Російській телеканал "Россія 24", котрий перебуває в Україні під забороною через загрозу державній безпеці, записав у Києві інтерв'ю з архієреєм Православної Церкви України Філаретом, самопроголошеним керівником невизнаного об'єднання "Українська православна Церква – Київський патріархат".

 

 

Телесюжет із прямою мовою Філарета вийшов в ефірі російського телеканалу з заголовком "Нічого святого". Журналістка Анна Афанасьєва хизується тим, що її проєкт – перший проєкт із Росії, з котрим погодився зустрітися владика. Вона називає в сюжеті Філарета "розкольником".

 

У своєму інтерв'ю Філарет висловив незгоду зі змістом Томосу, наданого Україні. Старий владика також назвав неприйнятною думку відсторонитися від керівництва Церквою. "Я б на такі умови не пішов", – затявся Філарет.

 

Архієрей ПЦУ повторив тезу, що "і Президент [Порошенко] обдурив, і митрополит Епіфаній".

 

Відповідаючи ж на уточнювальне питання про діалог із Порошенком, він додав: "Це для мене не має вже ніякого значення... Переді мною тепер завдання – знову зробити Київський патріархат найбільшою церквою України".

 

 

Керівник Чернігівської єпархії ПЦУ Євстратій Зоря, коментуючи інтерв'ю Філарета, заявив, що жалкує за змінами у святогляді владики, котрі пов'язує з хворобою.

 

"Тоді разом з усіма НАШ патріарх Філарет дякував Вселенському патріарху і Президенту Порошенку за велику працю. І його самого шанували за жертовність та мужність, щиро раділи заслуженій нагороді – званню Герой України. Бо НАШ Патріарх справді був героєм. Який був натхненним і сам надихав... Хвороба змінила його невпізнанно. Ззовні нібито все залишилося звичним. Але я не можу собі навіть уявити, щоби НАШ Патріарх давав інтерв'ю кремлівським пропагандистам, знаючи, для чого воно їм потрібне – щоби далі руйнувати Україну", – зазначив Зоря.

 

Очільник Чернігівської єпархії певен, що, "користуючись хворобою патріарха, Москва принижує і нищить його, а він цього вже не здатен зрозуміти". "Спецслужби Кремля мстяться за те, що він колись порвав з ними. Зараз, через багато років, з'явилася нагода відплатити, зробивши так, що їхній ворог сам себе нищить і принижує", – вважає колишній речник УПЦ КП.

 

08.07.2019