Прихильник Brexit у Палаті громад втратили ще  один мандат.

 

 

Більшість, яка є до диспозиції кабінету Бориса Джонсона в британській Палаті громад, скоротилося на один голос. Це сталося після того, як кандидат від правлячої Консервативної партії в четвер, першого серпня, програв дострокові вибори в одному з округів Вельсу. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

Депутаткою було обрано кандидатку від опозиційних ліберальних демократів Джейн Доддс (Jane Dodds). Ліберальні демократи виступають проти виходу Великої Британії з Європейської Унії, а особливо протестують проти так званого «жорсткого» Brexit, тобто виходу з ЄУ без жодної угоди. Сам Джонсон не відкидає такої опції.

 

Спостерігачі відзначають, що поразка консерваторів, нехай навіть на одному окрузі, може бути інтерпретована як незгода виборців з виходом із Євроунії без угоди, оскільки це може обернутися економічною катастрофою для країни.

 

Варто зазначити, що Консервативна партія сама по собі не володіє більшістю в Палаті громад. Однак вона має підтримку північноірландських юніоністів, що дозволяє прем'єру уникати вотуму недовіри.

 

Водночас серед самих торі існує глибокий розкол з питання Brexit. Більшість депутатів партії підтримує Джонсона і не відкидає варіанту «жорсткого» Brexit, якщо з Євроунією не вдасться домовитися. Проте доволі багато депутатів-консерваторів вважають такий варіант неприйнятним.

02.08.2019