"Христос – це завтра": Митрополит Драбинко підтримує святкування Різдва 25 грудня.

 

Митрополит Переяславо-Хмельницький і Вишневський Православної Церкви України Олександр Драбинко вважає, що перенесення святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня не матиме жодних неґативних наслідків для вірян і Церкви.

 

"Усі неґативні наслідки залишилися у Московському патріархаті", – сказав Драбинко в коментарі виданню OBOZREVATEL.

 

 

У цьому контексті митрополит зауважив, що російську православну Церкву в Україні (мається на увазі УПЦ МП) чекає сумне майбутнє. "Московський патріархат трансформується у своєрідну секту на кшталт старообрядницької, яка до сьогодні існує в Росії, або старостильницької, яка існує у Греції. Ось і все", – спрогнозував він.

 

Говорячи про повне неприйняття РПЦ в Україні ініціатив щодо оновлення Церкви, митрополит зауважив: "Це люди, які в жодному разі не хочуть жити в ногу з суспільством". "Можливо, так і треба, але особисто я не бачу в цьому свого майбутнього. Для мене Христос – це сьогодні, завтра і післязавтра. Існує євхаристійне зібрання, є євхаристія, ми приходимо і молимося. І не важливо, який це день", – додав він.

 

 

Раніше Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що Церква підтримає перехід на святкування Різдва за григоріанським календарем тоді, коли до цього буде готовою громада.

 

Православна Церква України поширила повідомлення, в котрому визнала неточність чинного юліанського календаря, але зазначила, що дискусії щодо дати святкування Різдва мусять бути обережними, аби не спричинити ворожнечі і розділень. 

 

Предстоятель Православної Церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій категорично відкинув ідею перенесення дати святкування Різдва. Він послався на те, що МП користає зі статуту Єрусалимської Церкви, яка живе за юліанським календарем і відзначає Різдво 7 січня.

 

У листопаді митрополит Луцький ПЦУ Михаїл благословив охочих парафіян розпочати різдвяний піст раніше, аби відсвяткувати Різдво 25 грудня разом з християнами світу.

 

Між тим, 30 тисяч українських християн підписали звернення до владик УГКЦ та ПЦУ зі закликом розглянути можливість затвердити святкування Різдва 25 грудня – за григоріанським або бодай за новоюліанським календарем, як це робить більша частина світу. Ініціатором збору підписів виступила Українська галицька партія.

 

12.12.2019