Французький президент вказав на недоречність порівняння протестів у Москві з акціями «жовтих камізельок».

 

 

Президент Франції Емманюель Макрон на зустрічі зі своїм російським колегою Володимиром Путіним у Форті Бреґансон на півдні Франції в понеділок, 19 серпня, привітав повернення російської делегації до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Водночас, у зв'язку з жорсткими діями російської поліції і масовими затриманнями учасників протестів в Москві, він закликав владу РФ дотримуватися фундаментальних демократичних принципів. Макрон нагадав, що як Франція, так і Росія підписали низку міжнародних документів, що зобов'язують всіх членів РЄ дотримуватися свободи слова, думки, мирного протесту, гарантувати громадянам можливість брати участь у виборах.

 

Володимир Путін, своєю чергою, заявив, що не хоче в Росії подій, схожих на демонстрації «жовтих камізельок» у Парижі. Вперше висловлюючись публічно про протестні акції в Москві, він зазначив, що «якісь групи громадян не мають права порушувати чинний закон і доводити ситуацію до сутичок з владою». «Це порушення закону, і всі, хто винен в цих порушеннях, повинні бути притягнуті до відповідальності відповідно до російського закону», – заявив він.

 

Макрон підкреслив, що вважає некоректними прямі паралелі між акціями «жовтих камізельок» у Франції і протестними акціями в Москві в зв'язку з недопуском опозиційних кандидатів на вибори. «Є низка людей, котрі не були допущені до виборів у Мосміськдуму, саме тому Франція висловлювала заклопотаність у зв'язку з протестними акціями в Москві. Ті, хто виходили на акції протесту у Франції, вільно брали участь у виборах. Ті, кого називають "жовтими камізельками", вільно брали участь у виборах до Європарламенту, і вони будуть брати участь в муніципальних виборах. І я хотів би, щоб вони вільно висловлювалися на виборах, тому що це знижує напруженість. Ми в країні, де люди можуть вільно висловлюватися, виходити на демонстрації. Єдине, чого ми не можемо допустити, – погромів і порушень громадського порядку», – процитувало Емманюеля Макрона французьке радіо RFI.

 

На зустрічі порушували й тему України. За п'ять днів до початку саміту «Великої сімки»  Емманюель Макрон заявив, що приєднання до неї Росії залежить від врегулювання кризи в Україні.  Він закликав свого візаві до якнайшвидшого виконання своєї частини Мінських угод. Володимир Путін, своєю чергою, заявив, що є підстави для оптимізму після обрання президентом України Володимира Зеленського і що альтернативи «нормандському формату» немає.

20.08.2019