20 січня спостерігачі ОПОРИ у Тернополі втретє заявили до поліції про можливе порушення Закону України «Про вибори Президента України». Ішлося про відсутність вихідних даних на білбордах кандидатів Ольги Богомолець та Анатолія Гриценка.

 

Реклама розміщена на круговому перехресті проспекту Злуки та вул. Є. Коновальця у Тернополі. Цей факт мав ознаки порушення ЗУ «Про вибори Президента України», тому представники «Опори» викликали поліцію для з’ясування всіх обставин.

 

«Опора» нагадує, що починаючи з наступного дня після реєстрації, усі дії кандидата щодо ведення передвиборчої агітації регулюються Законом України «Про вибори Президента України». Згідно з частиною 3 статті 59 цього закону, друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, відповідно, кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів. А відповідно до частини 16 статті 64, забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборчих агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

 

Станом на 21 січня Центральна виборча комісія зареєструвала дванадцять кандидатів на пост Президента України: Ігоря Шевченка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Андрія Садового, Віталія Скоцика, Євгенія Мураєва, Віталія Купрія, Анатолія Гриценка, Геннадія Балашова, Ольгу Богомолець, Олександра Шевченка та Романа Насірова. Спостерігачі «Опори» вже фіксували у Тернополі зовнішню рекламу без вихідних відомостей від Андрія Садового й Анатолія Гриценка та заявляли в поліцію.

22.01.2019