Через неповні дані в документах та порушення правил внесення застави ЦВК відмовила у реєстрації кандидатами в народні депутати 12 представникам Львівщини. Про це повідомляє львівський осередок громадянської мережі «Опора».

 

Володимирові Парасюку, який є чинним нардепом від 122 округу, ЦВК відмовила через те, що заставу замість нього вніс його помічник Андрій Фединяк. Як стверджує нардеп, у ЦВК йому сказали, що з документами для реєстрації все добре.

 

«Я їх подав і поїхав додому спілкуватися з виборцями. Випадково дізнався, що засідання відбулося, по мені прийняли таке рішення. Мене ніхто не повідомляв про засідання, мені ніхто не говорив про якусь помилку з квитанціями і так далі. Просто мій один документ не врахували. В мене з помічником є договір про те, що він може мене представляти в банках, в будь-яких установах», – прокоментував він «Опорі».

 

Володимир Парасюк подав до суду, але там йому відмовили. Та він подав апеляцію, яку завтра, 29 червня, має розглянути апеляційний суд.

 

Кандидатом на 126-му окрузі ЦВК не зареєструвала Олега Турка, відомого як співак Лесик, який раніше виступав із гуртом «Дзідзьо». Відмова мотивована тим, що Олег Турко не вказав у автобіографії відомостей про громадянство та час проживання в Україні, а також інші необхідні дані.

 

Львівський радіоведучий та активіст Назарій Брезіцький хотів кандидувати як самовисуванець у 117-му окрузі, але йому відмовили через відсутність усіх необхідних даних в автобіографії.

 

Заступникові начальника відділу е-урядування та документообігу ЛОР Миколі Лупію, який хотів кандидувати у 116-му окрузі, відмовили через те, що він провів за кордоном 132 дні поспіль замість дозволених 90.

 

Також ЦВК не зареєструвала депутатку ЛМР від «Народного контролю» Анну Мармуляк, яка також не сама вносила заставу та забула вказати всю інформацію в автобіографії.

 

Ще кандидатами не стали «двійник» нардепа Андрія Лопушанського (125-й округ), Алла Хохла (116-й округ), Назарій Островський (119-й округ), Андрій Гречанов (116-й округ), Ігор Магійович (125-й округ), Євгеній Гірник (126-й округ), Юрій Брель (124-й округ).

 

В Опорі кажуть, що постанову ЦВК про відмову у реєстрації кандидатом можна оскаржити в Шостому апеляційному адміністративному суді з подальшим правом на апеляційне оскарження до Верховного суду. Але це важко зробити тим кандидатам, які подавали документи в останні дні прийому. Розгляд таких справ може тривати протягом семи днів, але вже 26 червня ЦВК затвердила форму і текст бюлетенів для голосування.

28.06.2019