Міністр енергетики США Рік Перрі допоміг приятелеві перемогти в конкурсі на освоєння газового родовища Україні.

 

Про це йдеться у розслідуванні аґенції Associated Press, котру цитує "Голос Америки".

 

 

Так, AP у новому дослідженні висвітлює зв'язки міністра енергетики США Ріка Перрі з Майклом Блейзером, співвласником українсько-американської інвестиційної компанії "Сігма Блейзер" та бізнесменом з Техасу Алексом Кренбергом.

 

Ці зв'язки привернули увагу аґенції після того, як Перрі порекомендував Президенту України Володимиру Зеленському призначити співвласника українсько-американської інвестиційної компанії Сігма Блейзер Майкла Блейзера одним із радників українського Президента з питань енергетики.

 

Також компанія, співзасновниками якої виступили фірми Блейзера та Кренберга, в липні виграла конкурс на укладання угоди про розподіл вуглеводнів на українській ділянці Варвинська.

 

Американські інвестори запропонували на мільйони доларів менше, ніж інший учасник конкурсу – дочірня компанія НАК "Нафтогаз" "Укргазвидобування". Однак урядова комісія встановила, що американська компанія має більше досвіду і краще фінансове забезпечення – йдеться в документах українського уряду.

 

Перрі знає Блейзера, американського бізнесмена родом із Харківської області, вже більше десяти років – пише АР, нагадуючи, що на посаді губернатора Техасу Перрі призначив Блейзера в 2009 році до дорадчого органу. Блейзер також пожертвував 30000 доларів до виборчої кампанії Перрі, коли той змагався за посаду губернатора в 2010 році.

 

АР також наголошує на зв'язках Перрі з Кренбергом. Кренберг є великим донором Республіканської партії, зокрема надавав у користування корпоративний літак протягом виборчої компанії Перрі 2012 року, яка, втім, виявилася невдалою.

 

Коментуючи повідомлення про перемогу американської компанії в конкурсі, речниця Міністерства енергетики США зауважила, що просування американських компаній – частина роботи Перрі. "Він не просував бізнес-інтереси однієї особи або компанії", – наголосила Шейлін Гайнс.

 

Викладачка антикорупційного права американського університету Джорджа Вашингтона Джессіка Тілліпман також не побачила порушень у діях Перрі. "Гадаю, це не порушення. Це просто ніяково", – прокоментувала вона.

 

Майкл Блейзер також заперечує, що Перрі допомагав його фірмі виграти конкурс в Україні. Процедура була конкурентною – він сподівається, що цей контракт "послужить прикладом того, як можна відкрити український енергоринок для нових інвестицій".

 

Ейма Флейкне, юрист компанії Крейнберга, заявила, що Перрі та посадовці США підтримували "справедливий конкурентний процес з метою залучення іноземного капіталу та технологій до відсталого енергосектору України".

 

12.11.2019