Гаага висловила незадоволення тим, що Кремль дозволив підозрюваному в причетності до трагедії MH17 уникнути екстрадиції.

 

 

Прокуратура Нідерландів заявила, що влада Росії навмисне дозволила одному з підозрюваних у справі про катастрофу Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом 17 липня 2014 Володимирові Цемаху полишити територію країни, щоб не виконувати запит про його екстрадицію до Нідерландів.

 

У заяві, опублікованій в понеділок на офіційному сайті прокуратури, йдеться, що Цемаха слідство розглядає як підозрюваного в причетності до катастрофи MH17. При цьому поки що не ухвалено рішення, чи буде йому висунуто звинувачення.

 

У заяві підтверджується, що слідчі кілька разів допитували Цемаху влітку поточного року в Києві. У вересні він був переданий Росії в рамках обміну полоненими між Москвою і Києвом. Як говориться в заяві, відразу після цього прокуратура Нідерландів надіслала російській владі запит про його екстрадицію, а потім ще кілька разів повторювала його. 

 

Влада Росії зажадала додаткової інформації, яку нідерландська сторона надала. Окрім того, як йдеться в заяві, міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок особисто говорив про запит російському колезі Сергієві Лаврову.

 

Зрештою 19 листопада представники Кремля заявили, що Цемах не може бути заарештований, оскільки залишив Росію. При цьому ще у вересні ЗМІ повідомляли, що Цемах поїхав на схід України, на територію так званої «ДНР», підконтрольну підтримуваними Росією сепаратистами.

 

«Прокуратура дійшла висновку, що Росія свідомо допустила можливість того, щоб Цемах полишив Російську Федерацію, і відмовилася виконувати запит Нідерландів», – йдеться в заяві нідерландської прокуратури.

 

Російська сторона поки що не відреагувала на цю заяву.

03.12.2019