Збірна України з футболу ремісувала з командою Португалії в першому матчі кваліфікаційного етапу з відбору на Чемпіонат Європи 2020 року на стадіоні в Лісабоні – 0:0. Португальська дружина вийшла на поле у статусі чинних чемпіонів Європи.

У паралельному матчі групи B команда Люксембургу (з котрою українці гратимуть у понеділок) розправилася з Литвою – 2:1.

У першому таймі українська збірна впоралася із завданням стримати атаки господарів. Синьо-жовті вправно захищалися, не втрачали позицій та концентрації, чітко страхували партнерів. Утім, лідер португальців Кріштіану Роналду все ж двічі знаходив можливості для небезпечних ударів, але в цих моментах впевнено грав П'ятов. І хоча перевага господарів у володінні м’ячем була відчутною, гості теж намагалися комбінувати, виходячи з оборони через пас. Виникали й передумови для контратак, але розвинути їх не вдавалося. Одного разу воротам Руя Патрісіу загрожував Коноплянка, але Євгенові удар не вдався, а коли потужно здалеку пробивав Маліновський, постріл прийняв на себе Пепе.

Після перерви португальці почали наполегливіше притискати суперників до воріт, й українська лінія захисту стала сідати все глибше. На 57-й хвилині Андре Сілва пробивав із лінії штрафного під стійку, і лише чудовий стрибок П'ятова не дозволив похитнутися брамі. Загрозливими виглядали й численні стандарти у виконанні господарів. Українці, хоч і нечасто, намагалися будувати свої атаки, забезпечуючи собі хоч якийсь перепочинок. А на 76-й хвилині таки відбувся дебют щойно натуралізованого Мораеса – форвард "Шахтаря" замінив Яремчука. На 85-й хвилині Жуніор був близьким до того, аби відкрити рахунок, але на добиванні після удару Коноплянки не влучив у ворота. Завершальні хвилини пройшли в атаках португальців, але голів так і не було, у підсумку – 0:0.

Тренер збірної Андрій Шевченко заявив після гри, що команда виконала його настанови на 80%, але рахунок добрий. "Ми не дали забити чемпіонам Європи, що було нашим головним завданням. Очікували, що в нас буде краще вдаватися перехід з оборони в атаку. Але треба віддати належне збірній Португалії, яка грамотно розташовувалася й пресингувала, тому в нас це не завжди виходило. Дуже важливо було виконати установку до кінця, з чим гравці впоралися. Єдине, що нам не вдалося, — довести до завершення кілька контратак. У цілому я дуже задоволений грою й результатом", – прокоментував тренер.