Зеленський підмінив результати медичного обстеження.

 

Кандидат у Президенти Володимир Зеленський оприлюднив результати аналізу крові після обстеження у приватній лабораторії Eurolab. Медики констатували: "У досліджуваній пробі периферичної крові наркотичних речовин не виявлено".

 

У поширеному документі фіґурує дата 2 квітня, хоча Зеленський проходив обстеження 5 квітня.

 

 

Копії підсумків обстеження Зеленський оприлюднив у п'ятницю на своїй сторінці у Facebook. Зауваживши помилку, він замінив документ новим аркушем, датованим уже коректно, 5 квітня.

 

Заміну фотографії видно в історії редагувань на Facebook-сторінці Зеленського.

 

 

Раніше у п'ятницю штаб кандидата у Президенти України Петра Порошенка застеріг: медичне обстеження, через яке перейшов Зеленський, може виявитися неправдивим, бо власник лабораторії "Євролаб", яку обрав кандидат, "є політично заангажованою зіркою каналів Медведчука" і "не приховував політичних симпатій до Володимира Зеленського".

 

Сам же медик, який 5 квітня брав аналізи в кандидата, знімався в його серіалі "Свати".

 

 

"Ми вважаємо, що кандидат Зеленський не виконав свої обіцянки і не здав аналізи так, як це передбачено медичними протоколами... І якщо Зеленський сам запропонував цю історію з аналізами, сам поставив її на порядок денний, він має здавати аналізи не абияк, а всерйоз – і не вибірково, а зробити все, що належить за медичним протоколом, щоб остаточно дослідити питання про алкогольну і наркотичну залежність", – додав Медведєв, згідно з "Українською правдою".

 

Він нагадав, що в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснювала, як встановити наявність алкоголю й наркотиків в організмі. "Наскільки нам відомо, Зеленський не здав волосся. А за версією Уляни Супрун, саме волосся є ключовим дослідженням для виявлення наркотиків, бо сліди наркотичних речовин у волоссі зберігаються близько 90 днів", – сказав Медведєв.

 

"Оце дивне небажання Зеленського здати весь необхідний біоматеріал викликає зайві питання… Злі язики у Фейсбуку починають висловлювати всякі підозри", – додав він.

 

"Наша позиція така: стадіон – так стадіон, аналізи – так аналізи. Це питання потрібно закрити якнайшвидше – і першу чергу в цьому зацікавлений сам кандидат Зеленський", – закликав речник штабу Порошенка.

 

Між тим, кумедія із "допінговим контролем кандидатів" змусила сказати своє слово і Володимира Кличка. Боксер написав на своїй сторінці у Facebook, що пропонує залучити для медичних досліджень світову антидопінгову аґенцію – World Anti-Doping Agency.

 

Зі слів Кличка, здавати аналізи у "своїх" лабораторіях є химерним: "Якби так спортсмени здавали тести на допінг, то були би всі суперменами".

 

Володимир запропонував своє організаційне сприяння в дослідженнях, а також закликав довіритися професіоналам.

 

За якийсь час він додав: запит про можливість таких тестів уже скеровано до WADA.

 

05.04.2019