, тільки важливе, без прикрас. Та в цій стисненій до болю лапідарності і прозирає вся краса його вміло дібраних слів.
Львів 11.04.19
Тимофій Гаврилів
мемуари: Говорімо зараз, щоб не було запізно. Робімо вчасно, бо потім 1) не до цього, 2) годі надолужити і неможливо виправити; 3) коштує незрівнянно більше зусиль і ресурсів, з-поміж яких найголовніший – життя людини. На тлі історії воно – сміховинно коротке, саме тому заслуговує на більшу увагу і пошанівок.
Львів 08.04.19
Богдан Пастух
переклади: Це твір, сюжет якого розгортається наче на краю прірви, у ньому щосекунди відчувається присутність смерті та великої пристрасті. Ці два провідники, що вводять людину в справжнє життя, сплітаються тут у жаский вузол, розплутати який береться автор. Та він завжди посміхається собі у вус, наче Бог, бавиться зі своїми героями, підкидаючи їм випробування.
Львів 05.04.19
Катерина Міхаліцина
переклади: Берґмана більше цікавила мистецька правда, а не сувора реалістичність. Твердження, вирази й образи активно кочують поміж його приватними нотатками, художньою та автобіографічною прозою, які ніби перетікають одна в одну. Берґманові книжки, які за останній рік побачили світ українською, народилися на острові Форьо.
Львів 04.04.19
Зафіксовано 23 обстріли; є поранений.
Донбас 27.03.19
Тимофій Гаврилів
переклад: Якщо при читанні роману й виникає відчуття плакативності, то причина цьому – композиція і спосіб бачення; це – картинність кіномистецтва доби, коли жив і писав Стайнбек.
Львів 26.03.19
Лоренс Ферлінґетті
поезія: «Світ це чудова місцина          щоб у ньому народитися якщо вам не йдеться про щастя...» Нині сто років живому класику Лоренсу Ферлінґетті
24.03.19
Тимофій Гаврилів
роздуми: Упродовж тисячоліть своє і чуже заохочувало до подорожування. Запитаня «Хто я?» спонукало вирушати у світ не меншою мірою, ніж бажання пізнати і збагнути чуже, ці дві інтенції нерозокремні і взаємозалежні. Означити себе можна лише відштовхуючись і відмежовуючись від когось.
Львів 20.03.19
Тимофій Гаврилів
переклад: Тож для тих, хто бажає стати письменником, «Багатий хлопець» – не лише дозвільна лектура, а й настільна книга. Підручник. Талмуд. Біблія.
Львів 15.03.19
Богдан Пастух
поезія: Вона може говорити голосом вбутого в життя часу, голосом, що вміє сказати про великий масштаб великих актів дії – терпіння, болю, співчуття. Коли вони не просто одиничні, приватні, а утворюють великий наратив історії, у якій ми усі живемо.
Львів 26.02.19

образ

Розмовляла Наталка Космолінська
ARt-портрет: У ці ледь відбруючі, наповнені складнопідрядними ритмами і мерехтливим світлом композиції, де минуле відчутне як паралельний часовий вимір, можна вдивлятись годинами, як в хитроплетений східний килим, фантасмагорії інею на склі чи вигадливі сецесійні арабески….
Львів 12.03.19
Надія Слободян
Небесна Сотня: П’яті роковини розстрілу захисників Майдану актуалізують мистецтво революції у численних репродукціях на сучасних фотовиставках та кадрах кінодокументалістики. Дощі й сніги не змивають із міських мурів вірші війни та трафаретні портрети героїв. Ми пам’ятаємо не тільки їхні усміхнені обличчя. Ми пам’ятаємо, за що вони поклали життя. Ми пам’ятаємо.
Львів 20.02.19
благодійність: Кількамісячний марафон «тихого» аукціону в Мистецькій галереї  Гері Боумена заради благодійного збору коштів для лікування мистецтвознавиці Наталки Космолінської триває.
29.01.19
Наталка Космолінська
БОЙКО: ...він пішов, тихо розчинився у передранковому Львові. Продовжувати нам
27.01.19
Олена Поліщук
Виставка: Зберігати і досліджувати речі, які отримали статус пам’ятки культури, важливо. Але що далі з ними робити?
Львів 15.01.19
Малґожата Людвисяк
ART-розмови: Це важлива функція мистецтва – бути критичним. Саме критичне мистецтво має функцію – подати критичний погляд на аспекти реальності, на ті образи реальності, які в нас є.
Харків 12.01.19
Олександра Кущенко
консервація: Перед величчю робіт майстра Пінзеля думається про безсмертя. Для його творів воно вже відбувається – через перехід у життя цифрове. Відтворені для майбутнього, вони повернуться у своє рідне минуле. 
Львів 06.01.19
Анастасія Холявка
Архітектура: Архітектуру розглядають по-різному: як мистецтво, матеріалізований світогляд, «музику в камені», але через всі прагматичні та поетичні трактування розкривається її роль в житті людини. 
Львів 27.12.18
Анастасія Холявка
незабутні: Роман Турин чимало  в чому був одним із перших – першим фотохудожником в Галичині, який робив фотомонтаж, одним з перших, хто брався за документальні стрічки, першим, хто побачив митця у Никифорі Дровняку… 
Львів 12.12.18
Діана Горбань
ART: Якоюсь неможливою до пояснення атмосферою – без поспіху, майже непомітно, але із шармом – сталися Дні сучасного литовського мистецтва у Львові.
Львів 24.11.18

