У понеділок уранці помер видатний український конституціоналіст, один із творців Основного закону України Віктор Мусіяка.

 

Про це йдеться у повідомленні на сторінці пана Віктора у Facebook.

 

 

"Сьогодні о 7-й ранку від нас пішов Віктор Лаврентійович Мусіяка", – написали близькі пана Віктора.

 

Згідно з даними LB.ua, причиною смерті став інфаркт.

 

Віктор Мусіяка народився 28 червня 1946 року на Миколаївщині – недавно обходив 73-ті народини. Професор Києво-Могилянської академії, у минулому – народний депутат України.

 

Три тижні тому, під час інтерв'ю з оказії Дня Конституції на "Українському радіо" Віктор Мусіяка жалкував, що всі Президенти, прийшовши до влади, намагаються підпорядкувати Конституцію та закон собі. "Кожна нова влада ігнорує Конституцію та підлаштовує її під себе, щоби показуватися світові цивілізованою", – сказав пан Мусіяка.

 

 

Віктор Мусіяка, зокрема, критикував авантюру Володимира Зеленського з достроковоими виборами: "Президент видав указ про дострокове припинення повноважень парламенту, який я вважаю неконституційним. Проте також вважаю, що коаліції не було. В чому нібито суперечність? В указі треба було чітко вказати, чим Президент керується: які мотиви, які підстави. А посилатися на волю народу – це означає, що ми десь провели референдум і перевірили це? Це дуже по-вуличному: десь там зробили опитування якісь організації. Ми розуміємо, для чого це все: президент обраний на хвилі, і вони використали цей момент, щоб на цій же хвилі взяти парламент більшістю. Не в жовтні, бо пройде 3-4 місяці. Тому питання: чи тут відстоюють інтереси держави, чи окремої групи політикуму?" – апелював пан Мусіяка.

 

22.07.2019