Заступник голови ОП висловлював погрози активістові.

 

Заступник голови Офісу Президента України Андрій Смирнов переказував погрози київському активістові Романові Ратушному від бізнесу, спорідненого з дніпровським бізнесменом Геннадієм Корбаном. У розмові Смирнова лунали слова "стрілянина", "вивезуть", "жахіття", він заявляв, що Ратушний "недооцінює цих дніпропетровських бізнесменів".

 

 

Аудіозапис розмови оприлюднила ініціатива "Захистимо Протасів Яр". Роман Ратушний – активний учасник цієї ініціативи, покликаної захистити популярний київський рекреаційний масив від забудови; матір Ратушного – відома українська письменниця Світлана Поваляєва.

 

Смирнов на момент розмови був адвокатом (він працював із Корбаном та іншими діячами "дніпровської ватаги" Ігоря Коломойського, у тому числі й із Андрієм Богданом), а також членом створеної Президентом комісії з питань правової реформи. 10 вересня Президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Смирнова заступником голови ОП. 

 

Отож особа, означена Романом Ратушним як Андрій Смирнов, взялася переконувати активіста відступити з протестами. "Я розумію, що в будь-якого протесту є якась ціна. В будь-якого. Це може бути ціна – або вивезти", – сказав співрозмовник.

 

При тім опонент Ратушного застерігав, що активіст недооцінює "цих дніпропетровських бізнесменів", і вони "гору візьмуть усе одно, рано чи пізно". "А я не хочу стрілянини, я не хочу того жахіття... Розумієте? Воно мені нахрін не потрібне", – сказав доброзичливець.

 

Герой аудіозапису вважав, що процес став "тупиковим" і "войовничим". "І він буде таким войовничим, і постійно ескалаційним до... до кінця", – заявив він.

 

За кілька тижнів після цієї розмови Смирнов став заступником голови Офісу Президента Андрія Богдана (Богдан – колишній адвокат Геннадія Корбана).

 

Ратушний сказав у інтерв'ю репортерам ініціативи "ЧЕСНО", що Андрій Смирнов сам вийшов на нього і заявив, що хоче поспілкуватися "на прохання дніпровського бізнесмена Олега Левіна".

 

Раніше Роман Ратушний отримав погрози і від самого Геннадія Корбана. Одіозний бізнесмен пообіцяв "теґнути" активіста й вчинити із ним так, як свого часу з депутатом Сергієм Рудиком (під час каденції Ігоря Коломойського у Дніпровській ОДА Сергія Рудика якийсь час утримували у підвалі, а потім вивезли на фронт).

 

 

Загалом, каже Ратушний, йому погрожує четверо різних людей – починаючи із охоронців будівництва. Поліція Солом'янського району відкрила кримінальне провадження за статтею "погроза вбивством". Чоловік звернувся до Генеральної прокуратури, але, за його словами, кримінальне провадження ще не відкрили.

 

Роман Ратушний уже два місяці не мешкає вдома і не використовує мобільного зв'язку.

 

Низка громадських організацій та приятелі Романа Ратушного намагаються достукатися до Президента України Володимира Зеленськго, аби він припинив аферу в Протасовому Яру, але також став на захист і самого Романа.

 

Ще в травні, під час президентської кампанії, активісти на відеокамеру передали Володимирові Зеленському прохання розібратися з забудовою, з огляду на ймовірну причетність до афери його партнерів (учасником тієї випадкової зустрічі був і Андрій Богдан).

 

У жовтні під час пресового марафону Зеленському повідомили про погрози, котрі отримує Роман Ратушний, – і Президент пообіцяв втрутитися.

 

20 жовтня учасники ініціативної групи "Збережемо Протасів Яр" влаштували авто-велопробіг до Офісу Президента.

 

"Ми зареєстрували звернення до Президента, у якому написали, як швидко Володимир Зеленський може, як він обіцяв, розібратись із ситуацією. Лише шляхом особистого ознайомлення з нашим зверненням, оскільки ми переконані, що його команда не зможе це зробити через конфлікт інтересів. Адже Андрій Богдан – колишній адвокат Корбана, а Андрій Смирнов – адвокат Левіна й Корбана, які пов'язані з будівництвом", – заявив Роман Ратушний.

 

 

Історія відчуження ділянки у Протасовому Яру бере початок у 2007 році, коли Київська міська рада за головування Леоніда Черновецького вивела землю з переліку зелених зон і передала її офшорній компанії. Активісти виявили низку порушень, здійснених під час цієї процедури та на інших етапах ланцюжка, отож вважають договір суборенди, укладений уже 2018 року при мерстві Віталія Кличка, не дійсним.

 

Стороною суборенди є ТОВ "Дайтона Груп". ДАБІ України видала дозвіл на будівництво трьох 40-поверхівок на ділянці.

 

Бенефіціарами дніпровського ТОВ "Дайтона Груп" є Віктор Угрин і Володимир Ясько, які мають спільний бізнес із членом політради партії "УКРОП" Геннадієм Корбаном. 

 

14.11.2019