Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив про те, що в Москві вважають безглуздим переходити до розмови про конкретні терміни скликання саміту в "нормандському форматі". Речник Владіміра Путіна заявив, перешкодою для зустрічі є мінливість запитів української сторони.

 

Про це повідомляє аґенція "Інтерфакс".

 

 

"Зараз жодних конкретно визначених термінів немає і бути не може. Ви знаєте позицію Путіна: спочатку – підготовка, потім – саміт. Наразі підготовка вестися не може, тому що постійно змінюється позиція зі запитами однієї зі сторін", – сказав Пєсков.

 

Пєсков нагадав, що "нормандський формат" свого часу погодив певний комплекс домовленостей, але Україна допускає відходження від цього комплексу, ускладнюючи росіянам підготовку "до можливого і вкрай необхідного наступного саміту".

 

"Через те, що одна зі сторін заявляє про наявність якихось нових підходів, "нормандський формат" зазнає певних труднощів, щоб належним чином підготувати такий саміт. І це затягує настільки цінний час", — сказав представник Кремля.

 

Упродовж минулих двох днів президент РФ Владімір Путін мав телефонні розмови із канцлером Німеччини Анґелою Меркель і президентом Франції Емманюелем Макроном.

 

У розмові з Макроном Путін сказав, що згодиться на "нормандську" зустріч лише тоді, коли вона буде добре підготованою й передбачатиме конкретний результат. Якої конкретики прагне Путін? "Від Києва потрібна безумовна реалізація всіх домовленостей, досягнутих в "нормандському форматі" і в контактній групі. Перш за все, це стосується розведення сил і засобів на двох узгоджених ділянках лінії зіткнення у населених пунктів Золоте і Петрівське, а також імплементації в українське законодавство "формули Штайнмаєра", – йдеться у повідомленні Кремля.

 

22.10.2019