Відповідний законопроект винесено на розгляд Палати представників.

 

 

У Палаті представників США підготували законопроект з вимогою до американської розвідувальної спільноти надати дані про обсяги доходів і майно президента Росії Владіміра Путіна. Інформація про це з’явилася на сайті Конґресу у четвер, 28 лютого.

 

Авторами ініціативи «Закону про прозорість щодо Владіміра Путіна» (Vladimir Putin Transparency Act) стали демократка від Флориди Вал Демінґс (Val Demings) і представниця Республіканської партії від Нью-Йорка Еліс Стефанік (Elise Stefanik). Конґресмени, за їхніми словами, висунули цю ініціативу через намагання Кремля підірвати демократію у США й цілому світі. Про це повідомив телеканал ABCNews.

 

«Путін і його політичні союзники прагнуть послабити демократії в усьому світі, зміцнюючи свій політичний контроль за допомогою неетичних методів. Я рада виступити співініціаторкою законопроекту, спрямованого на визнання Путіна і його союзників тими, ким вони є – брутальними політичними діячами, які підривають демократію», – пояснила Стефанік. 

 

«Найкращий спосіб наступу на владу Путіна і його прихильників – це розслідувати нелеґальні і таємні фінансові потоки, які спонсорують їхню діяльність. Прийшов час дати відповідь і захистити нашу демократію», – заявила Демінґс.

 

Стефанік і Демінґс також виступили співавторками двопартійного законопроекту про захист від російської дезінформації. Ухвалення такого закону, за їхніми словами, посилить реакцію Америки на російське втручання у вибори в США.

 

 

 

28.02.2019