звук/дія

©Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: Синтез міфу, comedia-dell’arte, психоаналізу, фарсу, кічу в постмодерністській оперній концепції Міхаеля Штрума розбиває криве дзеркало сприйняття оперної традиції і пропонує з його уламків скласти наново картину театрального світу. Адже актуальність історичного, культурного та соціального впливу театру ще ніхто не відміняв.
Львів 18.04.19
Олексій Паляничка
рецензія: Ще однією цікавою метафорою у виставі є час:  якого вбивають, який помер, який зупинився. Але сама по собі ця тема не розкривається, а лише ретранслює іншу тему – божевілля, як відображення реального світу, де живе головна героїня.
Львів 17.04.19
Аделіна Єфіменко
режисерська опера: Тіло Жанни Д’Арк не було спалене на вогнищі. На сцені театру An der Wien її рятує Йоганна «з майбутнього», наша сучасниця – звичайна дівчина-підліток, у чиєму житті   реальність і містика існують поруч. Глядачі стають свідками подій у призмі Science-Fiction: у постановці йдеться про наші спільні шанси на майбутнє. 
Відень 03.04.19
Анастасія Канарська
Music Fest: В Харкова є потенціал бути не лише містом з таксі біля вокзалу з написами: «граница» та велетенською консервою радянської атмосфери. Є люди, які хочуть і можуть інше.
Харків-Львів 31.03.19
Галина Канарська
Портрет: Не мріяла бути театрознавцем, але щоби підтримати чоловіка, активно увійшла в київське театральне життя та почала працювати в журналі «Український театр». Хоча про театр вони ніколи з Сергієм Данченком не розмовляли.
Львів 30.03.19
Мирон Юсипович
ОПЕРА: У Львові 2021 року планують влаштувати фестиваль опер Ваґнера, а до постановки тетралогії «Перстень Нібелунга» хочуть залучити інші театри України.
Львів 27.03.19
Мирон Юсипович
ОПЕРА: Ваґнер розвінчав класичні технології маніпулювання із застосуванням сумніву, коли той не є інструментом пізнання у пошуку істини, а деструктивним впливом з метою узалежнення.
23.03.19
Ірина Степаняк
прем'єра: Історія всередині п'єси просто є, і для кожного вона значитиме щось кардинально інше. Це саме той театр, якого в нас досить мало – театр, який вчить мислити самостійно.  
Львів 25.03.19
Олена Апчел
постдокуметнальний театр: Як перебувати на межі між творчістю та оповіданням особистої історії, тоді як історія українки складно знаходить розуміння в Україні? Як обставини обирають для нас потрібне місце і потрібний час для того, щоб ділитись найважливішим?
Львів 19.03.19
Джек Кловер
сучасна драма: Застарілий устрій державних театрів в Україні становить  скалічену систему, яка не спонукає до творчості та самовіддачі, але Театр Лесі, просуваючи на сцену сучасну драматургію, перебуває у просторі актуальних ідей.
Львів 16.03.19

думка

Юлія Хомчин
Інституція: Чимало викликів стоїть перед ІСК, викликів позірно простих – комунікаційних, аби об’єднувати небайдужих і сприяти синергії й втіленню виявів різних ідей різних людей. Аби за кілька років до Львова знову почали приїздити не лише на пиво та каву.
Львів 15.04.19
розмовляла Анастасія Чупринська
Конкурс: Цього разу кандидаток подавалося лише двоє, що зайвий раз засвідчує суттєвий кадровий голод у львівській культурі. Але одну з них до участі у конкурсі не допустили.
Львів 04.03.19
Мирослав Трофимук
in memoriam: а хто ж тепер замість нього… хто ж тепер напише все оте, що він міг би… (ні, умовний спосіб тут цілком недоречний) – що він (і тільки він) міг написати. хто?.. In memoriam ЛЕОНІДА УШКАЛОВА
27.02.19
Ганна Аргірова
думки: У «Нашому форматі» вийшов у світ український переклад першого із двох томів «Витоків політичного порядку» Френсіса Фукуями. Другий том вийде навесні. Євген Глібовицький, Валерій Пекар та Олександр Стародубцев, які прочитали двотомник англійською, дискутували про те, що визначає успішні держави та чому ця книга – це шматок знань, який треба опанувати.
Київ 11.02.19
Крістіан Вайзе
ярмарка: Якщо окреслити одним реченням участь України 2018 року у 70-му Франкфуртському книжковому ярмарку, то, з одного боку, ми побачимо, що амбітні концепції залишились, але з іншого, чітка концепція нового стенду ще не вповні зреалізована.
12.01.19
експеримент: Бієнале стало прикладом соціального експерименту із побудови довіри – масштабного позадисциплінарного колективного «ексерсайзу», який відбувся рівно настільки, наскільки учасники були до нього готові.
Львів 31.12.18
Яцек Дукай
думка: Усна культура — дієслівна, писемна — іменникова (субстантивна), а пост-писемна як результат наших вражень — прикметникова (бо в ній важливими є тільки якості, які ми надаємо різного роду переживанням та досвідам).
Львів 18.12.18
Віталій Янковий
думка: «Зрештою, мистецтво висловлює те, що неможливо проговорити інакше».
Львів 31.08.18
Олена Спас
освіта: «Тут готується не артист, а споживач, який в майбутньому буде любити мистецтво: театр, картини, музеї, і взагалі буде розуміти, що таке культура», – пояснює Олег Онещак.
Львів 17.08.18
Барбара Терійо
особистість: Перша письменниця-хронікерка Львова — про силу деталей, важливість комунікації та власний досвід життя в Галичині.
Львів 15.08.18