Рухи "Д/ЛНР" не повертатимуть кордон, а бойовиків назвуть "міліцією".

 

Ватажки рухів "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилін та Леонід Пасічник заявили про те, що не визнають вимог про передачі Україні контролю над кордоном та роззброєння своїх загонів, і вважають, що узгодження "формули Штайнмаєра" передбачає, що "народ Донбасу буде сам визначати свою долю".

 

Про це йдеться у їхній спільній заяві, що її цитує "Громадське".

 

 

Пасічник та Пушилін заявили, що продовжуватимуть переговори у Мінську, "щоб врешті прийти до повного самоврядування і самовизначення", і закликали Президента України Володимира Зеленського "не диктували Донбасу свої умови".

 

"Коли він говорить, що вибори на Донбасі пройдуть тільки після того, як Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас пройдуть вибори, а нам. Ніякого контролю над кордоном київська влада не отримає", – заявили ватажки рухів "ДНР" і "ЛНР".

 

На їхню думку, "народ Донбасу" самотужки вирішуватиме, якою мовою говорити, якою буде економіка регіону та яким чином формуватиметься судова система.

 

"Ми самі будемо вирішувати, як буде захищати наших громадян наша народна міліція і як ми будемо інтегруватися з Росією. Це наша справа, наша мета", – додали сепаратисти.

 

Крім того, Пушилін і Пасічник закликали Зеленського вести з ними прямий діалог, якщо він "хоче добитися мирного співіснування з ДНР і ЛНР".

 

02.10.2019