Пакистан  збив два індійські військові літаки.

Ситуація, на думку експертів, загрожує відновленням війни між двома ядерними державами.

 

 

Два літаки ВПС Індії були збиті над тією частиною штату Кашмір, яку контролює пакистанська влада. Про це, як повідомляє телерадіокомпанія ВВС, заявив у середу, 27 лютого, представник збройних сил Пакистану генерал-майор Асіф Гафур.

 

«ВВС Пакистану збив два індійських літаки в повітряному просторі Пакистану», – написав він у Twitter. За його словами, один літак впав в пакистанському Кашмірі, а другий розбився на індійському боці. «Один індійський пілот заарештований військовиками, ще двоє перебувають в районі падіння літака», – додав генерал.

 

Індія, своєю чергою, звинуватила Пакистан в порушенні її повітряного простору. За твердженням представників влади індійського штату Джамму і Кашмір, пакистанські літаки зранку 27 лютого перетнули так звану лінію контролю. Індія поки що не коментує заяви пакистанської сторони про збиті літаки.

 

Напередодні літаки ВПС Індії вперше за понад 40 років завдали авіаударів по території Кашміру, контрольованій Пакистаном. Ціллю атаки був табір бойовиків угруповання «Джаїш-е-Мухаммад» («Армія Мухаммеда»). Це угруповання взяло на себе відповідальність за бомбовий замах на військовий конвой 14 лютого в індійській частині Кашміру, жертвами якого стали 46 індійських військовослужбовців.

 

А на початку минулого тижня Пакистан та Індія опинилися на межі воєннового конфлікту після того, як індійські військовики вступили в перестрілку з бойовиками під час пошуків підозрюваних в нападі на військовий патруль в штаті Джамму і Кашмір.

 

Міжнародні експерти висловлюють побоювання, що ескалація конфлікту може призвести до повноцінної війни між двома країнами, котрі володіють ядерною зброєю. Держсекретар США Майкл Помпео закликав владу Індії та Пакистану відмовитися від подальших військових операцій. Він повідомив, що обговорив ситуацію зі своїми колегами в обох країнах. «Ескалації необхідно уникнути», – підкреслив Помпео.

27.02.2019