слово

Ганна Улюра
переклад: Розказані історії міняють світ залежно від того, хто їх розказує. Ну от, про відносність правди і тріумф правдоподібності нам розказує колишній наркоман і теперішній алкоголік, який посутньо не годен відрізнити марення від дійсності.
Київ 09.02.19
Богдан Пастух
есеїстика: Читання текстів цього виїмкового, ні на кого в нас не схожого автора, дає можливість різкого переживання дуже розмаїтих екзистенційних станів.
Львів 07.02.19
Тимофій Гаврилів
класика: Стайнбеків успіх – залишатися при землі, бути біля людини, дуже близько до неї, чути її подих, вловлювати порухи – ті, що йдуть з глибини її єства, разом із нею засинати, прокидатися, боротися і – хай марно – сподіватися.
Львів 28.01.19
Ганна Улюра
переклад: У світах, які ці канадські письменниці ладнають, закохуються, щоб стало краще, точніше: щоб люди отримали можливість зцілитися.Тільки покращення не означає припинення хвороби. Любов тут – коротка ремісія самознищення.
Київ 24.01.19
Кристина Червінська
книгарня: Цю галерю-книгарню-кавярню-камерний концертний зал  створювали ніби всупереч усім рекомендаціям щодо бізнесу, планування і стартапів як офлайнове місце, де люди відривалися б від гаджетів, спілкувалися одне з одним, вибирали книжки, творили, насолоджувалися життям.  
Львів 24.01.19
Роксолана Жаркова 
розмисли: Такі книжки можна охарактеризувати словосполукою «висока полиця». Читач свідомо має бути готовий до саморозкриття власних латентних можливостей само(в)пізнання через самозаглиблення. 
Львів 21.01.19
Ігор Котик
есеїстика: Ідеться про потребу дії і потребу солідарности. А зворотний бік цих потреб – відчай: людина робить щось, аби заповнити порожнечу в собі, не піддатися розпачеві зараз. І «Церебро» – теж про це.
Львів 18.01.19
Тимофій Гаврилів
Книжка: Для українського сприйняття кримські татари досі далекі й оповиті міфами, стереотипами та кліше. Упередження плекала і підживлювала українська історична романістика радянської доби.
Львів 14.01.19
Богдан Пастух
переклади: Тема роману охопила проблематику, що висить у повітрі цього єдиного світу із його сучасним віртуальним закляттям, ба більше –  волею авторки твір подає приклад, як можна (і треба) долати цю  всеохопну облуду.
Львів 09.01.19
Ганна Улюра
переклад: Був би цей роман шедевром, якби просто залишився історією про те, наскільки лякає старшу людину (те, що зветься ближче до вічності, ніж до життя) слабо контрольована жорстока енергія юності?
Київ 03.01.19

образ

Надія Слободян
Небесна Сотня: П’яті роковини розстрілу захисників Майдану актуалізують мистецтво революції у численних репродукціях на сучасних фотовиставках та кадрах кінодокументалістики. Дощі й сніги не змивають із міських мурів вірші війни та трафаретні портрети героїв. Ми пам’ятаємо не тільки їхні усміхнені обличчя. Ми пам’ятаємо, за що вони поклали життя. Ми пам’ятаємо.
Львів 20.02.19
благодійність: Кількамісячний марафон «тихого» аукціону в Мистецькій галереї  Гері Боумена заради благодійного збору коштів для лікування мистецтвознавиці Наталки Космолінської триває.
29.01.19
Наталка Космолінська
БОЙКО: ...він пішов, тихо розчинився у передранковому Львові. Продовжувати нам
27.01.19
Олена Поліщук
Виставка: Зберігати і досліджувати речі, які отримали статус пам’ятки культури, важливо. Але що далі з ними робити?
Львів 15.01.19
Малґожата Людвисяк
ART-розмови: Це важлива функція мистецтва – бути критичним. Саме критичне мистецтво має функцію – подати критичний погляд на аспекти реальності, на ті образи реальності, які в нас є.
Харків 12.01.19
Олександра Кущенко
консервація: Перед величчю робіт майстра Пінзеля думається про безсмертя. Для його творів воно вже відбувається – через перехід у життя цифрове. Відтворені для майбутнього, вони повернуться у своє рідне минуле. 
Львів 06.01.19
Анастасія Холявка
Архітектура: Архітектуру розглядають по-різному: як мистецтво, матеріалізований світогляд, «музику в камені», але через всі прагматичні та поетичні трактування розкривається її роль в житті людини. 
Львів 27.12.18
Анастасія Холявка
незабутні: Роман Турин чимало  в чому був одним із перших – першим фотохудожником в Галичині, який робив фотомонтаж, одним з перших, хто брався за документальні стрічки, першим, хто побачив митця у Никифорі Дровняку… 
Львів 12.12.18
Діана Горбань
ART: Якоюсь неможливою до пояснення атмосферою – без поспіху, майже непомітно, але із шармом – сталися Дні сучасного литовського мистецтва у Львові.
Львів 24.11.18
Богдан Мисюга
Виставка: Серед явищ львівського альтернативного мистецтва другої половини ХХ ст. саме його шлях у мистецтві найбільш наближений до європейських некласичних практик ХХ ст..
Львів 15.11.18

