Спікер російської Госдуми, член президентської партії “Єдіная Россія” Вячєслав Володін передбачає для України втрату низки областей через здійснення політики "націоналізму", зосередженого на утисках росіян і російськомовних.

 

Про це йдеться у коментарі Володіна, опублікованому на офіційному сайті Госдуми.

 

 

“Націоналізм, утиски малих народів можуть спричинити до виходу зі складу України низки областей. Це слід розуміти владі України і не допускати порушення прав і свобод етнічних груп, котрі мешкають на території країни”, – заявив Володін.

 

Апарат Госдуми опублікував заяву Володіна у відповідь на спробу української делеґації зірвати виступ колаборантського діяча Руслана Бальбека, обраного до Госдуми на незаконних і невизнаних світом виборах у Криму, на форумі ООН з питань меншин у Женеві.

 

"Новій владі слід починати не з позиції образ і претензій, а з позиції усунення помилок", – заявив спікер нижньої палати російського парламенту.

 

Вячєслав Володін звинуватив Україну у зневажанні прав національних меншин, і не лише росіян, а й поляків і угорців.

 

При тому Володін фактично прирівнює носіїв російської мови до росіян. "Важко назвати малим народом 36% громадян України, котрі вважають російську мову рідною", – заявив він.

 

Вячєслав Володін погрожує Україні неґативними наслідками, згадуючи про те, що мешканці Криму в 2014 році в такій атмосфері і "прийняли рішення про входження в склад Російської Федерації".

 

Заступник голови Госдуми Пьотр Толстой назвав протест української делеґації "черговим проявом малороської карнавальної культури". "Та от чого не розуміють українські артисти, в Європі давно втомилися від того містечкового цирку", – на щось натякнув Толстой.

 

02.12.2019