слово

Юстина Добуш
переклади: Кожна мова має свої конотації, кожна культура – свої асоціації, своє (під)свідоме, можливо, навіть неусвідомлюване читачем і не завжди вловлюване перекладачем… Передати всі значення, алюзії, тіні смислів – завдання, яке можна вважати неможливою місією. Але це не означає, що цього не треба прагнути.
Львів 11.12.18
Єва Райська
Шульциніана: Дрогобицький геній кожного разу поновлює спроби показати нам усю ефемерність світу через тексти та прозу. З’являється та зникає. Шульц є тим, якого хочеться вивчати поза усіма можливими шаблонами.
Дрогобич 04.12.18
Тимофій Гаврилів
переклади: Роман потішить шанувальників гострого сюжету і динамічного письма й одночасно збентежить, адже твір – зовсім не про це. Останні сторінки роману виростають у декларацію прав і свобод.
Львів 27.11.18
Ганна Улюра
переклади: Син розповідає історію батька, стаючи батьком: нелюбов за нелюбов, образа за образу, невроз за невроз.
Київ 21.11.18
Богдан Пастух
Книжка: Уляна Галич вміє бачити в деталі цілий світ, робити через фрагмент макропроекцію на Космос.
Львів 19.11.18
Тимофій Гаврилів
переклади: Це суто кортасарівське. Із небаченого поєднання ніжності й простоти народжується невимовний, елегійний, правдивий трагізм.
Львів 06.11.18
Олена КОНЦЕВИЧ
розмова: І поволі розумієш, що Бог таки не допоможе – принаймні, якщо не захочеш допомогти собі сам. 
Львів 15.10.18
Анджей Франашек
Книжка: Монументальне дослідження є чудовим прикладом поєднання кропіткої реконструкції життєвого шляху поета з влучною інтерпретацією його творчості.
Львів 04.10.18
Ганна Улюра
Книжка: Щоб зрозуміти, «що не так», треба знати, звідки і чим міряти те, «що уже так».   
Київ 28.09.18
Тимофій Гаврилів
Книжка: «Норильське повстання» вчить, що найважливіший твір – життя людини. Водночас, це єдиний твір, який неможливо переписати.
Львів 25.09.18

образ

Діана Горбань
ART: Якоюсь неможливою до пояснення атмосферою – без поспіху, майже непомітно, але із шармом – сталися Дні сучасного литовського мистецтва у Львові.
Львів 24.11.18
Богдан Мисюга
Виставка: Серед явищ львівського альтернативного мистецтва другої половини ХХ ст. саме його шлях у мистецтві найбільш наближений до європейських некласичних практик ХХ ст..
Львів 15.11.18
Наталія Філевич
ART: Шукаючи стежку між дійсністю та міфом, художниця відважно впускає глядача у свій внутрішній світ, у свої сни та візії.
Львів 09.11.18
Наталія Космолінська
ART-проект: Залишаючи за кадром фальшивий пафос «театру» бароко, Кауфман «включає» глядача у приватний вимір контексту сповненої катаклізмів доби, олюднює анонімних сакральних статистів.
Львів 30.10.18
Розмовляла Анастасія Холявка
арт-критика: 15-16 вересня у Києві в рамках VII Мистецтвознавчого Конкурсу відбулися лекції з провідними мистецтвознавцями, арт-критиками, кураторами, редакторами
Київ - Львів 17.10.18
Павло Кучер
ART: В ультразвуковому живописі можна спробувати спертися на репрезентацію – адже бачене нами у кінцевому творі базується на «просвічуванні» різних середовищ.
Львів 09.10.18
Біба Шульц
ART: Німби для Кауфмана є елементом захисту від реальності, спробою перекласти відповідальність на когось, наприклад, на Бога.
Львів 02.10.18
Олександра Кущенко
Школа перформансу: Найбільші цьогорічні очікування організаторів Школи перформансу звернені до практик голосової та візуальної поезії.
Львів 30.08.18
Богдан Мисюга
Живий музей: Віктор Корсак: «Існує велика імовірність того, що такі музеї сучасного мистецтва з’являться принаймні у кожному обласному центрі нашої держави».
Львів 30.08.18
Олег Огородник
ART-Portret: Стоїш за столом і мажеш, мочиш, підсушуєш… носиш, вішаєш… І закінчиш о дванадцятій ночі. Це – з трьома перекурами.
Львів 22.08.18

