Таким чином президент Євроради відреагував на пропозицію Дональда Трампа запросити Путіна.

 

 

Президент Європейської ради Дональд Туск розкритикував пропозицію Дональда Трампа щодо запрошення Росії до складу «Великої сімки» – неофіційного клубу президентів найбільших західних економік. На думку Туска, перебування Росії в клубі неможливе з цілої низки причин. Про це повідомив телеканал новин TVN24.

 

«Рік тому, на саміті G7 в Канаді, президент Трамп запропонував відновити Росію в G7, відкрито заявивши про те, що анексія Криму Росією була частково виправдана. І що ми повинні прийняти це як факт. Ми не можемо погодитися з такою логікою за жодних обставин», – заявив Туск під час прес-конференції в рамках саміту «Великої сімки» у французькому місті Біарріці.

 

Туск заявив, що причини, за якими Москву вигнали з групи, нікуди не поділися. Щобільше, виникли нові обставини, які не дозволяють Росії увійти до складу G7. «Йдеться, зокрема, про російську провокацію в Азовському морі», – додав Туск.

 

Президент Ради ЄУ нагадав, що коли 1997 року Росію вперше запросили до G7, передбачалося, що Москва рухатиметься шляхом до ліберальної демократії, верховенства закону і захисту прав людини. «Чи є серед нас хоч хтось, хто може сказати з повною упевненістю, не керуючись питаннями ведення бізнесу, що Росія стоїть на цьому шляху?» – поставив Дональд Туск риторичне запитання журналістам. Він пообіцяв, що під час саміту спробує переконати лідерів G7 в тому, що краще запросити на наступну зустріч президента України, а не намагатися повернути Росію до складу клубу.

25.08.2019