Проте нідерландські слідчі встигли допитати підозрюваного.

 

 

Нідерланди висловлюють жаль з приводу видачі Росії фігуранта справи про збиття малайзійського авіалайнера Boeing 777 над Донбасом Володимира Цемаха, котрий раніше перебував під вартою в Києві. Про це заявив нідерландський міністр закордонних справ Стеф Блок (Stef Blok), повідомило видання Volkskrant у суботу, сьомого вересня.

 

Як зазначив глава зовнішньополітичного відомства Нідерландів, Гаага раніше «на дуже високому рівні» кілька разів просила Київ не допустити видачі Цемаха в рамках обміну полоненими. За його словами, нідерландська прокуратура наполягала на тому, щоби підозрюваний залишався доступним для розслідування у справі збиття рейсу MH17

 

«Саме через ці перемовини щодо Цемаха Україна спершу відклала обмін», – повідомив Блок. Водночас, за словами міністра, нідерландські слідчі змогли допитати Цемаха, перш ніж його передали Москві. «Однак уряд глибоко шкодує про його передачу Росії», – зазначив він.

 

Блок також наголосив, що його уряд критикує тиск з боку Росії, яка наполягала, щоби Цемах був частиною обміну. Блок ще раз нагадав, що Москва обіцяла співпрацювати в розслідуванні справи MH17.

 

Колишній командир роти протиповітряної оборони «ДНР» в місті Сніжному (саме там був збитий малазійський авіалайнер) Володимир Цемах є важливим свідком у справі про катастрофу MH17, яка сталася 17 липня 2014 року. Нагадаємо, що внаслідок збиття літака Boeing 777, який летів із Амстердама до Куала-Лумпур, загинуло 298 людей, більшість із них були громадянами Нідерландів.

07.09.2019