Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон, котрий у вівторок прибув до України, підтвердив, що він намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями. Водночас, він відмовився коментувати питання, пов’язані із "Мотор-Січчю".

 

Про це Болтон заявив у коментарі "Європейській правді".

 

Джон Болтон і Вільям Тейлор біля стіни пам'яті в Києві

 

Болтон не підтвердив, але і не спростував повідомлення ЗМІ про те, що США намагатимуться заблокувати продаж заводу "Мотор-Січ" та передачу технологій цієї компанії китайським інвесторам. "Ми плануємо говорити про низку транзакцій (України з Китаєм, – Z), я не хочу концентруватися на одній", – зазначив він.

 

Радник з питань нацбезпеки чекає, що українська влада зважить на можливі наслідки китайських інвестицій у чутливих секторах.

 

"Україна буде ухвалювати своє рішення, але, можливо, Україна знайде кращий вибір, який матиме кращі економічні наслідки для її громадян", – пояснив він.

 

Джон Болтон нагадав, що США, як і Україна, мають систему схвалення контрактів, пов’язаних із військовими технологіями, і виходять із принципу, за яким контракти, що загрожують нацбезпеці, блокуються.

 

"Військові та чутливі технології не мають потрапити до противників або потенційних противників", – зауважив він.

 

"Ми вважаємо, що Китай намагається інтегруватися в економіку країн по всьому світу, в тому числі через проєкт "шовкового шляху", і через привабливі інвестиції… Ми повідомляємо друзів та партнерів про небезпеки, які дають китайські інвестиції", – наголосив радник з нацбезпеки.

 

Болтон, водночас, відмовився коментувати питання про те, які наслідки можуть бути у разі, якщо Україна не дослухається до порад партнерів, підкресливши, що йдеться не про покарання, а про те, що такі контракти можуть зашкодити самій Україні.

 

Він також окремо наголосив на імовірній корупційній складовій питання: "Китайці не бояться використовувати корупцію, або скажу прямо – хабарі, щоби отримати рішення, якого вони прагнуть".

 

Згідно з інформацією The Wall Street Journal, Болтон під час візиту до Києва планував переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії "Мотор-Січ" китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation. 

 

Видання зазначило: угода про "Мотор-Січ" широко сприймається американськими чиновниками як черговий крок Китаю до розширення своєї військової спроможності.

 

27.08.2019