Результати виборів Президента України оголошено офіційно.

 

В офіційному друкованому парламентському виданні "Голос України" в п'ятницю вранці опубліковані офіційні результати виборів Президента України.

 

Згідно з підсумками другого туру виборів голови держави, обраним Президентом України став Володимир Зеленський: він набрав 73,22% голосів виборців.

 

 

Згідно з даними ЦВК, за другого кандидата – п'ятого Президента України Петра Порошенка – проголосували 24,45% виборців.

 

Повторні вибори Президента України (другий тур) відбулися 21 квітня. Явка виборців під час голосування становила 61,37%.

 

Правом голосу скористалися 18 млн 491 тис. 840 громадян України, у списках було 29 млн 645 тис. 358 виборців.

 

23 квітня Центральна виборча комісія за результатами опрацювання 100% електронних протоколів (від усіх 199 окружних комісій і закордонного округу) повідомила, що у другому турі виборів Президента України за Зеленського проголосували 73,22% виборців, тоді як Порошенко набрав 24,45% голосів. За Зеленського віддали свої голоси 13 млн 541 тис. 530 виборців, за Порошенка проголосували 4 млн 522 тис. 320 громадян. 

 

Згідно з законодавством, протягом 10 днів з дня голосування (тобто до 1 травня включно) ЦВК мала би встановити результати виборів Президента України і скласти відповідний протокол.

 

Офіційним оголошенням результатів виборів вважається їх публікація в газетах "Голос України" і "Урядовий кур'єр", що має відбутися протягом п'яти днів, тобто до 4 травня включно.

 

Згідно з постановою Верховної Ради, день проведення засідання для складання присяги новообраним Президентом України визначається рішенням українського парламенту за поданням Голови Верховної Ради. Час урочистого засідання, список гостей та інші організаційні питання спікер парламенту погоджує з новообраним Президентом і головою Конституційного Суду України.

 

Новообраний Президент вступає на посаду не пізніше, ніж за 30 днів після офіційного оголошення результатів, тобто його інавгурація має відбутися не пізніше 3 червня 2019 року.

 

03.05.2019