Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка підписав наказ про призначення заступником Генерального прокурора Віктора Трепака. Пан Трепак – колишній заступник голови Служби безпеки України, ініціатор розслідування про "комірну книгу" Партії реґіонів, у котрій, зокрема, згадувався колишній керівник виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт.

 

Про призначення Трепака повідомляє прес-служба ГПУ.

 

 

Вікторові Трепаку – 44 роки. Народився у місті Сколе. Освіту здобував у Львівському університеті ім. Франка, Львівському інституті внутрішніх справ.

 

Із 2000 року Трепак працював у Службі безпеки України. Згідно з інформацією аґенції "Інтерфакс-Україна", він брав участь у затриманні "судді-колядника" Ігоря Зварича, а також у спецоперації з виловлення ексначальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

 

У 2015-2016 роках займав посаду першого заступника голови СБУ – начальника Головного управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. У травні 2016 року передав до Національного антикорупційного бюро України документи щодо так званої чорної бухгалтерії Партії регіонів.

 

З липня 2016 року по 31 серпня 2018 року – професор кафедри Національної академії Служби безпеки України, а з 1 вересня 2018 року по жовтень 2019 року – доцент кафедри кримінального права і кримінології Львівського університету ім. Франка.

 

Призначення Трепака, очевидно, спричинить неоднозначну реакцію в Сполучених Штатах Америки, котрі пильно стежать за діяльністю Генпрокурора Руслана Рябошапки, згадуваного під час розмови президентів України та США (Володимир Зеленський відгукувався про нього як про "стовідсотково свою людину"). Дональд Трамп вважає звинувачення проти Пола Манафорта, котрий фіґурує у "комірній книзі" ПР, сфабрикованими і притримується думки про "українське втручання в американські вибори".

 

Віктор Трепак, хоча сам і стояв біля витоків скандалу, висловлювався проти використання цієї кримінальної справи в зовнішній політиці, зокрема, критикував директора НАБУ Артема Ситника за спробу політизувати тему.

 

"Це рішення може бути використаним у міжнародно-політичних цілях – як сигнал адміністрації президента США про те, що політичне керівництво України як може виправляє ту ситуацію, яка була спричинена під час президентської кампанії у США появою інформації про присутність прізвища Пола Манафорта в матеріалах "чорної бухгалтерії" ПР", – казав Трепак у gordonua.com.

08.10.2019