Тепер Хуанові Ґуайдо загрожує арешт.

 

 

Законодавчі збори Венесуели, лояльні до президента Ніколаса Мадуро, позбавили депутатської недоторканності тимчасового виконувача обов’язків президента Хуана Ґуайдо. Про це у вівторок, 2 квітня, оголосив голова асамблеї Діосдадо Кабельо (Diosdado Cabello).

 

У зв'язку з позбавленням депутатської недоторканності Хуану Ґуайдо загрожує затримання й арешт. Проти нього у Венесуелі зараз ведеться два розслідування. Напередодні дозвіл на зняття з Ґуайдо недоторканності дав підконтрольний Мадуро Конституційний суд Венесуели. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Наприкінці березня голова Генерального контрольного управління Венесуели заявив про зняття тимчасового президента з посади керівника парламенту країни, а також заборонив йому протягом 15 років займати державні посади. Опозиціонер, своєю чергою, заявив, що декрет, виданий головним аудитором країни, не має законної сили.

 

Венесуела вже близько двох місяців переживає найгострішу політичну кризу. 22 січня – відразу після вступу Ніколаса Мадуро на посаду глави держави на другий термін – в країні почалися масові акції протесту. Наступного дня голова опозиційного до Мадуро венесуельського парламенту Хуан Ґуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни.

 

Більшість країн Європейської Унії, а також США, Канада, Австралія, частина країн Латинської Америки і Організація американських держав визнали Ґуайдо легітимним главою держави. Однак у самій Венесуелі йому поки що не вдається створити серйозну небезпеку для правлячого режиму Мадуро, на боці котрого, як і раніше, перебувають збройні сили країни.

03.04.2019