Facebook визнав, що прослуховував аудіочати користувачів.

Для розшифровки голосових повідомлень компанія наймала контракторів.

 

 

Концерн Facebook користувався послугами сторонніх компаній для розшифровки аудіоповідомлень своїх користувачів. Цей факт представники найбільшої у світі соцмережі визнали в заяві, витяги з якої оприлюднила інформаційна аґенція Bloomberg пізно ввечері у вівторок, 13 серпня.

 

У Facebook підтвердили, що компанія займалася розшифровкою аудіофайлів, записаних і надісланих користувачами в месенджері. Водночас представники концерну запевнили, що вже відмовилися від такої практики. За їхніми словами, прослуховування і запис розмов користувачів проводили тільки за згодою останніх. «Як і компанії Google і Apple, ми припинили аналізувати аудіозаписи розмов користувачів понад тиждень тому», – йдеться в офіційній заяві компанії. 

 

Згідно зі заявою, за допомогою розшифровки анонімних аудіоповідомлень з чату служби Messenger компанія перевіряла ефективність роботи своєї програми-робота. Метою збору інформації при цьому було підвищення відповідності рекламних оголошень та інформаційних пропозицій потребам користувачів.

 

Bloomberg, своєю чергою, уточнює з покликом на представників компанії, що внаслідок цієї діяльності в розпорядженні контракторів опинилися дані користувачів, котрі при установці месенджера дали згоду на використання своїх голосових даних. Контрактори перевіряли, наскільки правильно штучний інтелект Facebook розпізнавав зміст розмов користувачів.

 

Варто нагадати, що ще у квітні 2018 року голова Facebook Марк Цукерберґ назвав звинувачення в тому, що компанія прослуховує розмови користувачів, «теорією змови». «Ми цим не займаємося», – запевнив він.

14.08.2019