Печерський суд Києва вночі на вівторок ухвалив рішення взяти під варту терміном до 27 березня 2019 року колишнього начальника Генерального штабу Збройних Сил України Володимира Заману, підозрюваного в державній зраді. Інкримінована Замані стаття не передбачає альтернативного запобіжного заходу у вигляді грошової застави.

 

Про це повідомляє аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Розглянувши клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою ... суд ухвалив клопотання прокурора задовольнити і застосувати щодо Замани Володимира Михайловича запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Термін утримання під вартою обчислювати до 27.03.2019 року", – зачитав слідчий суддя.

 

Наразі суд оголосив тільки резолютивну частину ухвали – повний текст зачитають 1 березня.

 

Володимир Замана під час суду висловив подив через висунуті підозри, зокрема щодо змови з колишнім президентом України Віктором Януковичем. 

 

"Я військовик, я не політик. Ознайомився з матеріалами обвинувачення і хочу сказати, що все перекрутили", – сказав Замана.

 

Колишній військовий начальник звернув увагу на те, що всі свідки в справі – це особи, звільнені ним через неналежне виконання посадових обов'язків.

 

Замана сказав, що бачився з Януковичем тільки в офіційних обставинах, відтак про змову не може йтися. "Після того, як я відмовився вводити війська [на Майдан], він звільнив мене", – додав екс-начальник Генштабу.

 

"Може, ви і нормальні люди, але на біле говорите чорне... сфабрикували дурницю", – сказав Замана, звертаючись до представників держобвинувачення.

 

Екс-начальник Генштабу запевнив, що він готовий пояснити необхідність ухвалених ним рішень і потребу скорочень. "Я буду боротися, яке б рішення суд не ухвалив... Але це – нахабна брехня", – додав екс-начальник Генштабу.

 

25 лютого українські правоохоронці затримали Володимира Заману і повідомили йому підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України).

 

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на брифінгу поінформував, що під час виконання протиправних рішень начальником Генштабу Володимиром Заманою у 2013 році скорочено майже 17 тис. осіб, зокрема понад 14 тис. військовослужбовців, розформовано понад 70 військових частин, об'єднань переважно бойового і оперативного забезпечення, а також навчальних центрів і територіальних центрів комплектації.

 

Зі слів Матіоса, внаслідок особисто підписаних Заманою директив зі ЗСУ мали скоротити більше військовиків (на понад 4 тисячі), ніж передбачав закон України про чисельність армії в 2012 році. Також за розпорядженням Замани розформували зенітні ракетні дивізіони, на озброєнні яких перебували ЗРК С-300В, 19 авіаційних в/ч і установ, а 114-а бригаду тактичної авіації переформатували в ескадрилью.

 

Також у липні 2012 року Володимир Замана видав директиву про оперативне підпорядкування командуванню Військово-морських сил військових частин Повітряних сил Збройних Сил України, відтак із вересня 2012 року в оперативне підпорядкування ВМС увійшли управління тактичної групи "Крим" з підлеглими військовими частинами, в тому числі 204-а бригада тактичної авіації. Зі слів Матіоса, це "створило значні переваги Чорноморського флоту Російської Федерації в контролі і блокуванні дислокованих в Криму підрозділів Збройних Сил України в разі прихованої гібридної або відкритої агресії проти України з метою анексії території Криму".

 

26.02.2019