Керівник Управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк заявив, що докази до проєктів підозр керівництву і двом суддям Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) є і слідчі готові їх надати прокурорам. 

 

 

“У тексті підозри викладається суть обвинувачення, ніякі докази не викладаються. Коли прокурор, який розглядає ці проєкти підозр, хоче вивчити матеріали провадження, він збирає нараду чи витребовує кримінальне провадження, вивчає і дивиться, чи підтверджуються факти доказами. Ніхто супровідним листом не направляє докази разом з проєктом підозри – лише текст. Відповідно, слідчі готові прийти і розповісти. Вони чекають вказівки від керівництва”, – роз'яснив виданню Укрінформ Сергій Горбатюк. Так він відповів на ранішню заяву прес-секретарки Генпрокурора Лариси Сарган, яку вона оприлюднила на своїй сторінці у fb.

 

"До тексту підозри, що надійшла сьогодні о 10:55 до заступника генпрокурора, немає жодного доказу, жодного файлу. Тобто текст не підкріплений фактажем. Наголошу також, що брифінг С.Горбатюка не є юридичним доказом у кримінальному провадженні. У четвер генпрокурор Юрій Луценко заслухає справу і прийме рішення", – написала прес-секретарка у соцмережі.

 

Нагадаємо, що детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у приміщеннях Окружного адмінсуду Києва ще 26 липня. А під час скликаної опісля прес-конференції оприлюднили записи прослуховування, які підкріплюють підозри проти голови ОАСК Павла Вовка та ще чотирьох судей щодо втручання у діяльність судів та органів влади.

 

Матеріали прослуховування телефонних розмов керівництва ОАСК. Клацніть для збільшення

 

“Окружний адмінсуд приймає велику кількість рішень, пов'язаних із вищими органами держвлади, посадовими особами і багатьма сферами державного чи суспільного значення. Наразі встановлено, що фактично відбувається системне втручання в розгляд справ судами зі сторони, в першу чергу, керівництва цього суду, але не тільки в розгляд справ, а й у діяльність інших органів державної влади. У тому числі Конституційного Суду, міністерств, судів, що, за нашою оцінкою, фактично становить загрозу нацбезпеці”, – перелічив Горбатюк.

 

Прикметно, що з момету вибуху цього скандалу минуло вже чотири (!) дні, а жодної реакції Президента Зеленського чи бодай когось із його команди так і немає.

 

"Суддівський скандал – шпагат для команди Зеленського... З одного боку – неформальні вірчі грамоти корупційним суддям і прокурорам вже видані, і треба дотримуватись домовленостей. З іншого – дотримання цих домовленостей буде плювком в обличчя суспільства. Саме ця розтяжка є головною причиною того, що знайти будь-які коментарі від команди Зеленського щодо суддівського скандалу є вкрай складно", – припускає у себе на fb керівник медіа-проекту "Наші гроші" Олексій Шалайський.

 

"Чи часом не задумала нова влада зробити вигляд, що цих записів не існує?.. Чи не задумали в Офісі Президента "спустити все на гальмах", залишити підозри не підписаними, а зручний суд переорієнтувати під себе і використовувати для своїх цілей в подальшому?" – запитує у своєму блозі голова правління фундації DEJURE Михайло Жернаков.

 

А тим часом з вимогою до Володимира Зеленського відреагувати на ситуацію в Окружному адміністративному суді Києва звернулася лише одна політична сила – партія "Голос". "Щоб довести задекларований перед виборами намір оновити судову систему, закликаємо Президента Володимира Зеленського публічно викласти свою позицію, сприяти притягненню фігурантів справи до відповідальності, гарантувати незалежне розслідування кримінальних проваджень щодо фактів саботажу судової реформи та пов'язаних корупційних схем", – йдеться в заяві.

 

29.07.2019