Два десятки учасників акції затримано.

 

 

У Тбілісі силовики зачистили табір протестувальників на площі перед парламентом. Про це повідомив грузинський інформаційний портал Apsny.ge. Учасники табору блокували парламент з вимогою призначити дострокові вибори за новим виборчим законодавством.

 

Під час розгону табору поліція використовувала автомобілі з водяними гарматами та щити для тиску на протестувальників. Відтак правоохоронці звільнили всі входи до будівлі законодавчого органу. У поліції пізніше пояснили застосування надмірної сили необхідністю забезпечити нормальну роботу парламенту.

 

В ході поліцейської спецоперації в Тбілісі біля будівлі парламенту Грузії затримано 20 осіб. Серед затриманих – лідер опозиційної партії «Гірчі» Зураб Джапарідзе.

 

Водночас, за оцінкою деяких грузинських ЗМІ, дії поліції та спецпризначенців цього разу, на відміну від розгону акції протесту 20 червня, коли постраждали 240 осіб, не були надто агресивними. Спецпризначенці практично не застосовували кийків, не було і пострілів гумовими кулями, хоча кілька людей постраждали.

 

Лідери опозиційних партій «Єдиний національний рух» і «Європейська Грузія» заявили, що протести триватимуть.

 

Нагадаємо, що протести біля парламенту Грузії розпочалися після того, як 14 листопада парламент на чолі з правлячою партією «Грузинська мрія» не зміг проголосувати за законопроєкт про проведення парламентських виборів у 2020 році за пропорційною системою з нульовим виборчим барʼєром.

18.11.2019