Угорщині загрожують серйозні фінансові санкції.

 

 

Європейська комісія подала до Європейського суду позов проти уряду Угорщини. Підставою стало ухвалення в угорському парламенті ініційованого кабінетом міністрів пакету законів під загальною назвою Stop Soros. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutche Welle. Ці закони, зокрема, передбачають кримінальну відповідальність за допомогу нелеґальним міґрантам в подачі заяв на здобуття притулку і отриманні статусу для перебування в країні, заявили в Брюсселі в четвер, 25 липня.

 

На думку Єврокомісії, Угорщина порушує норми надання притулку та умови прийняття біженців, наприклад, вводячи правила, згідно з якими притулок не може бути надано людині, якщо вона в'їхала до Угорщини з країни, де не зазнавала переслідуванням. І це навіть в тому випадку, якщо ця держава не відповідає критеріям безпечної третьої країни.

 

Окрім того, Брюссель надіслав Будапешту письмове застереження через те, що прохачі притулку, котрі перебувають в угорських транзитних зонах, не отримують продуктів харчування. Таке застереження є першим кроком до процедури перевірки порушення умов європейського договору.

 

Нагадаємо, що в червні 2018 року угорський парламент ухвалив антиміґраційний пакет законів під загальною назвою Stop Soros. Вони є частиною кампанії проти неурядових організацій, підтримуваних американським філантропом Джорджем Соросом. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинувачує фінансиста в бажанні «затопити Європу біженцями» і тим самим позбавити її «християнської і національної ідентичності».

 

Єврокомісія двічі, в липні 2018 і січні 2019 року, зверталася до Будапешта через Stop Soros. Позов проти Угорщини до Європейського суду є наступним кроком в процедурі перевірки порушення умов європейського договору.

25.07.2019