Museo del Novecento у Мілані

слово

Роксолана Жаркова
сучасна проза: Сама любов тут має різні імена й умовні позначки: це стихійне лихо, це смертельний вирок, це тихий промовистий погляд, це бути благословенним, це любов-свобода, це ідеальна платонічна любов, це врешті-решт, нестримний сексуальний потяг на березі любові, що метафорично названа Латорицею…
Львів 22.03.24
арт-бук: Книжка Марини Макущенко «Таємне життя дивозвірів Марії Примаченко» — це унікальне арт-видання для родинного читання, на сторінках якого — історія порятунку картин від пожежі, що виникла під час атаки російських військ на смт Іванків у лютому 2022 року.
Львів 21.02.24
Олексій Паляничка
сучасна драматургія: Хоч у пʼєсах і йдеться про соціальну та політичну дійсність, але особистий голос — стиль, бачення, емоційне проживання історії — для драматургів стає важливішим за документ. Утім фіксація дійсності насправді є важливою для подальшого осмислення.
Львів 17.02.24
Сергій Жадан
поет: Чимало віршів, написаних ще з 2014 року, умовно кажучи, про війну, хоча без репортажної фіксації війни. Усе, що сьогодні пишеться, — воно так чи інакше про війну. Навіть, якщо ти пишеш про любов, то це любов у час війни.
Чернівці 06.02.24
Тарас Пастух
сучасна поезія: Війна має доленосний, сакральний вимір. Це шанс для українців почати «з чистої сторінки», реалізувати свою екзистенцію без засадничих світоглядних узалежненостей та неповноти суспільно-політичного та культурного розвитку.
Львів 04.02.24
література і життя: Ті, хто пішли на війну добровольцями, схожі між собою. Тому хтось упі­знає в цій книжці свого сина, чоловіка, брата… А як тепер жити їхнім найріднішим? Як долати щоденну тривогу і біль, який, здається, проникає в кожну клітину тіла? З думками про це мати і наважилася писати книжку.
Львів 05.02.24
війна і література: Це велике внутрішнє випробування: знайти в собі світло, попри те все, що відбувається. Світло є в кожному, але не завжди ми знаходимося в тій частині себе, де воно стає видимим. Тепер часи, коли це може бути дуже далеке, мерехтливе світло.
Львів 01.02.24
Лілія Бомко
сучасна поезія: Книжка “Тут були ми” найперше про любов, і про вдячність людини, яка любить, іншій людині, яка приймає цю любов. Любов всевишня в поезії Артура Дроня — це любов, яка не закінчується навіть там, де закінчується життя.
Львів 18.01.24
Тарас Пастух
війна і література: Гуменюк вивів українську поезію на новий рівень мовної експресії, а в прозі сконцентровано представив різноплановий досвід війни, який попри страждання, біль і смерть дає змогу розпрощатися з останньою імперією, уможливлює вільніше життя у майбутньому.
Львів 17.01.24
Маріанна Челецька
різдвяне: Оповідку Романа Онишкевича варто прочитати в першу новорічну ніч, бо вона нагадає про те, що «Христос народився не у Львові»: історія воїна й сестри милосердя – містичний діалог людської душі з янголом-охоронцем та ...різдвяний буклет туристичного Львова.
30.12.23

