Намісник Почаївської лаври, митрополит Володимир (Мороз) звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка, в котрому поскаржився на тиск на Українську православну Церкву та її Почаївську святиню.

 

Текст звернення опубліковано на інтернет-сторінці Почаївської лаври.

 

У своєму листі намісник нагадує, що раніше Порошенко мав теплі стосунки з УПЦ МП, а також допомагав архієреям у здійсненні богослужінь.

 

"У минулому Ви, шановний Петре Олексійовичу, були іподияконом нашої Церкви. Ваш батько неодноразово бував у нашій Свято-Успенській Почаївській лаврі, де ми, наскільки це було можливо, приділяли йому увагу. Згадується наше з Вами приємне спілкування та міркування про вічні цінності, коли Ви з дружиною були на поклонінні святиням у нашій обителі. Ми запам’ятали і залишились приємно здивовані тим, коли Ви підкреслили, як Ви неодноразово бували в Єрусалимі, а також тим, що читаєте Євангеліє та Закон Божий. А тепер ми дивуємось і запитуємо: «Що трапилось, пане Президенте, що Ви так змінили своє ставлення до Української православної Церкви?»" – здивувався митрополит.

 

Володимир зауважив, що Почаївська лавра почала відчувати неприємності після того, як зірвалася зустріч Московського патріархату з Петром Порошенком. Намісник вважає, що на таку зустріч "не було Божої волі". Водночас він певен, що теперішні проблеми походять із волі влади.

 

"Якщо не склалася наша зустріч, тобто архієреїв з Вами, то нічого страшного. Якщо ми не можемо чогось досягти, видно немає на те волі Божої і ми як християни повинні з цим змиритися і покластися на Промисел Божий у своїх молитвах. І останнє, більш по суті: після того, як не склалася Ваша зустріч з єпископатом УПЦ, наша українська святиня, Почаївська Свято-Успенська лавра, почала переживати тиск зі сторони різних владних структур. Скажіть, будь ласка, хто їм дав таке завдання?" – звертається Володимир (Мороз). 

 

Настоятель лаври нагадує, що святиня зазнавала утисків при "совєтах". "Обзивали нас «націоналістами», тому що ми говорили українською мовою, а тепер ми «москалі», тому що православні і відстоюємо позицію нашої спасительної православної віри", – бідкається митрополит.

 

Володимир (Мороз) закликав проявити до вірних УПЦ МП розуміння, а до святині – любов і шану, вважаючи, що українці мусять бути солідарними.

 

"В минулому, коли ми служили в лавах армії під час проходження строкової служби, ми помічали, як поводили себе солдати інших національностей: грузини, вірмени та інші. При зустрічах, навіть мало знайомі, вони подавали один одному руку і по-братському цілували в щоку або плече. Ми цьому приємно дивувалися і говорили – ось яка повага до своїх земляків і взаємолюбов", – порівнює настоятель.

 

07.12.2018