Православна Церква України заборонила служіння двом священнослужителям за "дії, спрямовані на розділення Церкви".

 

Про це повідомляє пресовий департамент ПЦУ на своїй сторінці у Facebook.

 

Андрій Маруцак

 

"Архімандрит Андрій (Маруцак) з 22 червня, а ієромонах Ілля (Зеленський) з 21 червня 2019 року заборонені у священнослужінні за дії, спрямовані на розділення Церкви", – поінформували у ПЦУ.

 

В указі за підписом митрополита Київського Епіфанія йдеться про те, що насельника Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря архімандрита Андрія (Маруцака) заборонено у священнослужінні строком на 3 місяці, починаючи з 22 червня.

 

Таке рішення ухвалено, "враховуючи прийняття у безпосереднє підпорядкування митрополита Київського і всієї України Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря міста Києва (указ №303 від 20 червня 2019 р.) з усіма насельниками та кліром, за безпосередню активну участь у заходах, спрямованих на розділення Церкви, спробу захопити керівництво монастирем".

 

Натомість ієромонаха Іллю (Ігоря Зеленського) указом єпископа Харківського і Богодухівського звільнено з посади настоятеля парафії Святого Архістратига Михаїла в м. Барвінкове Харківської області та заборонено в священнослужінні строком на півроку "за участь у діях, спрямованих на розділення ПЦУ, порушення статуту Церкви".

 

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня керівник Київської єпархії ПЦУ Філарет постановив звільнити настоятеля Свято-Феодосіївського монастиря у Києві архімандрита Макарія (Папіша) через те, що той відмовився взяти участь у так званому "соборі УПЦ КП", і призначив натомість архімандрита Андрія (Маруцака). Отець Андрій спільно з прибічниками приїжджав у монастир для того, щоб узяти в руки настоятельство.

 

Перед тим ПЦУ закликала свій клір не брати участі в ініціативах Філарета, спрямованих на розділення Церкви, й пригрозила вжиттям санкцій.

 

24.06.2019