Луценко: ФСБ Росії перекрила всі схеми постачань комплектуючих для українського ОПК.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що минулого тижня російська Федеральна служба безпеки перекрила всі схеми постачань комплектуючих для українського оборонно-промислового комплексу.

 

Про це Луценко сказав під час доповіді на тему скандалу в "Укроборонпромі" на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо розслідування розкрадань у Збройних Силах України в середу в Києві, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Протиповітряні українські ракети середнього радіусу дальності зроблені, зокрема, й завдяки тому, що "Оборонпром" закупив за подібною схемою частину необхідних виробів... І благати вже пізно, тому що ФСБ минулого тижня перекрила всі, принаймні відомі нам, схеми перевезень", – заявив Генпрокурор.

 

"Іншого шляху в оборонпрому я не знаю: в моменти, коли йдеться про унікальні вузли і деталі, налагодити виробництво яких навіть у Радянському Союзі займало десятки років", – поскаржився Луценко.

 

Нагадаємо, раніше Генеральний прокурор заявляв про те, що українські оборонні підприємства практикували контракти із фірмами, котрі постачали з Росії комплектуючі контрабандним шляхом. Зокрема, на такій схемі заробляла гроші й компанія "Оптимумспецдеталь", викрита журналістами проекту Bihus.info на махінаціях у військовій промисловості.

 

Юрій Луценко заявив: син колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Ігор Гладковський був співучасником незаконних схем в оборонному комплексі, хоча наразі в його діях не констатовано складу злочину.

 

"Щодо ймовірної участі пана Гладковського (або Свинарчука), то переписка не вказує на те, що він займався або виробництвом, або переведенням коштів у готівку без сплати податків, але для нас очевидно, що він був співучасником цієї діяльності", – сказав Луценко.

 

"Ми зараз працюємо, щоб отримати необхідні докази, аби розширити коло підозрюваних", – додав він.

 

Генпрокурор, нагадав, що у провадженні ГПУ є справа про шахрайство, яке вчинив Андрій Рогоза (фактичний керівник "Оптимумспецдеталі") зі знайомими йому співробітниками СБУ. "Під час затримання в Рогози було знайдено телефони й переписку з Жуковим і тільки з Жуковим, у зв'язку з чим ми вилучили телефони й Жукова (партнер Рогози і Гладковського, – Z). З переписки цих двох осіб видно, що пан Рогоза був фактичним власником підприємства "Оптимумспецдеталь" і разом із Жуковим вони проводили операції постачання обладнання і деталей "Укроборонпрому" й подальшого переведення в готівку отриманих від цієї продукції коштів", – розповів Луценко.

 

Генеральний прокурор заявив, що витік інформації слідства про корупцію в оборонно-промисловому комплексі України, яка лягла в основу гучного журналістського розслідування, відбувся восени минулого року.

 

"Ми встановили місяць витоку інформації – це вересень минулого року. Чому публікації відбулися в розпал виборчої кампанії, я запитувати не буду: залишу це політикам", – сказав Луценко.

 

З його слів, уся інформація, яку має слідство, була завантажена з телефонів і не зазнавала втручання і не змінювалася з 22 лютого 2017 року до моменту проведення експертизи.

 

Водночас Генпрокурор зазначив, що частина інформації, яка є в журналістів, в офіційного слідства відсутня. Луценко навів приклад, що розмови між фігурантом розслідування Віталієм Жуковим і главою держконцерну "Укроборонпром" Павлом Букіним, яку показали в журналістському розслідуванні, в знятій із телефонів інформації немає.

 

13.03.2019