Народні депутати під час засідання комітету з питань правоохоронних органів Верховної Ради погодили правку до закону про Державне бюро розслідувань, котра стосується переведення слідчих у справах Революції гідності до ДБР.

 

Про це повідомляє видання Insider.

 

 

Згідно з правкою, слідчі, котрі понад 4 місяці безперервно розслідували справи Майдану, зможуть без проходження атестації перейти до Державного бюро розслідувань та продовжити працювати із цими справами.Зараз у ДБР створено підрозділ, до якого ГПУ передає близько 15 тисяч томів справ Майдану. Поки не прийнято поправки, справами мають займатися слідчі ДБР, не знайомі зі слідством.

 

Раніше депутати на комітеті вже голосували за текст правки, однак тоді передбачалося, що її приймуть до 20 листопада – дня, коли Генеральна прокуратура втратила повноваження розслідувати справи Майдану.

 

Поправку мусить розглянути парламент на своєму пленарному засіданні. Найближче засідання відбудеться 3 грудня. Адвокатка Євгенія Закревська оголосила голодування, вимагаючи в української влади проявити належну політичну волю для здійснення розслідування, а народних депутатів – зібратися на позачергове засідання для прийняття змін до законодавства.

 

Напередодні у Києві відбулася акція протесту з вимогою відновити слідство у справах Майдану.

 

Адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська розповіла присутнім, що вона мала зустріч з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, і той запевнив: українська влада підтримує розслідування, однак провладна партія не збирається проводити позачергове засідання.

 

 

"Він сказав, що вся провладна команда розуміє необхідність цього закону. В управлінні ДБР планують збільшити чисельність слідчих. Зараз там лише 25 штатних одиниць. Це мізер. Має бути 60-70. Завтра, нібито, комітет має розглянути це питання", – зазначила Закревська.

 

Вона наголосила – поки що це лише обіцянки, а не реальні дії влади. Та навіть якщо події розвиватимуться за найкращим сценарієм, розслідування не поновиться цього року. "У найкращому випадку, слідство почнеться у другій половині січня. Це дуже велика прірва", – констатувала Євгенія Закревська на акції під Верховною Радою.

 

Під час пікету активісти свічками виклали напис: "Не злий Майдан". На акцію принесли пляшки з водою, які символізували "їжу Закревської". Однойменний флешмоб упродовж кількох днів поширюється у Facebook.

 

28.11.2019