Адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через зупинку слідства у справах Майдану.

 

Про це вона заявила під час телеефіру на телеканалі "1+1".

 

 

"З сьогоднішнього дня, з того дня, в який зупинилося це розслідування, я не буду їсти до того моменту, поки не приймуть цю поправку, не створять це управління [у Державному бюро розслідувань] і не переведуть туди цих слідчих [із управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури]. Я вам це обіцяю", – заявила Закревська.

 

Правозахисницю обурило те, що Верховна Рада не знайшла часу проголосувати поправку до закону про Державне бюро розслідувань, без якої справи Майдану із 20 листопада є заблокованими, а слідчі прокуратури, які кілька років працювали над розслідуванням, не можуть перейти до ДБР і продовжити роботу в новій структурі.

 

На думку Закревської, загроза припинення слідства та сам судовий процес над підозрюваними в убивствах "беркутівцями" вже не цікаві ані політикам, ані журналістам – про це згадують лише на річницю початку Євромайдану в листопаді та на роковини масових розстрілів у лютому. "Усім все одно", – вважає юристка.

 

Народна депутатка із фракції "Слуга народу" Ірина Верещук заявила під час телеефіру, що Верховна Рада розгляне належну поправку на найближчому пленарному засіданні, 3 грудня. Однак Закревська вважає, що парламенту під силу зібратися ще в листопаді.

 

"Якщо це буде 3 грудня, то це навіть корисно для здоров’я. Тобто немає ніякої проблеми. А я впевнена, що сьогодні ми поговорили – а завтра всі про це забувають. Так відбувається всі шість років. Я не хочу, щоби так було", – підсумувала Закревська.

 

 

Нагадаємо, 20 листопада прокуратура втратила функцію слідства, згідно з нормами нового законодавства. Зі середи розслідуванням кримінальних проваджень, підслідних прокуратурі, займається Державне бюро розслідувань.

 

15 листопада, в останній пленарний день Верховної Ради, родини Небесної сотні спільно з активістами проводили акції протесту під Офісом Президента та Верховною Радою, вимагаючи прийняти зміни до законодавства ще до настання 20 листопада.

 

"Повноваження слідчих прокуратури вичерпуються 20 листопада. А після цієї дати розслідування фактично зупиняться. Чергове засідання Ради, на якій можна спробувати внести зміни до законодавства, буде аж 3 грудня", – заявляла Закревська.

 

"Якщо у ДБР не створять окремого підрозділу, до якого ввійдуть слідчі прокуратури, які вже займалися цими розслідуваннями, то справи Майдану будуть передаватися просто в трубу. Тобто у ДБР загалом. Наразі там немає слідчої групи, яка за ці справи відповідальна. Також існують побоювання, що доступ до цих справ може отримати колишній заступник голови Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов. І в результаті частину розслідувань просто закриють. Тим паче, що Портнов уже поширює радісні заяви, пише, що зміни до законодавства не потрібні. Ми, адвокати родин Небесної сотні, вважаємо, що це дуже небезпечно. І передавати справи до ДБР можна не раніше, ніж там сформують спеціальне управління у справах Майдану", – коментувала Закревська.

 

Незадовго до цього Генеральна прокуратура звільнила з посади колишнього керівника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, котрий керував слідством шість минулих років і мав вотум довіри від родин та адвокатів.

 

22.11.2019