Український віцепрем'єр Дмитро Кулеба заявив про згоду прийняти до складу України кілька російських областей, котрі історично були заселені українцями.

 

Про це Кулеба написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи випад голови Госдуми Росії Вячєслава Володіна, котрий пригрозив Україні втратою низки українських областей через здійснення націоналістичної політики, котра, на його думку, є зневажливою щодо нацменшин.

 

"Ніхто нікуди не вийде. Будуть лише повертатися окуповані Росією території. Ну і ми готові прийняти до складу України пару областей РФ. Винятково заради відновлення історичної справедливості та демократичного управління, запровадження європейських стандартів життя", – написав Кулеба.

 

 

Дмитро Кулеба приєднав до свого допису "Оглядову карту українських земель", видану 1900 року у Відні. "І коли пан Володін погрожує виходом областей із складу України, то я згадую цю карту, згадую, якою ціною ми відбили спроби РФ знищити нас фізично у 2014-2015 роках, і вимушений пана Володіна засмутити", – прокоментував віцепрем'єр.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав Вячєслава Володіна дурнем, завдяки котрому прибічники дружби з Росією отримують нові рожеві шкельця для своїх окулярів.

 

"Пане Володіну – говоріть частіше! Це допомагає нам, українцям, ліпше розуміти правдиві прагнення "русского міра". Нашим теж скажу – прибічникам усепрощення, закупівлі дешевого газу "зі знижкою" та іншим, котрі твердять "ми один народ", – перечитуйте володіних. А якщо не доходить на льоту, то знайте, що є багато таких, як я, – написав Аваков по-російськи і вже українською мовою додав: – До ваших послуг, російськомовний український націоналіст Арсен".

 

Заступник міністра закордонних справ Василь Бондар висловив переконання, що заява Володіна – це "класичний набір штампів, упередженостей та маніпуляцій, які Кремль широкомасштабно використовує щодо етнонаціональних питань в Україні".

 

"Провокаційні формулювання і тон заяви спрямовані проти територіальної цілісності України та вкладаються в логіку продовження гібридної агресії Рф проти нашої держави", – написав Бондар у Facebook.

 

На думку заступника міністра, Росія намагається "вкотре розпалити міжнаціональну ворожнечу в Україні".

 

Бондар вважає, що в заявах Володіна є склад злочину. "Треба, щоб правоохоронні органи України вивчили зазначені висловлювання російського чиновника на предмет порушення законодавства України.
На мою думку, тягне на кримінал!" – вважає він.

 

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що звинувачення Володіна є неправдивими. 

 

"Я хотів би зазначити, що в Україні немає ні малих, ні середніх, ні великих народів. В Україні є український народ. Так, він багатонаціональний, так, він може розмовляли різними мовами, але це єдиний народ, це єдина держава. Я хотів би всіх запевнити, що якщо хтось сподівається, що будуть відвалюватися, відходити, втрачатися ще якісь території, то це лише мрії", – сказав Разумков, згідно з повідомленням аґенції "Укрінформ".

 

Він додав, що держава докладає багато зусиль для того, щоб консолідувати суспільство навколо об'єднувальних тем. "Це непростий шлях, і сьогодні всі верстви населення і всі органи влади повинні концентруватися саме на цьому", – зауважив спікер.

 

02.12.2019