Екс-заступник голови Адміністрації Президента Віктора Януковича Андрій Портнов заявив про повернення в Україну. 

 

Про це Портнов повідомив у своєму Тelegram-каналі 19 травня. 

 

 

 

"Друзі, понад 5 років я не був у своїй країні. І сьогодні хочу дати впевнений сигнал тисячам людей, які залишили Україну, – час повертатися, будувати і відновлювати. Привіт, моя дорога Батьківщино!" – заявив він. 

 

Нагадаємо, раніше до України повернулися український олігарх Ігор Коломойський і його бізнесовий партнер Геннадій Боголюбський.

 

Андрій Портнов сказав у інтерв'ю проросійському виданню "Страна", що планує домогтися кримінального покарання Петра Порошенка.

 

"Наша велика юридична команда в перший же день після інавурації планує почати подання заяв про злочини Порошенка. Ми систематизували основні злочини ОЗГ Порошенка і будемо подавати заяви буквально від післязавтра", – заявив Портнов.

 

Колишній "юридичний демон" Віктора Януковича сподівається на співпрацю з Володимиром Зеленським. "Якщо нова влада захоче проявляти активність, ми будемо поруч. Якщо ні, ми будемо здійснювати публічний тиск, документувати, оформлювати все процесуально, оскаржувати бездіяльність правоохоронних органів", – сказав колишній нардеп від БЮТ. 

 

Портнов додав, що він добре розуміє суддів, котрі мусіли натерпітися через Порошенка в минулі роки і його судову реформу.

 

Видання "Українська правда" нагадує, що Андрій Портнов був радником Віктора Януковича у 2011-2014 рр., заступником голови АП Януковича. У 2005-2010 рр. був головним юристом команди Юлії Тимошенко. 

 

Генпрокуратура розшукувала Портнова за звинуваченням у причетності до масових вбивств активістів на Майдані у 2014 році. 

 

Портнов виграв суд до ГПУ про захист честі, гідності та ділової репутації: суд визнав дії Генпрокуратури щодо Портнова "протиправними, весь обсяг інформації про нібито його причетності до трагічних подій на Майдані в лютому 2014 недостовірним і невідповідним дійсності, зобов'язавши відновити його порушені права".

 

У листопаді 2014 р. прокуратура всьоме програла Портнову у суді: Печерський райсуд Києва задовольнив черговий позов Портнова до ГПУ і визнав безпідставними закиди в бік Портнова перед Євросоюзом.

 

У 2014 р. Портнова було внесено до санкційного списку ЄС, однак екс-посадовець отримав шенгенську візу у Швейцарії.

 

У 2015 р. ГПУ оголосила підозру Портнову у тому, що він "незаконно заволодів" своєю викладацькою зарплатою, його було оголошено в розшук.

 

У жовтні 2015 року стало відомо, що Суд Європейського Союзу, розташований у Люксембурзі, зняв санкції з Портнова, а Печерський райсуд Києва зобов'язав слідство припинити розшук Портнова. 

 

Прокуратура Криму перевіряла причетність Портнова до постанови Верховної Ради Криму під час початку окупації півострова.  

 

У березні 2018 року стало відомо, що стосовно Портнова розпочато кримінальне провадження за статтею "державна зрада".

 

20.05.2019