Судді погодилися, що NTV Mir Lithuania поширював дезінформацію і пропагував міжнаціональну ворожнечу.

 

 

На думку Суду Європейської Унії, який розташований у Люксембурзі, країни — члени ЄУ мають право обмежувати мовлення телеканалів, на яких присутня пропаганда ненависті. На цьому наголошено в заяві, з якою судді виступили у четвер, четвертого липня.

 

У документі зазначено: «Держава — член ЄУ має право накладати тимчасові зобов'язання на телевізійний канал, який розпалює ненависть, або ж допускати його трансляцію тільки в платних пакетах».

 

Тим самим суд підтвердив рішення Литовської комісії з радіо і телебачення, яка в травні 2016 року зобов'язала ретрансляторів на один рік перевести російськомовний телеканал NTV Mir Lithuania в пакет програм, доступних тільки після внесення додаткової плати. На думку литовської сторони, телеканал поширював дезінформацію, пропагував міжнаціональну ворожнечу і ненависть в своєму етері.

 

Голдинґ Baltic Media Alliance, який забезпечує мовлення телеканалу, звернувся в адміністративний суд Вільнюса з вимогою анулювати рішення комісії. На думку позивача, воно порушувало директиву Євроунії про аудіовізуальні медіапослуги. Своєю чергою, суд у Вільнюсі попросив Суд Європейської Унії в Люксембурзі розтлумачити, чи підпадає позиція литовської комісії під директиву.

 

Суд ЄУ визнав, що рішення комісії спрямоване на підтримання громадського порядку в країні. При цьому трансляція передачі телеканалу, яка викликала претензії Вільнюса, не буде припинена або заборонена — вона буде доступна лише тим користувачам, котрі оплатили відповідний пакет послуг.

 

04.07.2019