Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповіли тимчасовому повіреному у справах США в Україні Вільяму Тейлору і послу Франції в Україні Етьєну де Понсену про становище на ділянках розведення на лінії розмежування в зоні ООС.

 

Про це вони доповідали дипломатам в четвер у Золотому. В зустрічі також брали участь помічник Президента України Андрій Єрмак, міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Тут (у Золотому-4, – Z) ми отримали свій досвід. У Петрівському зовсім інша місцевість, там поле, і там отримаємо свій досвід. Сім днів тиші в межах ділянки [розведення сил у районі Золотого-4] було витримано, без порушень. Лише це стало підставою для того, щоб можна було виконати вимоги цієї рамкової угоди та розводити війська. Відтоді тут не було жодних порушень", – сказали вони.

 

Хомчак зазначив, що "трохи далі іноді бувають порушення в районі Хутора Вільного, але на ділянці розведення – ні". З його слів, нині вже відбувається і розмінування території.

 

При цім міністр Аваков також зазначив, що є такі ділянки на лінії розмежування, де таке розведення неможливе, як-от Мар’їнка, Широкине. "Ми в Донецьку готові розводити. Вони виходять із Донецька, і ми тоді..." – сказав на це Хомчак, його підтримав Аваков, і всі учасники бесіди почали усміхатися.

 

Зі слів Хомчака, операцію відведення біля Петрівського готують на 12:00 п'ятниці. "Сім днів тиші вчора (у середу, – Z) якраз минуло, сьогодні зроблено всі заяви, відбувається верифікація, і із завтрашнього дня ми вже готові будемо виконувати ті вимоги, які є з розведення. Відповідно, це буде все дзеркально. О 12:00 завтра буде заява керівників, які за це відповідають, про початок заходів", – сказав Хомчак на брифінгу у Золотому.

 

07.11.2019