МЗС обурене "судовим свавіллям" у справі "Хізб ут-Тахрір".

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду РФ про засудження громадян України Енвера Мамутова (до 17 років позбавлення волі) та Рустема Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеїтова (до 9 років) за відверто сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності, назвавши засуд "судовим свавіллям російської окупаційної влади".

 

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційній сторінці МЗС у відповідь на рішення суду в "справі Хізб ут-Тахрір".

 

Група підтримки кримських татар під будівлею суду в Ростові-на-Дону

 

"Це рішення вкотре підтвердило, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується російською окупаційною адміністрацією для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу. Цю неприйнятну практику міжнародне співтовариство окремо засудило у схваленій 22 грудня резолюції ГА ООН "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", – констатували у МЗС.

 

"Україна не буде мовчки спостерігати за цією практикою РФ і надалі використовуватиме всі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення своїх співгромадян", – запевнили у зовнішньополітичному відомстві. 

 

Офіційний Київ закликав світову спільноту посилити тиск на державу-агресора, щоби припинити порушення Росією прав людини у тимчасово окупованому Криму та для звільнення незаконно утримуваних громадян України. 

 

24.12.2018