Франсуа Фійону закидають непотизм і розтрату державних коштів.

 

 

Кримінальну справу, порушену щодо колишнього прем'єр-міністра і кандидата в президенти Франсуа Фійона (François Fillon) та його дружини, передано до суду. Скандал навколо Фійона виник ще в розпал передвиборчої кампанії 2017 року, в якій екс-прем'єр був кандидатом французьких правих в президенти Франції. Політика підозрювали у фіктивному наймі на роботу в парламент своєї дружини і дітей. Справу було порушено перед першим туром президентських виборів.

 

Постанову, необхідну для початку процесу, підписали судові слідчі ще минулої п'ятниці, 19 квітня. Фійонові висунуто звинувачення в розтраті державних коштів. За цією статтею колишньому прем'єр-міністрові загрожує до 10 років в'язниці і штраф до одного мільйона євро.

 

Разом з Фійоном перед судом постане його дружина Пенелопа, ім'ям котрої французька преса й охрестила скандал дворічної давності – Penelopegate, повідомляє міжнародне французьке радіо RFI. Їй висунуто звинувачення в співучасті в розтраті. Третім обвинуваченим у цій справі є Марк Жуло (Marc Joulaud), котрий заступив місце Фійона в парламенті, коли той пересів у крісло прем’єр-міністра.

 

Після серії викривальних публікацій журналісти нарахували загалом 900 тисяч євро, отриманих Пенелопою Фійон в парламенті Франції, котра насправді там ніколи не працювала. Окрім того, син і донька Фійона були оформлені як його помічники в Сенаті Франції (коли політик був сенатором) і в період з 2005 до 2007 року отримали з державної скарбниці 84 тисячі євро.

24.04.2019