Під американські штрафні заходи потрапили два турецькі міністерства і три міністри.

 

                                       міністр фінансів США Стівен Мнучін

 

Міністерство оборони і Міністерство енергетики Туреччини увійшли до списку санкцій США, укладеного у зв'язку з військовою операцією, яку Анкара почала в Сирії. Про це йдеться в повідомленні міністерства фінансів США, опублікованому в ніч на вівторок, 15 жовтня. Санкції були запроваджені також проти трьох турецьких міністрів: оборони Хулусі Акара, енергетики Фатіха Донмеза та внутрішніх справ Сулеймана Сойлу. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

«Сполучені Штати покладають відповідальність на уряд Туреччини за ескалацію насильства з боку турецьких збройних сил, за те, що вони наражають на небезпеку ні в чому не винних цивільних осіб і дестабілізують ситуацію в реґіоні», – пояснив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

 

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що мета санкцій – змусити Туреччину негайно припинити наступ у Сирії і повернутися до діалогу зі США. В іншому випадку він пригрозив Анкарі новими санкціями.

 

Тим часом до Туреччини прибув віцепрезидент США Майк Пенс. Він заявив, що за дорученням президента Трампа спробує схилити Туреччину до припинення наступу.

 

Нагадаємо, що дев’ятого жовтня Туреччина розпочала військову операцію на півночі Сирії під назвою «Джерело миру». Мета операції – витіснення загонів курдських ополченців з північних районів Сирії і створення «зони безпеки», в якій Туреччина планує розмістити два мільйони сирійських біженців. США і Європейська Унія засудили воєнну операцію турків.

15.10.2019