образ

Олена Голуб
сучасне мистецтво: Цінність митця в сучасному світі визначається не окремим твором, хоч би й виконаним за законами золотого перетину й певної гармонії, а тим, яку роль цей твір грає у динаміці перетворення світу в боротьбі з силами зла, — цю наративну спрямованість називаю акцентуалізмом.
Київ 11.03.24
малярство: У березні в Українському культурному центрі (Centre culturel de l`Ambassade d`Ukraine, Париж) і в львівській галереї «Зелена канапа» водночас відбуватимуться виставки живопису та рисунку подружжя Ніни та Сергія Резніченків, в Парижі ще й спільно з донькою Катериною.
Львів 02.03.24
Анна ЗОЛОТНЮК
фотографія: Той, хто фотографував у містах і містечках залишки пам’яток, часто чув «та що там фотографувати», але фотографування оприявнює об’єкти, вилучає їх зі сліпої зони того, що минаєш щодня.
Тернопіль 01.03.24
артист: 25 лютого 2024 року у віці 92 роки відійшов у засвіти чудовий архітектор і член професорської колегії УВУ, професор Радослав Жук –автор проєктів багатьох українських церков у Канаді, США та Україні.
Монреаль 28.02.24
Вікторія Сипняк
малярство: Обʼєктом мистецької уваги стає спостереження різних фаз життя маленького клаптика галицької землі у коловороті його сезонних циклів від зораної ріллі, до буйства збіжжя та різнотравʼя і стану зимової летаргії для відновлення сил для нового життєвого кола.
Львів 29.02.24
графіка: У середу, 28 лютого, о 17 годині в Shum Art Gallery відбудеться кураторська екскурсія виставкою творів Якова Гніздовського «Світи близькі та далекі», під час якої Марія Цимбаліста розповість про задум цього проєкту та ознайомить із експозицією.
Львів 28.02.24
сучасне малярство: Кінетична інсталяція моделює умови лабораторного спостереження за соціальними емоціями в діапазоні «мобілізація — апатія». Примусовий рух цвяхів, які залишають на папері механічні сліди тертя, попіл та іржу, ніби фіксує згасання енергії соціальної мобілізації.
Івано-Франківськ 19.01.24
Ірина Гаймус
сучасне малярство: Форма, яка виступає в живописі та графіці Євгена Григор’єва вже не є тільки абстрактним поєднанням плями і лінії, а створює розповідь про беззахисність людини перед стихією (війною?) і намагання цю стихію приборкати.
Івано-Франківськ 22.01.24
Володимир Батраков
малярство: Живописець Іван Завадовський дав мені уявлення про форму предметів та засоби передачі її у просторі, а також познайомив з творчістю Пабло Пікассо, Амедео Модільяні, Василя Кандинського.
Львів 10.01.24
Світлана Вардеванян
фотовиставка: 40 інтерв’ю і фото: акцентування на речах, які жінки встигли прихопити з собою чи знайти в дорозі, виявилося ресурсним, бо стало своєрідною амортизацією травматичних досвідів, а з іншого боку – дозволило зчитати те, що не дається ні ословленню, ні перекладу.
Чернівці 22.12.23

звук/дія

НашТеатр: Традиційно у Міжнародний день театру Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ) – засновниця і організаторка Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА», який цьогоріч відбувається вшосте, – оприлюднила довгий список учасників.
Київ 27.03.24
Катерина Закладна
НашТеатр: Фінальна сцена вистави аж ніяк не є фіналом історії, нашої історії, у якій кожному Вінстону Сміту та Джулії доведеться жити, жити після щоденних репресій, допитів, побиття та зґвалтування. Та все ж колись «ми зустрінемося там, де немає темряви».
Львів 15.03.24
мистецька пісня: 9 березня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбудеться вечір «ЦВІТ», присвячений до дня народження Тараса Шевченка.Поезія Кобзаря лунатиме голосом народної пісні та сучасних композиторів Богдани Фроляк і Валентина Сильвестрова.
Львів 07.03.24
шевченкіана: 10 березня о 17.00 у Львові відбудеться поетично-музичний Шевченківський вечір,присвячений пам’яті Кобзаря, із циклу Наталії Ревакович та о. Севастіана Дмитруха «Музичні вечори в музеї митрополита Андрея».
Львів 06.03.24
НашТеатр: 6-7 березня на сцені «Стрих» театру ім. Заньковецької  –  прем’єра вистави «Жадан. Я буду твоїми очима». В основі сюжету – вірші та проза Сергія Жадана, які  можна назвати «пророчими», – на цьому наголошує режисер вистави, литовець Андріюс Дарела. 
Львів 05.03.24
перформанс: Це мистецьке дослідження близькості з іншим: камерний імерсивний перформанс, в якому перформерки діляться способами емоційної стабілізації через історії, фізичні практики та чуттєві досвіди.
Львів 03.03.24
Наталія Завісько
музична освіта: Проєкт «Safe and Sound»: музика заспокоює і надихає, розслаблює тіло і захоплює уяву. А ще – стає комунікатором суспільства, об’єднує людей і споріднює їх, огортає відчуттям емоційного затишку і надає сили рухатися далі.
Львів 03.03.24
Оксана Палій
композитор: Нині, згадуючи світлої пам'яті уродинника композитора Володимира Івасюка, якому виповнюється  75 років від дня народження, можемо послухати його незабутню пісню до спектаклю заньківчан, вписаного в історію української культури.  
Львів 04.03.24
НашТеатр: Актори зіграють 52 вистави на 4 сценах. Найцікавіші події – прем’єра вистави за текстами Сергія Жадана, гастролі вистави «Зерносховище», «свіжі» прем’єри за творами Скрябіна та Орвелла, а також вистава «Катерина» за поемою Тараса Шевченка, яку показували на гастролях у Празі.
Львів 01.03.24
театр: Ця вистава здобула перемогу Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» 2022-2023 рр. одразу у чотирьох номінаціях: «Краща драматична вистава», «Краща режисерська робота», «Краща чоловіча роль», «Краще музичне рішення» і номінована на Шевченківську премію.
Львів 02.03.24

