Генпрокуратура передала в Гаагу докази страт військовиків на Донбасі.

 

Генеральна прокуратура України направила інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо вчинення Росією позасудових страт 9 військовослужбовців Збройних Сил України під час боїв за Іловайськ та Дебальцеве.

 

Як повідомляє пресслужба Генпрокуратури, повідомлення до Офісу прокурора МКС було підготовлене та скероване на підставі статті 15 Римського статуту адвокатами Української Гельсінської спілки з прав людини спільно з прокурорами департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

 

 

Суть повідомлення складається з фактів позасудових страт дев'яти військовослужбовців представниками проросійської організованої групи "Казачій союз "Область войска Донского" у ході боїв за Іловайськ у 2014 році та Дебальцеве у 2015 році.

 

Повідомлення розглядатиме Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду разом з іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених проросійськими силами на сході України в період 2014-2019 років.

 

"Україна надала фото- та відеодокази, які прямо вказують на факт захоплення українських військових в полон, показання очевидців вбивств полонених, документи, що підтверджують смерть військовослужбовців у полоні", – йдеться у повідомленні.

 

У заяві українська сторона також висвітлила "практику ведення бойових дій «чужими руками», тобто залучення Російською Федерацією в конфлікт підконтрольних їй незаконних збройних формувань".

 

Крім того, Офіс прокурора було проінформовано, що згадані незаконні збройні формування, можливо, використовує Росія не тільки для досягнення військової переваги, а й для здійснення серйозних порушень міжнародного гуманітарного права.

 

06.12.2019