Виступаючи у Лондоні, американський президент назвав такі слова французького колеги «небезпечними».

 

    

 

Президент США Дональд Трамп назвав «образливою і нешанобливою» критику свого французького колеги Емманюеля Макрона на адресу Північноатлантичного альянсу. За словами глави Білого дому, Макрон зробив «небезпечну» і «дуже гидку заяву».

 

«Ви просто не можете робити такі заяви… Це дуже зневажливо», – сказав Трамп у вівторок, третього грудня, в Лондоні, де наступні два дні проходитиме саміт НАТО, присвячений 70-й річниці створення Альянсу. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

За словами президента США, висловлювання Макрона про Північноатлантичний альянс для нього стали несподіваними. «Ніхто не має потреби в НАТО більше, ніж Франція», – запевнив Трамп. На його думку, Америка допомагає Європі і здобуває менше користі від Альянсу, ніж інші його члени.

 

Нагадаємо, що Емманюель Макрон в інтерв'ю британському виданню The Economist, опублікованому сьомого листопада, різко розкритикував відносини Європи і США, а також Північноатлантичний альянс. Актуальний стан НАТО він охарактеризував як «смерть мозку». За словами президента Франції, між США і їхніми союзниками «немає ані найменшого координування в ухваленні стратегічних рішень».

03.12.2019