Прицільний постріл у власну ногу

Окремі громадяни України та її мешканці можуть давати майстер-класи на тему «ретельно підготовані дурощі». Огляд подій тижня в Україні

 

Телевізор тижня

 

 

Виявилося, що найбезпечнішою зброєю на наших теренах є гранатомет. Смертоносна залізяка, метою якої є відправляти до броньованої валгалли танки і БТРи, іноді просто драпає фасади житлових і офісних приміщень. Кілька разів з гранатомета пальнули по хаті львівського мера Андрія Садового, чим перелякали місцеву фауну; з таким самим успіхом РПГ використовували в Луцьку, де страшили сторожів польського консульства. Тепер черга випала телеканалу 112, у стінку якого вліпили гранату з нульовим коефіцієнтом корисної дії.

 

112-й так само, як NewsOne і ZIK, входить до медіакогорти, підконтрольної Віктору Медведчуку, тішиться відсутністю свободи слова, про що регулярно нагадує споживачам свого продукту. Напередодні інциденту зі 112-м NewsOne сильно прагнув провести телеміст із російськими братами по розуму, що зворохобило тих, кого пропагандисти називають «хунтою», — але обстріляли саме медіа з цифрами в назві.

 

Ще більшої пікантності історії додав народний депутат Володимир Ар’єв. У соціальній мережі він закрутив інтригу так: «Все стає цікавіше і цікавіше. Сьогоднішній "герой" дня, гранатомет РПГ22, індивідуальних номерів не має, але має номер партії виробництва. Такий самий номер партії — РПГ-22 254-15-85 — мали два гранатомети, вилучені у 2015 році зі сховку "ДНР", який знайшли наші військові біля цвинтаря при виїзді з Артемівська у напрямку траси Слов’янськ-Дебальцево. Ті гранатомети були знищені. Їхній "брат" з тої самої партії виробництва обстріляв сьогодні 112 канал. Просто факт, який про мотиви обстрілу говорить значно більше, ніж все інше».

 

Родзинкою дійства може слугувати інформація про те, що Медведчук прикупив і «Інтер». Цей ресурс свого часу трошки підпалювали. За логікою недолугих сценаріїв, і в нього полетить миролюбна граната.

 

Емоції тижня

 

 

"Ви вважаєте, що я ідіот? Ви нас усіх вважаєте ідіотами? Я хочу, щоб ви особисто написали заяву на ваше звільнення. Не пішли у відпустку, а реально це зробили. Скажіть, будь ласка, мені дату, щоб я знав це не з Facebook, а з реальних документів", — сказав Володимир Зеленський в.о. голови Державної фіскальної служби Олександру Власову. Достеменно невідомо про те, який психічний діагноз поставив Президентові фіскал, але заяву на звільнення написав.

 

Без медичних термінів Володимир Олександрович обійшовся під час спілкування з секретарем Бориспільської міськради Ярославом Годунком. Цього чиновника гарант Конституції просто назвав «чортом», і Годунок покинув приміщення. Перед рештою присутніх Зеленський пояснив свій спалах красномовства фразою «не люблю бандитів просто».

 

Таким чином Президент продемонстрував знання медичної термінології й асоціального сленгу, де «чорт» означає «нице створіння, не гідне поваги». Залишилося вивчити слова «імбецил» і «чмо» — й можна їхати на засідання міських рад Кобеляків чи Пологів. У Копичинці й Бережани їхати не варто — там є в’язниці, тож арго дуже розповсюджений. Село Заклад на Львівщині взагалі табу для емоційних людей — там є і психіатрична клініка, і виправна колонія.

 

Ініціативи тижня

 

 

Крім вправ у філології, Президент України поговорив з лідером країни-агресора за допомогою телефона і заявив, що його команда працює над законопроектом, який дозволить розширити дію закону про люстрацію на Президента, членів уряду та керівників інших відомств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року. Зрештою, і в цьому випадку Зеленський про красномовство не забув. «Я щодня ламаю голову: що з ними робити. Може, обміняти їх усіх на наших полонених? Чи, може, одягнути у браковані бронежилети, які вони закупили, і відправити на передову? Думаю, найменше, що можна зробити зараз — позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою», — повідомив Президент.

 

Ідея про скасування військового параду в Києві на День незалежності перегукується з «бракованими бронежилетами». Нема чого ходити по столиці воякам, які невідомо чим захищаються. І про люстрацію тих самих, які невідомо чим захищаються, також можна подумати.

 

Кодекс тижня

 

 

Своєю «лебединою піснею» мав би назвати спікер парламенту Андрій Парубій прийняття Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки. Документ мордували довго і нудно, вносилися правки, які потрібні були хіба що гравцю в регбі з Нової Зеландії, тобто не потрібні взагалі. Нарешті все це щастя прийняли, й один з ініціаторів законопроекту Олександр Черненко проголосив — головна поправка у тому, що закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року. За той час Верховну Раду може розпустити Зеленський, можуть розстріляти з мінометів (не тих, з яких розстрілювали 112-й, Садового і поляків) Савченко і Рубан, на парламент можуть впасти астероїди і зелені чоловічки, які вже і так впали. Прогнозувати, що станеться і звідки вилізе новий кодекс, марна справа. Шинкар Палівець, якого описав Гашек, казав з того приводу виразніше. За те і сидів у тюрмі.

 

15.07.2019