звук/дія

Наталя Мендюк
академічна музика: Вже всьоме у Львові відбувся Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», який тривав упродовж 16-25 листопада. Його програму склали чотири події, участь у яких взяли знані виконавці, колективи та композитори з України, Польщі та США.
Львів 09.12.18
Олександр Юдін
історія джазу: Книжка «Історія європейського джазу: Музика, музиканти і публіка в контексті» – перший масштабний огляд, унікальне джерело інформації, безпрецедентна панорама історії європейського джазу в ХХ столітті, у створенні якої узяли участь 45 авторів.
07.12.18
Анастасія Канарська
сучасна опера: Тема іншого погляду на фінансування та функціонування оперних театрів та присутність у їхньому репертуарі спеціально написаних для них сучасних творів зазвучала у Одеському національному академічному театрі опери та балету.
Львів-Одеса 06.12.18
Вікторія Шершун
сучасна опера: Соло одного актора в операх сучасних композиторок України, Болгарії та Японії: на XVII Міжнародному фестивалі оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької слухачів познайомили із незвичним на наших теренах жанром моноопери.
Львів 02.12.18
Галина Канарська
підсумкове: Сценографії практично немає, лише «тумани», з яких виринають герої як привиди нашої чи режисерської уяви. І музика, яка б’ється в унісон з їхніми серцями.
Львів 30.11.18
Марія Ліпінська
концерт: Від молитви й колядки до міського шляґеру і сільських романсів - такі нові сторінки сучасної української класики задемонструвала на фестивалі у Львівській опері непередбачувана «Київська камерата»
Львів 30.11.18
Аделіна Єфіменко
сучасна опера: Рішення Цюрихської Опери не скасовувати прем’єри – європейська відповідь путінському режиму. Не бути нейтральним, коли йдеться про приниження прав і свободи мистецтва – вдячна справа гідності
Цюрих 29.11.18
Маріанна Челецька
театр: Дві прем’єри одного театру: трагедію можна дивитися кілька разів і щоразу з відчуттям катарсису, комедію не хочеться дивитися навіть удруге. 
Львів 26.11.18
Розмовляла Кристина Червінська
прем'єра: Ми невпинно шукаємо ключі, якими відмикається брама минулого. Шукаємо у розмовах, музеях, внутрішніх двориках, книгах, мелодіях...
Львів 25.11.18
Аделіна Єфіменко
балет: Гра і реальність, коловерть розколотих, роз’єднаних людських доль – суть людської екзистенції від homo ludens до homo mortalis.
Львів 16.11.18

думка

Віталій Янковий
думка: «Зрештою, мистецтво висловлює те, що неможливо проговорити інакше».
Львів 31.08.18
Олена Спас
освіта: «Тут готується не артист, а споживач, який в майбутньому буде любити мистецтво: театр, картини, музеї, і взагалі буде розуміти, що таке культура», – пояснює Олег Онещак.
Львів 17.08.18
Барбара Терійо
особистість: Перша письменниця-хронікерка Львова — про силу деталей, важливість комунікації та власний досвід життя в Галичині.
Львів 15.08.18
Ірина Шутка
ART-фест: Porto Franko, без сумніву, є одним із найяскравіших маркерів Івано-Франківська й однією із найцікавіших культурних подій України (а творці фестивалю прагнуть зробити його глобальним брендом міста).
Івано-Франківськ 03.07.18
Зеновій Мазурик
музейне: Автор пропонує нову модель музею як культурної ринкової установи, яка фінансується з різних джерел та доволі критично аналізує різні джерела фінансування, показує, як культурна і комерційна функції можуть взаємодоповнювати одна одну.
Львів 07.06.18
Зеновій Мазурик
спадщина: З часом змінилося саме значення і сприйняття культурної спадщини. Відповідно змінились і завдання її охорони.
Львів 23.05.18
Розмовляла Євгенія Нестерович
урбаністика: Вікторія Олішевська – про фабрики Львова, їхне славне минуле і потенційне майбутнє.
Львів 07.05.18
Богдан Шумилович
лекція: Ґрунтовна розвідка про те, що таке кіч, звідки він походить і куди йде, яке місце він займає в Україні і чому
30.04.18
Підготувала Христя Рутар
дискурси: Серія меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові.
Львів 24.04.18
Дарина Скринник-Миська
освіта: Саме наявність художнього висловлювання (не конче художнього образу) передовсім визначає приналежність твору до актуальних мистецьких практик.
Львів 16.04.18