Кораблі Військово-Морських Сил України, захоплені Росією рік тому і повернуті на днях Україні, в середу, 20 листопада, почали прибувати у військову гавань Очакова.

 

Про це повідомляє видання "Думська".

 

 

Приблизно о 15:00 до берега прибув малий броньований артилерійський катер "Нікополь" – його буксирував малий розвідувальний корабель "Переяслав".

 

О 16:10 прибув буксир "Яни Капу" – його тягнув буксир "Лідовський".

 

Другого катера – "Бердянськ", котрий рік тому Росія обстріляла з гармати, – наразі не видно.

 

Засвітла українські кораблі зустрічала велика кількість місцевих мешканців. Учні та педагоги Очаківської санаторної школи-інтернату розгорнули на березі великий прапор України.

 

 

Раніше командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко повідомив, що українські судна дуже повільно рухаються до територіальних вод України, адже були розграбовані росіянами.

 

"Швидкість дуже маленька, вони своїм ходом не йдуть. Росіяни їх "угробили": познімали навіть плафони, розетки та унітази. Ми ще покажемо усьому світові варварське ставлення росіян до цього", – сказав Воронченко у коментарі "Четвертому каналу".

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські кораблі під Керченською протокою атакували українські катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які здійснювали перехід від Одеси у Маріуполь. У полон Росії потрапило 24 члени екіпажу: 22 українських моряки і 2 працівники СБУ; було троє поранених.

 

Росія звинуватила моряків у незаконному перетині російського кордону.

 

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року змусив Росію негайно звільнити всіх моряків, а також повернути Україні кораблі.

 

Росія видала Україні моряків у рамках обміну "35 на 35".

 

18 листопада 2019 року Москва повідомила: розпочалася процедура повернення суден Україні "на зберігання" в рамках слідства.

 

20.11.2019