Амбасада Сполучених Штатів відмовила їм у наданні в’їзних віз.   

 

 

Посольство США в Росії відмовило в наданні візи десяти членам російської делегації, які мали намір взяти участь в роботі Генеральної Асамблеї ООН. Про це повідомив російський інформаційний портал lenta.ru. Серед тих, хто не отримав візи, – член Ради Федерації Костянтин Косачов і голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Леонід Слуцький. Делегація мала супроводжувати міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

 

«Це обурлива акція, яка не має пояснень і виправдань. Порушуючи свої зобов'язання перед міжнародною спільнотою, американська сторона не оформила вчасно віз для низки членів офіційної делегації, включно зі мною», – заявив російський сенатор Косачов у вівторок, 24 вересня. Утім, варто нагадати, що з квітня 2018 року Косачов перебуває під санкціями США .

 

Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що американська сторона «нібито посилається на технічний характер проблеми», а саме на терміни подачі документів. «Документи подавали в ті терміни, які були вказані самими американськими дипломатами. Документи, які здавали для оформлення раніше, за кілька місяців до вильоту, були повернуті з формулюванням "зарано здали"», – стверджує Захарова.

 

Віце-спікер російської Держдуми Петро Толстой запропонував вигнати з Росії тих працівників американської амбасади, котрі не видали віз членам російської делегації. «Російські дії у відповідь повинні бути максимально жорсткими, треба нагадати нашим американським партнерам, що мова йде не про візит до США, а про поїздку на сесію Генеральної Асамблеї. Якщо вони в цьому не розібралися, то мені здається, потрібно змінити частину співробітників посольства США в Росії на тих, хто в цих тонкощах розбирається».

24.09.2019