звук/дія

Єва Райська
прем'єра: Глядач перебуває у безкінечному live, напружуючи слух та зір, стежачи за рухами та мовою акторів. Ти наче увесь час намагаєшся вловити сенс твору Керрола, але як тільки, здається, схоплюєш – одразу втрачаєш. І так до безкінечності.
Львів 21.02.19
Cтефанія Олійник
ОПЕРА: Незабаром на сцені Львівської опери відбудеться прем’єра «Лоенґріна» Ріхарда Ваґнера – і це перше звернення театру до музики композитора за останні 30 років, хоча Львів має унікальні традиції виконання музики Ваґнера, а перша постановка «Лоенґріна» відбулася тут ще за життя композитора!
Львів 18.02.19
Галина Канарська
ART-архів: Любив усі свої вистави, був готовий їх безконечно удосконалювати, а від акторів вимагав віртуозного володіння текстом та ідеального ставлення до ляльки.
Львів 16.02.19
Надія Слободян
танець: Відчуй ритм довкілля. Резонуй. Знайди точку опори. Наважся довіритися. Дай тілу свободу, а душі – політ. Рухайся, імпровізуй, твори, мрій. Танцюй у гармонії із світом, випромінюй щастя і передавай цю емоцію іншим.
Львів 13.02.19
Анастасія Канарська
концерт: Світло на концерті було просто неймовірним! Творило атмосферу, виконувало власні партитури і було чуйним партнером для оркестру та хору у складі 100 осіб.
Львів 06.02.19
Наталія Кучер
Казка в театрі: О, ці трикляті гроші!   Шляхетний гнів проти багатства чи проти бідності? Гроші - еманація безумовного зла  чи лишень ефективний інструмент у залежності від намірів? Та як же без них обійтися? Вони дають свободу чи віднімають її? 
Львів 05.02.19
Мальте Крастінґ
сучасна опера: Щоб заінтригувати публіку й пояснити їй нові інтерпретації опер, драматурги Баварської Staatsoper готують змістовні, глибокі, захопливі тексти програмних збірок, інтерв’ю з режисерами і солістами, попередні медіа-матеріали, відео-трейлери, вступні лекції та екскурсії художніми галереями.
Мюнхен 01.02.19
фея Rocksett
Казка в театрі:  Так хочеться сказати після перегляду вистави «Проданий сміх» у «Першому театрі».
Львів 31.01.19
Єва Якубовська
Казка в театрі: Театр не може повторити життя, тому й немає сенсу намагатись відтворити реальність на сцені – одна з основних тез режисера Роберта Вільсона. 
Берлін 30.01.19
Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: Тонка гра лейтмотивів, тембрів, динаміки, фактури, латентних інтонаційних ситуацій стали центральною подією штутґартської «Пікової дами», – ірраціональну комунікацію буття і небуття, фатуму і світла, страху і надії творила в оркестровій ямі українська диригентка Оксана Линів.
Штутґарт 25.01.19

думка

Ганна Аргірова
думки: У «Нашому форматі» вийшов у світ український переклад першого із двох томів «Витоків політичного порядку» Френсіса Фукуями. Другий том вийде навесні. Євген Глібовицький, Валерій Пекар та Олександр Стародубцев, які прочитали двотомник англійською, дискутували про те, що визначає успішні держави та чому ця книга – це шматок знань, який треба опанувати.
Київ 11.02.19
Крістіан Вайзе
ярмарка: Якщо окреслити одним реченням участь України 2018 року у 70-му Франкфуртському книжковому ярмарку, то, з одного боку, ми побачимо, що амбітні концепції залишились, але з іншого, чітка концепція нового стенду ще не вповні зреалізована.
12.01.19
експеримент: Бієнале стало прикладом соціального експерименту із побудови довіри – масштабного позадисциплінарного колективного «ексерсайзу», який відбувся рівно настільки, наскільки учасники були до нього готові.
Львів 31.12.18
Яцек Дукай
думка: Усна культура — дієслівна, писемна — іменникова (субстантивна), а пост-писемна як результат наших вражень — прикметникова (бо в ній важливими є тільки якості, які ми надаємо різного роду переживанням та досвідам).
Львів 18.12.18
Віталій Янковий
думка: «Зрештою, мистецтво висловлює те, що неможливо проговорити інакше».
Львів 31.08.18
Олена Спас
освіта: «Тут готується не артист, а споживач, який в майбутньому буде любити мистецтво: театр, картини, музеї, і взагалі буде розуміти, що таке культура», – пояснює Олег Онещак.
Львів 17.08.18
Барбара Терійо
особистість: Перша письменниця-хронікерка Львова — про силу деталей, важливість комунікації та власний досвід життя в Галичині.
Львів 15.08.18
Ірина Шутка
ART-фест: Porto Franko, без сумніву, є одним із найяскравіших маркерів Івано-Франківська й однією із найцікавіших культурних подій України (а творці фестивалю прагнуть зробити його глобальним брендом міста).
Івано-Франківськ 03.07.18
Зеновій Мазурик
музейне: Автор пропонує нову модель музею як культурної ринкової установи, яка фінансується з різних джерел та доволі критично аналізує різні джерела фінансування, показує, як культурна і комерційна функції можуть взаємодоповнювати одна одну.
Львів 07.06.18
Зеновій Мазурик
спадщина: З часом змінилося саме значення і сприйняття культурної спадщини. Відповідно змінились і завдання її охорони.
Львів 23.05.18