думка

ювілей: 10-11 червня оселяни запрошують усіх небайдужих у гості до нового Центру підтримки — набутися разом, подякувати одне одному за підтримку у скруті і в радості та відзначити 20-ліття, відкритого у Винниках 2023 року Спільнотою «Емаус — Оселя» Центру підтримки людей, які втратили дім.
Львів 08.06.23
Катерина Алексєєнко
Бібліотека:  У фокусі діяльності Сенсотеки – питання інформаційної доступності для незрячих та слабозорих людей: бібліотекарки розробляють гайд медійників щодо правильного викладу інформації,  влаштовують книжкові клуби та провадять показ кіно з аудіодискрипцією.
Львів 04.06.23
Андрій Бондаренко
вірування: Ставлячи Дідуха на почесне місце у хаті, давні українці ніби допомагали невидимому новому Колу-Сатурну подолати гиблу безодню найдовшої в році ночі і явитися в нашому світі після сонячного сонцестояння.
Львів 31.12.21
освіта: Кафедра культурології УКУ спільно з Інститутом стратегії культури за підтримки Львівської міської ради оголошує початок конкурсного відбору на освітню платформу “Майстерня практиків культури”. Дедлайн : 25 вересня 2021 року.
Львів 07.09.21
Зоряна Рибчинська
культменеджмент: Сила культури походить із поєднання двох важливих прагнень: утвердити свою актуальність і зберегти, передати те, що вважаємо цінним.
Львів 29.08.21
Олексій Паляничка
НашТеатр: П’єса Тадеуша Ружевича «Свідки» видається дослідженням нашого суспільства тією ж мірою, як і підручник історії без дат «Родинна Європа» Чеслава Мілоша, що спонукає замислитися над родинними цінностями сучасній європейській спільноті.
Львів 25.06.21
Григорій Шумейко
НашТеатр: Між публікою і театром вже не стільки єдності, як це було в період ренесансу в театрі ім. Марії Заньковецької. Ми тепер втратили контакт з публікою, а треба тримати рівень як на рівні професії, так і на рівні духу.
Львів 06.05.21
Ярослав Підгора-Гвяздовський
медитація: Піднімаючись на помірну висоту 680 метрів за альтиметром, ти потрапляв на роздоріжжя із своєрідним знаком початку у вигляді чотирьох зламаних дерев. Далі починався ліс пірамідальних ялинок, овальна форма розташування якого на горі мала ледь не чітко окреслене дорогами жіноче лоно.
Київ 16.01.21
Юлія Бондар
ідентичність: Інші допомагають нам формувати нашу ідентичність. Найважливіше в ній — наша історія. Ми не достатньо дослідили та зрозуміли себе. Українці не вміють про себе розповідати. Нам треба зрозуміти, що нація — це щоденна розмова. Ми не просто мовчки обираємо бути українцями. У цьому пошуку і буде полягати здатність нації до виживання.
Горішні Плавні 02.10.20
 Галина Петросаняк
репатріянти: Галицькі німці видають газету, чимало книжок, покажчиків, брошур, фотоальбомів з найцікавішими старими фотографіями з Галичини, збірники пісень і віршів, словники діалектів, розвідок про художників і їхні твори тощо, не бракує і справжніх наукових розвідок.
Ульм 26.08.20