Прем'єра фільму про українську мову зібрала ґрандіозний аншлаг у Києві.

 

Документальний фільм “Соловей співає. Доки голос має” спричинив аншлаг у Будинку кіно в Києві під час прем'єрного показу стрічки у вівторок увечері.

 

Фільм розповідає про українську мову, проте не через призму політики, а історії та лінгвістики, повідомляє UATV.

 

 

Автори стрічки Леся Воронюк та Сергій Кримський намагаються знайти відповідь на запитання: чому спілкуватися в Україні ХХІ століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив? Фільм – спроба дослідження мовного питання в Україні. 

 

Хронометраж стрічки – 65 хвилин. Фільм створено громадською організацією “Всесвітній день вишиванки”. Його знімали в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США та Великобританії.

 

Глядачі заледве вмістилися в залі Будинку кіно. Коли зала була заповненою вщерть, то черга все ще розтягувалася до сходового майданчика.

 

 

"Червона зала Будинку кіно має 670 місць. Усі місця були зайняті, усі! Місць не вистачило усім охочим. Люди стояли в проходах, щоб подивитись документальний фільм "Соловей співає". Бо мова на часі, бо мова – це не просто засіб комунікації. Мова – це серце нашої ідентичності", – прокоментувала глядачка Альона Ткач.

 

"Фільм емоційний, динамічний, із контраверсійними моментами, відповіді на які суспільство має знайти спільно", – ділиться українська музикантка, телеведуча Анжеліка Рудницька.

 

Автори ідеї говорять, що мета фільму – розказати про необхідність розвитку української мови, уникнувши політичного підтексту. І на прикладі інших країн. 

 

Одне із завдань команди, кажуть члени знімальної групи, – зруйнувати міф про те, що українською спілкуються лише в окремих містах Західної України, а також, що Київ – споконвіку російськомовне місто, переказує "5 канал".

 

 

"Треба, щоб цей фільм побачило якомога більше людей. Особливо тих, хто досі не усвідомив, що для України означає мова. "Какая разница", кажете? У великому залі Будинку кіно сьогодні було ніде не те що сісти, а навіть стати. А овації, які влаштував зал, свідчать самі за себе", – відгукнувся громадський діяч, один зі співавторів мовного закону Тарас Шамайда.

 

"Якщо ви вірите, що міста – російськомовні, російська – мова бізнесу, а українська – для села і «простаків», що розмовляти рідною мовою соромно і потрібно переходити на російську, щоб здаватись впливовішим, що «какая разніца, я рускоязичная дєвачка і мая сємья всєгда так разгаварівала», що російськомовне населення змушують розмовляти державною мовою, що з мовного питання розпочато війну на Донбасі, – вам треба побачити «Солов’я». Мрію, щоб цей фільм облетів усі райцентри і найвіддаленіші села, щоб його показували в ЗСУ, школах і освітніх хабах. Він – свідчення того, що в Україні ще є надія не стати Білоруссю-2", – прокоментувала Дарина Козоріз.

 

Невдовзі фільм повезуть у тур містами України. Графік показів складають.

 

06.11.2019